Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ieftinirea medicamentelor eliberate pe rețete compensate se amână până la 1 ianuarie 2018. Cu o zi după demisiile miniștrilor din cabinetul Grindeanu, în Monitorul Oficial a fost publicat un ordin în acest sens semnat de ministrul Florian Bodog
    Încă o măsură lăudată de simpatizanții psd-ului, se amână pentru la anul.

    Comment


    • Ia uite cum si-a pus Iohannis inca o caramida la al doilea mandat. Bine ca a prins bilet la Trump si l-a invitat Merkel la "un schimb liber de pareri".
      Daca Iohannis candideaza la al 2-lea mandat cu Dragnea prim-ministru il votez si eu.
      Eu banuiesc ca i-a zis cineva: "fa asa, ca asa se face", iar el a tinut cont de data asta.
      Last edited by Fanez; 27 June 2017, 00:06.

      Comment


      • Guvernul ala cu zero realizari ce a fost dat jos prin motiune, va deveni noul guvern.
        E ca si cum ti-ai lasa nevasta pentru ca o acuzi ca-i bagaboanta, iar peste cateva zile o iei inapoi de fata mare.

        Comment


        • mr.K nu inteleg ce nu-ti era clar? Grindeanu nu a ascultat porunca boierului. Nu a fost catelul loial si supus...si a trebuit sa sacpe de el. Restul, au fost ca niste catei supusi...prin urmare, sunt ok

          Comment


          • Clar imi era, nu stiu ce justificare au infractorii pezedisti ca sa puna la ministere aceeasi oameni, care mai ieri nu corespundeau.

            Comment


            • Pai n-au nevoie de justificare. Porunca boierului este sfanta. Daca boierul este multumit...si ei dau fericiti din coada. Este suficient.

              Comment


              • Cam asa ceva:
                -De ce l-am dat jos pe Grindeanu?
                -Pentru ca a picat evaluarea si are legaturi cu SRI!
                -Si pe cine propunem prim-ministru?
                -Pe Mihai Tudose!
                -Si de ce il Propunem pe Mihai Tudose?
                -Pentru ca a picat evaluarea si are legaturi cu SRI!
                Cica acest acest prim ministru trebuie sustinut cu tărie...

                De ce au decis magistratii sa il elibereze conditionat pe Voiculescu: A facut curatenie in penitenciar si a participat la activitati artistice si religioase
                Bun asa.
                Am si eu o curiozitate: prejudiciul s-a recuperat?
                Last edited by mr.K; 27 June 2017, 15:08. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Guvernul ala cu zero realizari ce a fost dat jos prin motiune, va deveni noul guvern...:
                  Guvernul ala cu zero realizari a fost dat jos la alegeri. Se numea "meu".
                  Nu guvernul a fost dat jos prin motiune, Grindeanu a fost dat jos prin motiune. A nu se confunda guvernul cu un om (sau 3, am aratat mai sus tripleta Grindeanu-Ponta-Jianu care tinea sedinta de guvern [emoji38] ).

                  Originally posted by mr.K View Post
                  ...
                  Am si eu o curiozitate: prejudiciul s-a recuperat?
                  Care dintre ele, cel real sau cel inventat?
                  Last edited by Fanez; 27 June 2017, 15:17. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Guvernul ala cu zero realizari a fost dat jos la alegeri. Se numea "meu".
                    Nu guvernul a fost dat jos prin motiune, Grindeanu a fost dat jos prin motiune. A nu se confunda guvernul cu un om (sau 3, am aratat mai sus tripleta Grindeanu-Ponta-Jianu care tinea sedinta de guvern
                    Nenea Fanica, GUVERNUL a avut realizari slabe, pezede a spus asta.
                    Nu Grindeanu, singur, ci GUVERNUL.


                    Asta de e premier numit, a fost notat cu ZERO in evaluarea lui Valcov.
                    De fapt, astia sunt pezedistii, niste zero-uri barate.

                    Care dintre ele, cel real sau cel inventat?
                    Ala stabilit de instanta.

