Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Full fara scaune si fete de usi.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Originally posted by Kojak View Post
      Care se baga la un lighean vechi de 10 ani la 6500euro (!!!) cu 280hp?
      Interiorul e de vis, lux si relaxare.

      https://www.autovit.ro/anunt/dacia-l...tml#093676bfd3
      Ii compatimesc pe cei care baga bani in tuningul unei masini care nu merita, ca valoare.
      Acu, e o coaja cu motor bunisor si alte cateva piese.
      Daca vinde piesele separat, poate mai scoate ceva.

      Cu 6500 de euro iti cumperi un GTI mai vechi.

      Comment


      • Cum vi se pare asta https://www.olx.ro/oferta/vand-vw-pa...tml#d3af31fa13

        Sau de ales intre Golf 6 1.6 TDI 105 CP si Passat B6 2.0 TDI 140 cp.

        Comment


        • Originally posted by mr.K View Post
          Cu 6500 de euro iti cumperi un GTI mai vechi.
          Un GTI mai nou, mai ieftin, full cu piele si cu trapa.



          Andreyi, daca vrei VAG, cauta varianta Euro 5 cu Common Rail (prin 2009 a aparut), nu te baga la Euro 4 pompe duze pentru ca sunt pacatoase tare. De la Euro 4 cauta 1.9 TDI 105cp, daca vrei neaparat.
          1.6 TDI este Euro 5, este ok.
          Last edited by vitriol; 24 May 2017, 09:11.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Originally posted by vitriol View Post
            Andreyi, daca vrei VAG, cauta varianta Euro 5 cu Common Rail (prin 2009 a aparut), nu te baga la Euro 4 pompe duze pentru ca sunt pacatoase tare. De la Euro 4 cauta 1.9 TDI 105cp, daca vrei neaparat.
            1.6 TDI este Euro 5, este ok.
            nu recomand nici 1.6 tdi. probleme cu injectoare si egr. in rest e exact cum zice votriol
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • Mersi de sfaturi, oricum ma gandeam in viitor, deocamdata mai tin loganu'.

              Comment


              • sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • Ce stiti de motorizarile astea 2.0 TDI de 170 cp?!
                  Au ceva probleme?

                  Keep walking...

                  Comment


                  • Ce parere aveti de asta?
                    Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

                    Este interesat un prieten de ea, ca masina de incepator.

                    Comment


                    • E 1,6 16v; merge, zic eu.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • stare de functionare exceptionala m-a dat gata...

                        Comment


                        • Cred ca e Prestige, maine o sa-l vad. Apropo, daca e cineva pe forum care vinde sandramaua, am pe cineva interesat. Conditii minime: benzina 1.6 mpi 8v sau 16v, AC neaparat, ABS, neaparat fara accidente majore, si sa fie cat de cat intretinuta, minim 2005 fabricata. Imi puteti da pe privat daca aveti ceva de vandut, se ofera in jur de 2000 euro (+- ceva acolo). Oricum am mai multa incredere masinile colegilor de forum decat in olx/autovit.

                          Comment


                          • Andreyi, eu nu recomand un hârb pentru un începător. O mașină de tăvăleală pentru un șofer foarte bun este o altă poveste. Șoferul foarte bun va ști să evite situațiile neplăcute iar mașina va fi tăvălită acolo unde și șoferul este în siguranță: la pescuit, la țară, la cărat coceni, etc.

                            Un începător poate avea încă probleme cu stăpânirea ambreiajului. Cea mai ieftină metodă este de a lua încă 10 ore de lecții suplimentare doar pe trasee cu rampe. Faci acolo manevre, parcări laterale în rampe, peste obstacole, peste borduri, dar ieși foarte stăpân pe picioare. După aceea mergi pe mașina personală și nu o mai strici.

                            Un începător poate avea probleme majore de orientare în trafic, viraj la stânga, atenție la trafic. Și se teme să lovească o mașină mai scumpă. Dar întrebarea cheie este: în caz de accident în ce mașină vrei să fii? În hârbul din 2005 fără airbaguri, dacă or mai funcționa? Sau într-o mașină actuală cu 4 care are măcar 4 stele NCAP? Eu sigur știu răspunsul: într-o mașină mai sigură.

                            Ca începător, nu mi-aș lua o mașină nouă, peste 20 000 €. Dar nici un hârb. Sugestia mea este un Sandero sh care are 80% protecția pasagerilor la testele NCAP. Logan are ceva mai puțin, 3 stele.

                            Dacă se dorește o mașină pentru curse, bușeli, teribilisme făcute de un începător, atunci eu recomand o trotinetă și mersul pe jos. Este mai sănătos.

                            Iată toate Sandero-urile post 2013 de pe Autovit. Cu 4-5000 € iei cea mai sigură mașină de începător făcută de Dacia.

                            Last edited by gecmc94; 28 October 2017, 14:23. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Originally posted by gecmc94 View Post
                              Dar întrebarea cheie este: în caz de accident în ce mașină vrei să fii? În hârbul din 2005 fără airbaguri, dacă or mai funcționa? Sau într-o mașină actuală cu 4 care are măcar 4 stele NCAP? Eu sigur știu răspunsul: într-o mașină mai sigură....
                              Iată toate Sandero-urile post 2013 de pe Autovit. Cu 4-5000 € iei cea mai sigură mașină de începător făcută de Dacia.
                              atunci de ce sa iei dacia ? pretul sigur nu e mai mic, ford sau opel sau altceva ofera mai mult la aceesi bani.

                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Discutia era de o masina anume, de o suma de bani, nu de siguranta euro ncap si recomandari de masini mai scumpe. Asta e bugetul, aici ne incadram.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google