Vrum, Vrum....Formula 1!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ferrari confirma.

    La fel si Verstapen, care confirma ca e inca un copil naiv.

    Comment


    • Eu am inteles ca a avut ceva defectiuni la frane...de asta a iesit la arat.
      ori cum, mare pacat...era unul care putea lupta pentru prima pozitie.

      Comment


      • În ecuația victoriei a intrat și intervenția Safety Car-ului, care și-a făcut apariția în urma unei greșeli comise de Max Verstappen, în turul 12.
        Incepand cu secunda 30 (vezi video), se vede cum blocheaza franele cand iese de pe pista.
        Nu mi se pare cedare de frane (din fata TV-ului). Cauciucuri neintrate in temperatura.
        Echipele au obiceiul sa-si apere pilotii, dand comunicate neutre.
        Last edited by mr.K; 18 April 2017, 11:05.

        Comment


        • Nu's...pare ciudat ca nici nu prea a incercat sa traga dreapta...Chiar si cu frana blocata.
          Dap...pare a cauciuc rece. Eh...well...shit happens...asteptam urmatoarea cursa.
          Ma bucur ca nu a fost o cursa normala...in care adorm dupa primele 20 min. S-au mai intamplat chestii pe pista (chiar daca mai are mult pana la stadiul de cursa palpitanta/interesanta/animata)

          Comment


          • Dubla Ferrari in calificari.
            Kimi surrinde placut, se vede aluatul din care e facut, sa faci pole la Monte Carlo demonstreaza ca esti pilot adevarat, sa faci pole la 37 de ani e greu si pentru pilotii adevarati.

            Comment


            • din pacate pt kimi, nu are constanta necesara sa fie sprijinit neconditionat, sau macar sa nu fie faultat de echipa. l-au scos pe vettel in fata cu strategia, pe undeva normal, avand in vedere avantajul la puncte al neamtului asupra finlandezului.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • E vorba si de viitorul echipei.
                Probabil in locul lui Kimi va veni un pilot cu parale multe.

                Comment


                • Din nefericire kimi a cauzt foarte mult ca pilot (deh...varsta...)...iar ordinele de echipa...pana la un anumit punct sunt normale. Totusi, vetel se bate pentru campionat.
                  Una peste alta...cursa a fost extrem de plictisitoare. Asteptam urmatoarea...poate o sa se intample ceva acolo

                  Comment


                  • Am urmarit Indy500 in aceeasi seara, cu Alonso la butoane. A condus de cateva ori cursa, a stat in top five cam tot timpul.
                    Daca nu-i ceda motorul, avea sanse sa castige cursa.
                    Pentru un rookie la prima lui cursa pe oval complet, cu o masina necunoscuta, cu un pluton format din 33 de masini, performanta a fost remarcabila, victoria ar fi fost uimitoare.

                    Masini mai simple dar care merg cu viteza mai mare, circuite si virajate si pe oval, neutralizari multe, depasiri cu carul, spectacol asigurat.

                    F1 e ca o ca o gagica ce arata bine, sofisticata, ce promite multe, dar rezulttaul iesirii in oras e ca pleci acasa seara cu portofelul mai subtire, singur.

                    Daca Alonsi nu semneaza un contract cu o echipa care sa ii ofere o masina capabila, cred ca pleaca in Indy.
                    Intr-o singura cursa a depasit de mai multe ori cat in tot sezonul predent in F1.
                    Last edited by mr.K; 30 May 2017, 11:03.

                    Comment


                    • Max cel idiot a mai distrus o cursa, probabil si o mare parte din sansa lui Vettel la titlu.
                      Nasosul olandez vrea sa arate ca e mare pilot, dar nu a ajuns nici la genunchiul broastei, nu e de ajuns sa fii agresiv si sa intri in celelalte masini, pentru a fi campion, presupune sa termini niste curse, ba chiar sa le castigi.
                      Ori cretinul asta mic are 80% abandonuri.
                      F1 nu are nevoie de kamikaze, era Sato inainte, dar a fost zburat, cu toata sustinerea japoneza de care beneficia .
                      Last edited by mr.K; 18 September 2017, 21:54.

                      Comment


                      • Cam nu a fost vina lui...in putine cazuri a fost el vinovat...acum nah...eu inteleg ca se oftica domnisoarele virgine de 80 ani cand a venit pustiul si si-a pus boasele imense pe masa.
                        Mie-mi place la nebunie: tupeu, talent, determinare...ghinionul lui ca se joaca cu babe virgine...si masina il tradeaza...

                        Comment


                        • Nu a fost vina lui? Tu te-ai uitat la alta cursa, atunci!
                          A tras ca incepatorul de volan stanga, intrand in Kimi, care tocmai trecuse de el, asta dupa ce a vazut ca nu poate sa-l depaseasca pe Vettel.
                          Ofticos om, olandezu'.

                          Ma rog, daca iti plac accidentele, Max e omul tau, atunci.
                          In fata el, in spate Kvyat.
                          Max e un pilot umflat cu pompa de presa. Nu are capacitatea de a fi atent in mai multe parti, el se uita doar in fata.

                          Mai uita-te odata. Secunda 5, deja se baga in Kimi.
                          For more F1® videos, visit http://www.Formula1.comLike F1® on Facebook: https://www.facebook.com/Formula1/Follow F1® on Twitter: http://www.twitter.com/F1Fol...
                          Last edited by mr.K; 18 September 2017, 22:11.

                          Comment


                          • Duminica vinovatul a fost Raikonen, chiar nu avea ce sa faca Max, in plus tot Raikonen dupa ce ca avea masina praf in loc sa traga stanga sa se duca langa zid, a incercat sa mearga drept si a mai intrat si in Alonso.

                            Comment


                            • Ma rog, imaginile sunt clare, se vede cine nu pastreaza trasa. Cand o masina are botul in fata masinii tale, nu e normal sa tragi de volan si sa intri in ea. E pedepsit de regulament, iar Max are noroc ca e tinut in brate de unii, cred ca ar merita sa fie exclus din F1 la urmatorul incident grav creat.

                              Alin, secunda 5. Kimi deja are botul in fata idiotului, iar ala schimba directia.
                              For more F1® videos, visit http://www.Formula1.comLike F1® on Facebook: https://www.facebook.com/Formula1/Follow F1® on Twitter: http://www.twitter.com/F1Fol...
                              Last edited by mr.K; 18 September 2017, 22:16.

                              Comment


                              • Cred ca nu te-ai uitat atent...nu avea unde sa mearga...de franat...iese din discutie. TOtusi, discutam de o cursa de masini...nu o plimbare a pensionariilor virgini cu cadru.
                                Nu, nu-mi plac accidentele...imi plac cursele de masini

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google