Se Arde Siguranta De La Sprituitoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se Arde Siguranta De La Sprituitoare

    Buna ziua,

    Detin un logan ph1 si m-am lovit de urmatoarea problema:
    Mi-se arde siguranta sprituitoarelor de parbriz dupa 1-2 actionari. Am schimbat 5 sigurante si le arde una dupa alta. Deci la prima actionare fuctioneaza ok si cand dau sa mai stropesc odata nu mai merge, nu se mai aude nici motorasul ca lucreaza(cateodata merge si la a doua actionare) Stergatoarele merg pe toate pozitile. Nu am facut nici-o modificare a instalatiei electrice. Imi puteti da un sfat unde ar putea face scurt sa verific?

  • #2
    Compartimentul în care e vasul de lichid de parbriz e plin cu apă (scurgeri înfundate)?
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #3
      Spre edificare ... http://www.tutorialelogan.ro/2011/05...ervor-apa.html
      Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

      Comment


      • #4
        Salut! Cred ca am si eu aceasi problema ca tine. Poti face o poza cu siguranta pe care a-i schimbat-o, eu nu stiu exact care este? Multumesc!

        Comment


        • #5
          Multumesc pentru raspuns. Am desfacut si am curatat mizeria de sub recipientul de lichid insa nu am gasit foarte multa mizerie. Nu cred ca problema mea era de acolo, deoarece aseara era sa iau foc in masina, s-au topit niste fire si a iesit fum pe la pedale si sub capota. Astazi cand am desfacut sa curat sub vasul de lichid parbriz am vazut cateva fire topite. O sa trec pe la un electrician neaparat.



          @dany91 la mine se ardea a treia siguranta de pe primul rand de la stanga la dreapta. (cea rosie de 10, era de 20 dar am pus de 10)

          Comment


          • #6
            Pompa spălător în scurt
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • #7
              Multumesc pentru raspuns! O sa verific si eu siguranta, poate o fi din cauza ei.

              Comment


              • #8
                verific-o, eventual pune una mai slaba daca nu se arde ea, ci se topesc sarmele, dupa cum zice Razvan. eu unul as prefera sa se arda siguranta (asta e si rolul ei) cand e motorul in scurt (asta ar trebui remediat de fapt) decat sa ia foc masina. ce vreti voi s afaceti mie-mi pare a baga un cui in loc de siguranta, cand ai scurt in dulie la becul din camara
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #9
                  Baieti, ma puteti pune va rog in legatura cu un electrician bun care sa se ocupe de problema mea? Sa nu ma usture buzunarul dupa vizita la el.

                  Multumesc frumos!

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google