                    Daca nu exista prejudiciu, vreau sa cumpar si eu de la ICA, pe aceeasi bani, ce a cumparat bosorogul securist.
                    Last edited by mr.K; 27 June 2017, 15:28.

                    Comment


                    • Fanez iar esti la ora de dictare?Adevarat...relizarile sunt mult mai putine a guvernului "Meu"...fraierii aia n-au reusit nici macar o vila sa-si termine in 6 luni...Guvernul condus de boierul dragnea este performant cu adevarat: au reusit sa faulteze in 6 luni justitia mai multe decat au reusit toate guvernele in 27 ani de "democratie"
                      Nu, cel inventat s-a recupera (aka prejudiciu moral)...Si de ce-i inventat? Pai ca prejudiciu moral...Varanul si moralitatea...suna a banc. Nu poti pune ceva moral in aceasi propozitie cu varanul

                      Comment


                      • Originally posted by mr.K View Post
                        Nenea Fanica, GUVERNUL a avut realizari slabe, pezede a spus asta.
                        Nu Grindeanu, singur, ci GUVERNUL.
                        Ala stabilit de instanta.
                        ...veau sa cumpar si eu de la ICA, pe aceeasi bani, ce a cumparat bosorogul securist.
                        1. Din cauza incompetentei lui Grindeanu.
                        2. Prejudiciul stabilit a fost recuperat. I s-a luat terenul si sediul. Ca n-ai cum sa vinzi asa ceva la banii aia nu mai tine de "vinovat". Cine a stabilit valoarea aia sa-l vanda.
                        3. N-ai fi multumit. Valoreaza mai putin.

                        Comment


                        • Fane, rolul unui premier nu e sa munceasca in locul Olgutzei, de exemplu. Sau a lui Tudose.
                          Last edited by mr.K; 27 June 2017, 19:12.

                          Comment


                          • Foarte corect. Trebuie sa-i puna la munca, sa-i verifice, sa-i "traga de urechi" daca nu-si fac treaba, sa le ceara rezultate. Mai mult decat atat, sa nu-i impiedice sa-si faca treaba.
                            Daca Dragnea "n-are voie" sa fie premier, as fi preferat unul care face numai ce-i zice Dragnea, intocmai si la timp. Tudose nu e ala, nici Dragnea nu se baga (cum nu s-a bagat nici la Grindeanu din pacate).

                            Comment


                            • Olgutza crezi ca discuta cu Grindeanu, sau direct cu Dragnea.
                              Cine i-a pus ministri? Acolo mergea raportul.
                              Cine le-a zis sa-si dea demisia? Cine le-a scris demisia, ca erau identice la toti ca text, ba chiar si o mica greseala?
                              Ori esti copil de crezi tot ce spune partidu', ori ne iei de prosti pe fata pe aici, ceea ce m-ar intrista foarte tare.


                              Apropo de noul premier, cică înainte de localele din 2016, Grindeanu a fost pus candidat la locale şi apoi sef la CJ Timis, convins sa renunte la deputatie, chiar de Tudose. S-ar pute atrage concluzia ca, de fapt, Tudose e comandantul aripii serviciilor din partidoi.

                              Exista intrebarea actuala "Al cui e "premierul zero?"

                              E al guvernului ZERO, condus de un partid ZERO, pezede.

                              Unde e cresterea economica, ca nu se vede in executia bugetara.

                              Potrivit datelor publicate, marti, pe site-ul Ministerului Finantelor, bugetul general consolidat a incheiat primele cinci luni ale acestui an cu un deficit de 2,17 miliarde lei, reprezentand 0,27% din PIB, in crestere de aproape trei ori fata de aceeasi perioada a anului trecut.
                              Last edited by mr.K; 28 June 2017, 09:35. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                ...Exista intrebarea actuala "Al cui e "premierul zero?"
                                E al guvernului ZERO, condus de un partid ZERO...
                                Inca n-ai aflat? Premierul zero si guvernul zero a fost si va ramane "guvernul meu" al lui Iohannis. Acum daca l-o fi condus PNaL-ul sau chiar a fost "tehnocrat", nu mai stiu. Vad ca stii multe din culise, precis o fi cum zici, adica a fost condus de un partid ("partidul meu").

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google