Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Este coleg cu noi din bv.....derelek

    Mytyca545


    ,,DE_TOATE,,

    Comment


    • Spuneam acum ceva vreme ca mi-am luat deflectoare (sau cum se numesc) care vin montate sub rezervor. Dupa ce am facut niste drumuri mai lungi, extraurbane, autostrada etc. am constatat ca: absolut nimic. Nu am sesizat vreo diferenta de stabilitate fata de "inainte". Sau poate sunt eu mai nesimtit.

      Comment


      • Pai si de ce postezi la...imbunatatiri?
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Dar la confortul acustic este ceva îmbunătățire? Vreau să le instalez și eu.

          Comment


          • Originally posted by IancuMIC View Post
            Pai si de ce postezi la...imbunatatiri? [emoji38]
            montajul lor e considerat o imbunatatire. Ca n-am remarcat eu vreun efect sau imbunatatire in comportamentul masinii (nici acustic n-am remarcat) e total altceva.

            Comment


            • Dacă nu ai date statistice (km, benzină consumată, consum mediu, viteză medie) cu care să compari înainte/după zici că sunt placebo

              Cu toate montate, consumul real a scăzut cu 0,5L/100km
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • cu vintul din spate scade si cu 1 L / 100km

                Comment


                • De unde ați reușit să le cumpărați (pe toate)? Le-am căutat mai peste tot, chiar și după codurile oferite de t0rquemada, nu am reușit să le găsesc. ��

                  Comment


                  • Originally posted by t0rquemada View Post
                    Dacă nu ai date statistice (km, benzină consumată, consum mediu, viteză medie) cu care să compari înainte/după zici că sunt placebo

                    Cu toate montate, consumul real a scăzut cu 0,5L/100km
                    Vrei sa te credem

                    Comment


                    • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                      Astăzi am montat plasa în spatele grilei de la radiator. Plasa este mai deasa decât grila și protejează radiatorul de pietre. Plasa este din metal, vopsita în negru și a costat 16 lei, are dimensiUnilever 33X100cm și ajunge pt doua mașini.
                      Salut,

                      Ai dat bara jos ca sa montezi acea plasa sau cum ai făcut.... ca as avea nevoie sa îmi montez și eu ornamentele cromate de pe calandru și nu știu cum sa ajung în spate ca sa îndoi clemele.

                      Mulțumesc!

                      Comment


                      • Originally posted by t0rquemada View Post
                        Dac nu ai date statistice...
                        Cu toate montate, consumul real a sczut cu 0,5L/100km
                        De consum n-am zis nimic. N-am avut cand sa compar. Era vorba strict de stabilitate.
                        Pe drumul de intoarcere parca era ceva mai bine (poate ca nu batea vantul la fel de tare ca la dus).


                        Originally posted by Danis702000 View Post
                        ... nu am reuit s le gsesc.
                        L-ai intrebat pe userul @planetara?

                        Comment


                        • Cred ca o imbunatatire ar fi un scut macar pana la jumatea masinii...

                          Comment


                          • Cum eu am o problemă cum arata, cât consumă și cât de bine luminează becurile, am mai făcut ceva la trotineta.
                            Attached Files

                            Comment


                            • briz-brizuri si alte acareturi s-o mai scot din monotonie, nush cat am reusit
                              faza cu chestia galbena m-am inspirat de aici, am descoperit ca e mai placut la drum si o relaxare faina pentru ochi. Cand e fix in dreptul nasului stii ca merge drept, cand e unpic stanga dreapta, e evident ce se intampla...
                              Attached Files
                              Last edited by GuGu21; 22 May 2017, 14:18.

                              Comment


                              • nu mi place nimic din ce ai facut
                                laureate 1.5l, albastru marin

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google