Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    De unde se imprumuta? Cu cat?
    Citeste tot ce postez.
    Gen certificate de trezorerie, obligatiuni si mecanismele prin care statul face rost de parale pot face obiectul unei documentari, cand ai timp.
    La scoala de partid se vorbeste numai de spaga, furturi, campanie, zahar, ulei si alti saci cu promisiuni .

    Comment


    • #17
      Fanez eu pana acum vad ca in toate discutiile politce...nu prea ai argumente. Una peste alta..Au inceput sa se dea pe fund inapoi...ca si-au dat seama de aberatiile promise. Chiar si 25% este foarte mult in siutatia economica...cand tu nu faci nici o investitie in dezvoltarea economiei...care sa sutina cresterea. Mai mult...dai cu ciomagul in partea care functioneaza si care aduce un beneficiu real economiei (adica n-au contracte cu statul...fac afaceri pe bune...).

      Impozitul? Impozitul? Cat este impozitul?

      Comment


      • #18
        VIDEO. Reacția premierului când este întrebat de ce nu se respectă programul de guvernare

        Premierul Sorin Grindeanu a fost întrebat de jurnaliști de ce nu se mai respectă programul de guvernare, în contextul decalării calendarului majorărilor salariale.

        Premierul l-a privit pe jurnalistul care i-a pus această întrebare, fără să spună niciun cuvânt. Când jurnalistul a repetat întrebarea, Sorin Grindeanu a zâmbit și l-a privit din nou, fără niciun cuvânt.
        Premierul Sorin Grindeanu a fost întrebat de jurnaliști de ce nu se mai respectă programul de guvernare, în contextul decalării calendarului majorărilor salariale.


        geniala reactia premierului.

        Comment


        • #19
          reactie de carpa incompetenta. ce v-ati asteptat de la o molusca timorata? sa dea cu pumnu'n masa, ca el face si drege? vorbim, aduceti-va aminte, de tipul care cerea incuviintarea din priviri lui dragnea ca sa raspunda la "buna ziua" venit de la ziaristi la prima conferinta de presa.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #20
            Originally posted by aris86 View Post
            Geniala, pe naiba , cu intrebarea aia l-a taiat cu 7 si nu a mai avut replica ,sau daca a avut s-a abtinut
            i-a poruncit sa se abtina de la comentarii "hamsterul" .
            Captain of the black pearl

            Comment


            • #21
              Pentru mine, Grindeanu a facut deja mai mult decat asteptam de la el.
              Daca reuseste sa stea drept si sa nu cedeze manipularilor lui Livake, am putea avea pe viitor un guvern mai corect, mai temator in fata legii.

              Legea salarizarii unitare a fost votata de Camera Deputatilor
              Proiectul a fost sustinut de deputatii din coalitia majoritara, PSD-ALDE, si sprijinit prin vot de UDMR si grupul minoritatilor nationale. Singurul partid care a anuntat ca se va abtine de la vot a fost PMP.
              Camera Deputatilor, decizionala, a epuizat in doar 15 minute dezbaterile generale, articolele legii si amendamentele fiind votate in bloc, informeaza Mediafax.
              Heiruuup!

              15 minute pentru o lege capitala, cu influente bugetare imense.


              Dragnea a tinut sa comenteze si absenta de la sedinta de astazi a ministrului Finantelor, Viorel Stefan, si a premierului Sorin Grindeanu, ambii membri ai PSD.
              Pai normal, parlamentul a zis sa se dea bani, guvernul trebuie sa si faca asta.

              Pot vota zi si noapte legi noi, mariri de 100 ori, bani tot nu au!

              Salariile nu mai cresc de la 1 iulie 2017. Or sa creasca la pastele cailor, cand or sa creasca si banii pe marginea santului.
              Mai ales daca Livake intra la puscarrie.
              Last edited by mr.K; 7 June 2017, 12:53. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #22
                ...............
                Attached Files

                Comment


                • #23
                  "Sunt cinci sau sase colegi care reclama acest lucru si eu consider ca acesta este un semnal de alarma destul de puternic. Trebuie sa vedem. Am vazut si nemultumirile primarului general, doamna Firea, am vazut si alti colegi si nu este exclus ca problema sa fie la primul ministru", a adaugat Badalau.
                  Mortu' asta nu poate sa priceapa ca guvernul nu lucreaza cu Firea.
                  Firea sa-si vada de ograda ei si de relatia cu prefectul.
                  Guvernul se ocupa de tara, nu de orasul Bucuresti.
                  Mai are sa-i predea Metrorex ca sa se spele pe cap cu el, sa vad de unde scoate bani sa plateasca macar facturile la utilitati, ce sa mai vorbim de investitii...

