Cum Pot Sa Fac 1 Cheie Cu Telecomanda ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Aveam factura originala, dar eu n-aveam nevoie decat de carcasa cheii cu butoane.
    Aia e top secret, nu o vinde reprezentanta decat la pachet cu tot sistemul. O bucata amarata de plastic, ce tine de joi pana mai apoi.
    Sunt la a 3-a carcasa deja, cu tot cu aia originala, si crede-ma ca imi tai unghiile des.
    Ultima are rombul Renault pe ea, dar pare acelasi plastic. ordinar.

    Asa firma, asa servicii.

    Comment


    • #32
      exact aia cu romb este una din ,,facaturi,,
      nu stiu cum se deterioreaza la tine ca la ,,toti,, tine 4-5 ani si abia incepe sa cedeze ,,butoanele de plastic,,
      regula personala este pusa cheie noua virgina si originala si ai sansa sa te bucuri mult timp de ea , asta daca nu pateste ceva ca la colegu cu ,,arsura,,

      ,,DE_TOATE,,

      Comment


      • #33
        Mi se pare mie sau dealerii Dacia sunt cam hoti?

        Am asa: 1 cheie cu telecomanda la care mi s-a stricat butonul de inchidere, cel de deschidere merge dar degeaba, si cheia de rezerva (aia o am pe undeva, nu stiu sigur unde).
        M-am dus la dealerul Dacia din Baia Mare si a zis ca daca s-a stricat butonul de inchidere gata, nu se mai poate face nimic decat o cheie reprogramata ce trebuie trimisa din Franta si care costa 460 de ron sau ceva de genul acesta... Evident ca am zis pas, mai bine inchid din cheie restul vietii.
        Avand cheia asta cu butoanele defecte ce pot face? Vad ca postarile sunt cumva incomlete, adica nimeni nu revine sa zica exact cum a rezolvat pana la urma....

        Comment


        • #34
          Pai cred ca se poate schimba doar butonul de inchidere. Incearca pe la magazine specializate in electronica si vezi daca nu gasesti un buton pe care apoi sa-l lipesti pe placa originala a cheii.

          Comment


          • #35
            ok
            este f simplu de rezolvat dar la o singura postare este greu sa citesti postarile care le denumesti incomplete
            fara suparare

            ,,DE_TOATE,,

            Comment


            • #36
              Originally posted by avertisment View Post
              Am asa: 1 cheie cu telecomanda la care mi s-a stricat butonul de inchidere, cel de deschidere merge dar degeaba, si cheia de rezerva (aia o am pe undeva, nu stiu sigur unde).
              M-am dus la dealerul Dacia din Baia Mare si a zis ca daca s-a stricat butonul de inchidere gata, nu se mai poate face nimic decat o cheie reprogramata ce trebuie trimisa din Franta si care costa 460 de ron sau ceva de genul acesta... Evident ca am zis pas, mai bine inchid din cheie restul vietii.
              Avand cheia asta cu butoanele defecte ce pot face? Vad ca postarile sunt cumva incomlete, adica nimeni nu revine sa zica exact cum a rezolvat pana la urma....
              Cumperi o carcasa de cheie cu butoane. Asta daca ti s-a stricat doar butonul de cauciuc.
              Daca ti s-a stricat plasticul ala care face click pe circuitul di interior, cumperi o cheie necodata, ti-o codeaza cineva si gata.

              Le cumperi de pe forum, nu de la hotii aia ce se numesc Dacia.

              exact aia cu romb este una din ,,facaturi,,
              nu stiu cum se deterioreaza la tine ca la ,,toti,, tine 4-5 ani si abia incepe sa cedeze ,,butoanele de plastic,,
              Daca aia cu romb e facatura , nu conteaza, pare mai buna ca aia originala si ca aia care am cumparat-o de pe forum, fara romb.
              Masina mea face 8 ani si am folosit-o destul, deci si butoanele au fost folosite.

              La un WV de 10 ani cheile inca functioneaza. Pentru ca nu au sistemul maret folosit de Renault.

              Tampit sistem la cheile astea. Nu puteau avea o cheie normala, cum e la Fluence acum, sa zicem.
              Tampit sistem de rabatare si la oglinzi.
              Last edited by mr.K; 8 March 2013, 22:13.

              Comment


              • #37
                Salut.
                Nu stiu cum se strica la voi carcasele.Eu o am pe cea originala si face peste cateva luni 6 ani si nu sa rupt nimic la ea.
                Numai bine.
                Un Logan----YNG-----
                Numai bine.

                Comment


                • #38
                  Pai stiu ca ai vandut niste carcase, nu i-ai intrebat pe clienti?
                  E cauciucul prost. In special butonul bombat se rupe.

                  Comment


                  • #39
                    Poate tine si de cum apasa fiecare pe butoane.
                    Am vazut ca unii au obiceiul sa apese cu unghia, nu cu buricul degetului.
                    ECUFix
                    Please don't visit my homepage!

                    Comment


                    • #40
                      eu am logan de 6 ani si telecomanda arata bine.poate tine si de modul de utilizare.

                      Comment


                      • #41
                        Un nr de telefon.

                        Comment


                        • #42
                          Salut
                          Vin si eu cu o patanie de a mea. Am pierdut cheia de la Logan si problema e ca nu stiu unde. De frica sa nu dispara masina din parcare am decis sa schimb tot pentru a nu mai putea fi deschisa cu cheia pierduta. Azi am fost la reprezentanta Dacia pentru o constatare si l-am rugat, pe cel de la receptie, sa ma sune sa-mi spuna la cat se ridica suma pentru toata operatiunea. Ma suna si, noroc ca stateam jos, imi spune o sa coste 3100 ron. Am ramas fara cuvinte, nu stiam ce sa mai zic. Nu sunt sanatosi la cap cand suna pe cineva sa comunice o asemenea aberatie.
                          M-am hotarat sa o fac pe cont propriu. Nu cred ca o sa ma coste nici 1/3 din suna ceruta de ei.
                          Respect!

                          Comment


                          • #43
                            Cu max 500 ron rezolvi sa ti faci cheia.
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google