Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • absolut nimic, mi s-a parut mie. continua, esti pe drumul cel bun.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Legea gratierii a trecut de senat. In forma ceruta de guver,
      Inca un hop la deputati, apoi la presedinte.
      Zic sa va puneti portofelele la adapost si sa va cautati pasapoartele, in curand se golesc puscariile.


      Eu sunt pentru munca obligatorie in puscarii. Macar pana la concurenta sumei necesara pentru costurile de detentie.
      Cand colo, astia le dau drumul ca sa poata fura in continuare.

      Primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, a facut un test si a introdus o banda unica pentru RATB pe Soseaua Bucuresti-Ploiesti. Numai ca efectul a fost unul devastator, caci zona a paralizat pur si simplu, luni dimineata, din cauza supraaglomerarii in trafic.
      Doar ca d-na (sa-i zicem asa, chit ca nu e) Vranceanu-Firea-Pandele a declarat in campanie ca in termen de 6 luni, in Bucuresti se va circula fluent.
      Se face anu' deja.
      Last edited by mr.K; 24 May 2017, 09:48. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • mai ieri se atacau unii ca vezi, cate unul are alocatie de crestere copii "nesimtita", dar aseara s-a aprobat neplafonarea pensiilor speciale adevarl e ca noi, ca tara, am dus multe razboaie, avem infractionalitate cam dubla fata de columbia, sa merite mii de oameni pensii speciale. mai apare, tot aseara, la tv, un jeg sa ne explice ca nu poti sa nu dai salarii mari primarilor, presedintiilor de consilii judetene, ca nu-i normal sa trimiti un om sa gestioneze banii a 400000 de persoane si sa nu-l platesti regeste. pai bai, frecangea, nu l-am trimis eu acolo, e s-a inscris pe lista ca vrea sa gestioneze. acu' saracu o fi stressat. pai daca nu face fata, zic sa-si dea demisia. ei vor sa ajunga in posturile alea, acu cica noi i-am trimis. daca ar fi sa mearga toti acolo unde i-am trimis noi, aia ar fi la dracu, nicidecum sa ne conduca.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • acu' saracu o fi stressat. pai daca nu face fata, zic sa-si dea demisia.
          Mai nou, nici stresat ca semneaza acte nu va mai fi.
          Cica raspunderea va fi a secretarului consiliului, ca ala face si drege, primarul are un fel de functie onorifica.

          In cazul asta, zic, la ce mai trebuie primari?

          Adica primarul face combinatiile, iar secretarul va intra la puscarie. Acu' sa vad eu care mai vrea secretar doar pentru salar, cand stii ca poti ajunge la mititica, iar primarul nici portocale nu-ti va aduce din banii ciorditi.
          Last edited by mr.K; 24 May 2017, 11:29.

          Comment


          • Sa vedem ce iese (sau cine iese).
            Ministrul de Interne Carmen Dan a anunțat că a cerut anchetă internă după imaginile revoltătoare în care comisarul șef Aurelian Miu, șeful Serviciului Control din cadrul Inspectoratului General al...

            Imagini revoltătoare cu șefi din Ministerul de Interne. Stau la masă ca niște „nași” bând sictiriți din pahare la o masa, in timp ce un altul (mai...

            Nu incercati sa cautati un manual de instructiuni cu privire la ritualurile mafiote si la cele ale grupurilor criminale. Nu veti gasi. Tot ceea ce veti descoperi sunt cateva franturi ce au scapat unor pentiti (mafioti pocaiti, colaboratori ai politiei) si pe care diferiti autori au incercat sa le exploateze, creand mituri ce poate nu se regasesc defel in realitate. Ca mafiile isi impun propriile coduri si reguli este un adevar de necontestat. Ca fiecare „om de onoare” trebuie sa le respecte cu strictete este iarasi un fapt cunoscut. Dar ceea ce se afla dincolo de acest zid al tacerii mafiote nu poate fi, inca patruns. Vom incerca, insa, sa va prezentam cateva dintre putinele lucruri stiute de catre autoritati, lucruri care ne vorbesc despre o societate cu reguli proprii, distincte fata de cele pe care le respecta cei mai multi dintre noi... legile nescrise ale crimei.

            Imagini revoltătoare cu șefi din Ministerul de Interne. Stau la masă ca niște „nași” bând sictiriți din pahare la o masa, in timp ce un altul (mai mic în grad

            Comment


            • perfect, sa inceapa cu mafia italiana "di Telleormano".

              Comment


              • D-na secretara de scoala primara s-a enervat.


                perfect, sa inceapa cu mafia italiana "di Telleormano".
                Apoi sa urmeze famiglia din Giurgiu.

                Comment


                • Pagina oficială de Internet a Direcției Naționale Anticorupție


                  udrea si baseasca :P
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • Apoi sa urmeze famiglia din Giurgiu.
                    Giurgiu, Iasi, Bihor etc. Ce conteaza in ce ordine o luam?
                    Bag de seama ca n-ati inteles ce ati citit (daca ati citit). era vorba de cu totul altceva decat vreti voi (astia din PIMP) sa ziceti deturnand discutia.
                    E vorba despre
                    Ritual MAFIOT la vârful Ministerului de Interne

                    Comment


                    • Multinaţionalele vor fi nevoite să aloce corect profiturile în funcţie de jurisdicţiile fiscale în care îşi desfăşoară activitatea, potrivit unei directive europene care urmează să fie transpusă şi în legislaţia românească.
                      Capital.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Multinaţionalele vor fi nevoite să aloce corect profiturile în funcţie de jurisdicţiile fiscale în care îşi desfăşoară activitatea
                        Jale mare. Se vor muta in India.
                        potrivit unei directive europene
                        Aaaa... deci nu Dragnea a fost cu ideea. Nici Olguta, nici Firea... aham, am inteles.
                        Termenul de aplicare este 5 iunie.

                        Ce e in stare pezedeu' asta sa faca dom'le...
                        Last edited by Fanez; 24 May 2017, 22:22.

                        Comment


                        • gastele alea de la anaf angajati doar prin pile/cunostinte(neamuri)/relatii(intime) nu sunt in stare sa verifice nici cateva en-grossuri din jurul capitalei unde se "spala" miliarde zilnic. vor fi in stare sa verifice multinationale care isi permit sa angajeze contabili si juristi bine pregatiti ? ce gluma buna !
                          o/____\o
                          (i)
                          .........

                          Comment


                          • Desi, niciodata nu-i tarziu, mie mi se pare ca e cam prea tarziu.

                            Referitor la ultimele scandaluri, nu stii cumva, coruptia mai ucide?

                            Nea costi, mie mi se pare ca nu trebuie sa-i verifice cineva zilnic daca respecta legea; pur si simplu doar trebuie sa o respecte, asa cum o respecta in tarile lor de origine, unde infractiunile financiar-bancare sunt pedepsite mai abitir ca...terorismul. Exagerez desigur, dar...
                            Doar despre asta mi se pare ca ar fi vorba.
                            Last edited by IancuMIC; 24 May 2017, 22:35.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • ChineJii fac bascalie de ANAF in fiecare zi.
                              Nu mai spun de tiganii cu florile.

                              Comment


                              • si turcii cu fructe/legume.
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google