Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am un pretenas cu un tractor d-ala Universal 600 si i-a mai ramas un bidon de la ultimul schimb de ulei din 2001.
    Pomana curata, era pacat sa nu-l bag.

    Comment


    • La toata floata noastra de la firma(Dacia Dokker-16 buc Logan 20buc) schimburi la 20000 km doar Dacia Oil de la 0 km pana la 160000. -170000 km in prezent fiecare in parte.Merg ca in prima zi

      Comment


      • Dacia merge cu orice in motor, chiar si cu ulei de palmier, cum am pus io mai sus.

        Comment


        • cat fu oloiu, stimabile? daca e asa bun, m-ar bate un gand necurat. si de unde a fost luat

          Comment


          • Vreo 300 +/- ceva?

            Sa-l uzeze sanatos si fara incidente

            Comment


            • Ms. frumos...sper doar sa nu mi-l arda.

              @cristi.... si @Hirayama, domnilor, ca sa nu existe loc de interpretari din partea unora ca fac reclama sau cum zic altii ca am fabrica de oloiuri in boxa blocului , v-am raspuns pe PM.

              Comment


              • IMG_0615.jpg oferta pret Selgros

                Comment


                • dar e nevoie de legitimatie la ei, nu ? o fi la toate promotia aia ?

                  Comment


                  • Scump, dom' ne, scump!
                    La Carefura, sapt. trecuta era in jur de 30lei bidounu' de litra de M1 NL 0w40.

                    Originally posted by B997NDL View Post
                    dar e nevoie de legitimatie la ei, nu ?
                    In mod normal, da.
                    Insa pe baza CI se poate face si legitimatie de o zi.
                    Last edited by Kojak; 17 May 2017, 20:23. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by Kojak View Post
                      ..

                      Noul castigator in baia de ulei pt. cca. 10 mii km, este...Renewable Lubricants 5W40!

                      ...
                      Pot spune ca bidonul arata mai degraba modest, n-ai zice ca e cine stie de ulei.
                      Stiam ca americanii se pricep la marketing. Se pare ca aici s-au concentrat mai mult pe continut si mai putin pe ambalaj.
                      Last edited by mr.K; 17 May 2017, 21:20.

                      Comment


                      • Modest e mult spus...nu glumeam cand am zis ca recipientul si etichetele care contin ulei de palmier in supermarket, arata mai bine.
                        Vorba lui Vitriol, arata a produs de curatenie, curatat podele sau un clor, ceva.

                        Si mirosul lui "proaspat" e interesant. Are un foarte usor iz vegetal care te duce putin cu gandul la samburele de pruna...doar putin, asa.

                        Comparativ, Red Line, nu mirosea a nimic, fata de M1 0w40 la care se simte mirosul "petrolier" din el.

                        Teroria mirosului...nici macar nu conteaza. Sa vad ce-i poate pielea.
                        Last edited by Kojak; 17 May 2017, 21:27.

                        Comment


                        • Acum nah, iti faci si tu o dambla, daca tot intra putin ulei in motor.
                          Daca aveai Mercedes unde si la un 2.2 diesel intra 6 litri si ceva de ulei, cred ca te opreai la Mobil 1 0w40 cu experimentele.

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Se pare ca aici s-au concentrat mai mult pe continut si mai putin pe ambalaj.
                            Din cate mi s-a spus, de catre oameni care se pricep mai bine ca mine la partea asta, cei care fac uleiul asta sunt niste "rebeli", care satui si "ofticati" de marketingul agresiv si mincinos al multor producatori consacrati de uleiuri auto, s-au hotarat sa faca un ulei "cinstit si corect" fara multa gargara.

                            Originally posted by mr.K View Post
                            Acum nah, iti faci si tu o dambla, daca tot intra putin ulei in motor.
                            Vezi de ce tin io loganu'
                            Iti dai seama, practic la 3L, imi pot permite ca pret orice ulei.
                            Last edited by Kojak; 17 May 2017, 21:38. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Voi incerca Valvoline SynPower 5w-40 , m-a tentat pretul din Carrefour (29 lei/Litra),asta si dupa ce vad ca inca am spume la capac chiar si acum cand nu mai sunt -2 grade afara cu vestitul , preafericitul Elf 900 SXR 5w-40.
                              Attached Files
                              Last edited by prometheus; 18 May 2017, 19:27.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Vezi ca la uleideulei este 26 lei/litru si 100 lei/bidonul de 4 litri. Zilele trecute era la 22 lei/litrul si 90 lei/ bidonul de 4 litri.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google