Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu nu m-am uitat, dar si eu am vo' 113 kile si merg singur 80-90 %
    dar la mine se mai echilibreaza, ca pe locul pasagerului tin galeata cu aripioare sau o caserola cu mici.

    Comment


    • Abia acum ati observat ca loganurile 1 sunt strambe?

      Ia lasati voi punea spate fara arcuri si apoi masurati distantele dintre roti si aripi. Veti avea o surpriza.

      Mi se intampla la 2 masini (zambilica 2004 si jandarm 2011), ambele cu roti late si suspensii joase de tot. Roata din dreapta atinge prima in aripa.

      Am masurat tot ce se putea masura si am constatat ca puntea e mai spre dreapta fata de caroserie cu aprox 5mm si nu se poate deplasa decat fortat catre stanga. Fortat adica necesita ceva ciocane, o ranga pusa bine, ceva gauri un pic largite, d-astea.

      Nu sunt singurul care m-am plans de chestia asta.

      La voi e simplu : amortizoarele schimbate intre ele, complet. E vorba de cate 3 suruburi pe fiecare parte de desfacut si pus la loc. Juma de ora. Masurati dupa aia
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • Pentru Logan MCV 2 - 2016 nu am prea multe opțiuni. Eu îmi doresc o suspensie mai ferma, în nici un caz h&r iar mașina sa coboare aproximativ 20 mm.
        Acum ce pot lua? Singura opțiune o vad pe asta : http://www.racingnick.ro/produse/arc...t-logan-ii-mcv
        Zice ca e minus 30 mm, dar nu știu cum va fi în realitate.
        Ma ajuta cineva cu sugestii? Mersi

        Comment


        • ai logan 2 ? e ok. nici nu exista pentru logan 2 arcuri care sa coboare 45 mm ca h&r. eu am h& r si sunt foarte multumit, dar daca tu vrei ceva moderat, sunt foarte bune.

          uite cum arata coborata cu 30 mm.

          kit tuning dacia logan,evacuare dacia logan,spoilere dacia logan ,jante dacia logan, chiptuning dacia logan
          Last edited by B997NDL; 18 August 2017, 23:27. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • MCV, 2, nu iese nimic la căutări decât ST suspension Germany.
            Vreau un drop de 20 mm și mai rigida decât stoc. Eu nu încetinesc la linii de tramvai etc.
            Dacă are cineva mcv 2 sau sunt ceva info pe undeva, mi-ar prinde bine.

            Comment


            • Suspensie care sa coboare doar 20 mm nu cred ca este. Eibach coboara 3-3,5 dar nu am vazut pt Logan 2.

              p.s. Nu ti e mila de masina ? Treci peste obstacole fara sa incetinesti ? In Bucuresti sunt acele linii de tramvai de iti rupi masina in doua ...
              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

              Comment


              • Planul meu este sa montez arcuri sport ST suspension Germany de - 30 mm și cu ajutorul unor înălțătoare de 10 mm față și probabil 15 mm spate sa o ridic puțin. Acum întreb de unde niște înălțătoare pentru arcuri? De preferat cu treapta pentru așezarea capătului de arc. Ceva experți în domeniul atacat de mine?
                Multumiri anticipate pentru cei ce pot da informații în domeniu.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google