                  Comment


                  • #24
                    pt mine, grindeanu n-a facut nimic. ba din contra, as zice. n-a condus el sedintele cu oug9 si oug13? n-a facut decat sa-l copieze pe hamster, el saracu' nu stia nimic de ce-au de gand colegii lui de partid sa faca, unii fiindu-i chiar subalterni ar fi facut ceva util daca cerea schema de finantare la proiectele fantasmagorice ale psd-ului de la oligofrenuta si alti semialfabetizati din partid. asta n-a invatat la scoala de politica decat sa stea ghiocel, ca poate-i pica un scaunel mai inalt si mai caldut...
                    a absolvit mate-info in 5 ani, dar s-a specializat ulterior in comunicare, diplomatie, stiinte militare si ordine publica in 3 ani. lucrarile publicate ca autor sau co-autor sunt sub semnul intrebarii...
                    " În CV-ul lui Sorin Grindeanu se face referire la trei cărți cărora le este autor sau coautor. El susține că acestea au apărut în perioada 2000–2002, când era preparator și apoi asistent universitar la Facultatea de Sociologie și Psihologie din cadrul Universității de Vest din Timișoara. Potrivit CV-ului, primele două cărți, „Introducere în informatica socială” și „Tehnoredactarea computerizată”, ar fi apărut la editura Universitatea de Vest în 2000, respectiv în 2002.[15] A treia carte, intitulată „Integrala Lebesgue-Radon în raport cu o măsură complexă”, ar fi fost publicată în 2002 la editura Ionescu din Caransebeș.[15] Referințele bibliografice din CV-ul lui Sorin Grindeanu sunt însă inexacte și fac aproape imposibilă identificarea acestor lucrări.[16]" - wikipedia
                    apropo, a ajuns asistent la psihologie, dupa ce a terminat informatica. eu zic ca m-as califica sa fiu asistent la fac de filosofie, desi am terminat electronica si telecomunicatii. adica prefectura si coada vacii, daca intelegi ce vreau sa spun
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #25
                      Eu cred ca e momentul sa-si faca rost de niste oo. Ca-l halesc lupii din pezede, altfel.
                      Last edited by mr.K; 7 June 2017, 15:02.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by mr.K View Post
                        ...
                        Gen certificate de trezorerie, obligatiuni si mecanismele prin care statul face rost de parale.. .
                        Aaaaa... nu de la FMI cu tonele fara justificare si fara putere de acoperit ratele.


                        Originally posted by bolovan View Post
                        ...
                        Impozitul? Impozitul? Cat este impozitul?
                        Sub o anume suma zero, peste suma respectiva 10% in loc de 16%. Tot cu prag si aici.


                        Originally posted by Seba View Post
                        ...cerea incuviintarea din priviri lui dragnea ca sa raspunda la "buna ziua"...
                        Nu stia daca e "buna ziua" sau "buna seara".


                        Originally posted by mr.K View Post
                        Pentru mine, Grindeanu a facut deja mai mult decat asteptam de la el...
                        Serios? Nu cred. Pai nu e pezedist? Nu te fura?


                        Originally posted by Seba View Post
                        pt mine, grindeanu n-a facut nimic...
                        Nici pentru mine.

                        Comment


                        • #27
                          @Fanez iti spun eu: 16% pt toata lumea...schema cu 0 sub 2000 lei...mai asteapta putin...dar vo 200 ani...sau pana se desfinteaza PDL/PSD/PNL/ALDE etc.

                          Adevarat...nu de la fmi fara justificari si acoperire reala...ci de pe unde se apuca si cine mai este suficient de fraier sa ne imprumute fara justificari si acoperire reala.
                          Fanze...recunoaste...sunt un dezastru gurvernatorii nostri...de 27 ani....fie PSD, PNL, USL etc. Toti se intrec in prostie, aroganta etc.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by bolovan View Post
                            ...
                            Fanze...recunoaste...sunt un dezastru gurvernatorii nostri...de 27 ani...
                            Si eu ce-am zis?

                            Comment


                            • #29
                              Da...dar PSD-ul este esenta clasei noastre politice: hoti, mincinosi, megalomani, aroganti, prosti, nesimtiti, ipocriti...in functie cu liderii lor: Dragnea, Tariceanul si oleaca mai din umbra Tov. voiculescu.

                              Comment


                              • #30
                                Serios? Nu cred. Pai nu e pezedist? Nu te fura?
                                Nu cat m-as fi asteptat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google