Motor Euro 6

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stie cineva daca noul dci euro 6 vine cu adblue?

    Comment


    • Intreaba la vocea clientului. Primesti un raspuns 100% sigur. Pe forum gasesti mai degraba impresii si recomandari.

      Eu stiu ca orice diesel euro 6 are adblue.

      Comment


      • Exista 1.5 dci E6 de la Renault si fara AdBlue. Ca o fi si pe Logan la fel, doar cine are asa ceva, stie.

        Comment


        • La motoarele Diesel mai mici de 2 litri se poate respecta norma de poluare Euro 6 şi fără AdBlue.
          Probabil că aşa este şi la Logan.

          Comment


          • pe mazda nu ai nici un adblue si e tot 1.5 disel skyactive. daca se reduce compresia se poate si fara adblue, cum a facut mazda. diselul de 2.2 de pe mazda are un raport de compresie de 14:1 si nu are nevoie de adblue, asa ca ce a spus domnul ampt nu e valabil, cu motoarele mai mici de 2l, se poate si la motoarele mai mari de 2l

            dar are si alte gaselnite care nu cred ca sunt demne de inginerii renault, gen intercooler racit cu apa si alte chestiuni de genu
            Last edited by cristi....; 5 August 2015, 21:16.

            Comment


            • Neoficial
              fără adblue
              EDC17C84 Vdiag xxx Soft xxxx /LOGAN II / K9K/626


              cu adblue
              SID310 Vdiag xxx Soft xx / MASTER III / M9T 704/706/708/710
              EDC17C84 Vdiag xxx Soft xxxx / TRAFIC III / R9M 409/452/414
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • @t0rquemada: La al doilea cod ai uitat să treci un x după Soft.

                Comment


                • Oare?! Unele soft-uri au 2 caractere altele 4 (de exemplu FE sau 170B pentru anumite motorizări de Kadjar)
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Originally posted by cristi.... View Post
                    ..., asa ca ce a spus domnul ampt nu e valabil, cu motoarele mai mici de 2l, se poate si la motoarele mai mari de 2l
                    M-am referit la motoarele Diesel în general, nu am menţionat şi excepţia de la regulă, cum este motorul de 2,2 litri de la Mazda.

                    @t0rquemada: Îmi cer scuze, dar am spus-o doar în glumă! (marea majoritate dintre noi suntem doar nişte simpli useri, fără cunoştiinţe şi acces la coduri exact ca în fabrică)

                    Comment


                    • Motoarele diesel Euro 6 de la Dacia nu au nevoie de adblue.

                      Sursa: Vocea Clientului.

                      obs: am trimis astazi un email si spre surprinderea mea (evident placuta) m-au sunat dupa cateva ore sa-mi dea raspunsul

                      Comment


                      • Consum dci 90 euro 6

                        In Pitesti am reusit un consum urban sub 4 %!!!!
                        Conditii:
                        -mers noaptea la ora 3
                        -Temperatura de afara 27 grade
                        -Nici un semafor activ
                        -2-3 masini intalnite in trafic
                        -Mers continuu fara opriri
                        -Piciorul blocat pe acceleratie la 2000 turatii cu a 3a
                        Etc

                        In restul zilelor sub 5.5 nu cred ca se poate

                        Comment


                        • Si un diesel dci E3,4,5 scoate asa consum sau cu maxim 300ml in plus in aceste conditii. Eu pe drum european consum 2l pe distanta de 50km mers legal.

                          Comment


                          • Originally posted by Florinacho View Post
                            -Mers continuu fara opriri
                            -Piciorul blocat pe acceleratie la 2000 turatii cu a 3a
                            Erai la filaj?
                            Last edited by Kojak; 28 May 2017, 23:02.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google