Probleme Rugina Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Astept sa cada pana in 3 ani.Daca se poate face din inox,f bine..luam inox.
    Masina are ~11500 km.
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • Mie imi place cum ruginesc planetarele alea la Duster. Pai la Loganul de 12 ani vechime din curte arata mai bine planetarele.
      Din ce naiba le fac acum, din fier mort?
      Last edited by mr.K; 18 May 2017, 20:26.

      Comment


      • Loganul meu vechi de 12 ani arată aşa
        Attached Files

        Comment


        • Originally posted by micutzu666 View Post
          Astept sa cada pana in 3 ani.Daca se poate face din inox,f bine..luam inox.
          Masina are ~11500 km.


          Stai linistit
          Pana iese din garantie nu o sa ai probleme cu esapamentul
          Dupa nu stiu
          Si la mine este ruginita toata evacuarea de dupa catalizator si înca nu este perforata
          Eu abia astept sa o schimb
          Am nite baieti care fac niste evacuari cu garantie pe viata
          sigpic

          Comment


          • Ideea e să nu mai bagi bani în ea..mai ales în chestii în care in mod normal nu trebuie sa bagi bani..Altfel, ne intoarcem la Dacia 1300

            nu mai cita ultimul post!
            Last edited by Seba; 19 May 2017, 10:16.

            Comment


            • primele 2 atasamente - cam asa arata evacuarea mea la logan de 11 ani. tocmai ce-am schimbat-o cap-coada, inclusiv catalizator (am mers pe bosal).

              nu e ceva de speriat, pentru ca se intampla si la case mai mari: ultimele 3 atasamente - jaguar f pace cu zero km.
              Attached Files
              internal combustionizer

              Comment


              • ce "colier" de prindere la dacie
                da' si ce mirlaneala se vinde pe un cotet de peste 40k euro... o, doamne!

                Comment


                • M-am mai liniştit când am văzut Jaguarul ăla..probabil aşa se întâmplă la toate. Totuşi, dacă aş da cu o vopsea rezistentă la temp mare, ar ajuta cu ceva?

                  Comment


                  • Nu cred...mai ales daca mergi mult in oras (adica fara sa se ventileze). La mine, la aproape 13 ani, toba inca era ok (nu sufla)

                    Comment


                    • La loganul meu vechi de 12 ani pe care l-am vândut de curând cu toba originală l-am dat şi tot aşa nu sufla. Ideea e că l-am văzut pe ăsta nou pe rampă cu doar 6 km la bord şi toba arata ca aia de pe Jaguar, de aia m-am speriat.

                      Comment


                      • La Jaguar au oxidat sudurile. Nu cred ca o sa cada intermediara sub masina dupa cativa ani, ca la Logan.
                        Oricum, cine are 40k pentru o masina, poate vrea sa-i monteze o evacuare performanta, inoxidabila.
                        Ceilalti, cauta toba de ASAM.
                        Last edited by mr.K; 31 May 2017, 08:27.

                        Comment


                        • Nu cade nici la logan nici dupa 10 ani. Si o sa arate la fel de rau ca la logan. Si ca la ori ce masina.

                          Comment


                          • Cauta topicul cu intermediara pe forum. Ai sa descoperi ca da.
                            Acum, problema nu era cum arata, ci ca se taraia pe sosea, iar motorul facea ca ala de Ferrari.
                            Aspectul tobei e ceva secundar de vreme ce nu e vizibila de sus, important e ca finala sa arate cat de cat, ca aia se observa.
                            Conteaza functionalitatea.
                            Last edited by mr.K; 31 May 2017, 08:33.

                            Comment


                            • Pentru ca discutia despre rugina se generalizeaza (vezi cazul de mai sus cu 1.6 MPI, 1.5 dCi de ...12 ani), incluzand si modele mai vechi, tin sa va reamintesc faptul ca topicul se refera doar la rugina intalnita pe Logan II, adica modelele fabricate in 2012.


                              Spor la discutii.
                              Last edited by IancuMIC; 31 May 2017, 09:24.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Se alege prafu de sectiunea Logan 2 atat timp cat multe persoane vorbesc de el din auzite sau dau cu presupusu
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google