Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Carte identitate Dacia Logan ll

    Buna,sunt proaspat posesor de Logan ll 1.0 SCE.Astazi dupa 2 sapt de la livrare mi-a sosit si cartea de identitate a auto.Avea folia RAR aplicata (RAR-ul nu percepe nici o taxa) insa dealerul mi-a cerut 50 ron.Este normala aceasta taxa?Drumuri bune

    Comment


    • Sebi..se pare ca suntem din acelasi lot...miercuri ma suna de la dacia sa-mi spuna ca masina a ajuns la dealer. De la dealer, nimic. Astept o zi ca poate e ocupat si nici nu ma grabesc. Imi da azi dimineata telefon dealerul sa-mi spuna ca masina abia a iesit din fabricatie (desi la cele de la VC imi spusesera ca a ajuns la dealer).
      In fine, ti-am raspuns ca sa nu crezi ca esti caz singular.

      Comment


      • Logan defect

        Salut forumisti, hai sa va povestesc si eu o intamplare tragi-comica. Bon comanda, platit avansul sfasitul lunii aprilie...logan plus blue navy, prin programul rabla. Comanda data la Auto Marcus grup - Pantelimon. Pana aici toate bune, chiar vreau sa specific ca dealerul super ok, m-a indrumat cu multa rabdare si profesionalism ce am de facut pt inscrierea in program etc..stat pe la cozi si asa mai departe, chiar nu am nimic de reprosat. Azi dimineata ) entuziasmat tare, (mi-am luat deja si odorizantul pentru masina) ma duc sa ridic masina. Platesc contravaloarea numerelor rosii, inchei polita RCA, si astept masina sa fie gata (spalare sa-i puna presuletele, alarma si ce am mai comandat). Cand dupa vreo 40 de min- o ora de asteptat..surpriza masina are blocul ABS defect si nu se poate elibera!?! zic WTF? daca nu aveau baietii de montat alarma aparatori de noroi etc...o luam fara frane? secunda 2 sunat la dacia...vocea clientului...astepta 15 min pe hold... ca au preluat plangerea si o sa-mi ofere solutii...eu acum ciunga in par nu am....sau asa sper Le-am spus ca pe timpul meu si pe banii mei (si pe muzica mea) eu propun solutii nu ei, le-am dat doua posibilitati masina noua cu restituirea sumei platite pt RCA si nr rosii, sau un discount generos sa pastrez masina asta . le-am dat termen de solutionare pana luni. Daca vor doar sa repare aceeasi masina nu-mi ramane decat plangere OPC si in fiecare zi scandal la vocea clientului. Are cineva vreo idee ce sa fac?
        Adica la naiba..am platit masina noua, vreau masina noua..nu masina defecta si reparata. vi se pare ca exagerez? A mai patit careva ceva asemanator?
        Last edited by iobaginfuga; 23 June 2017, 18:42. Reason: gramatica

        Comment


        • E interesant ce zici aici...si cand ma gandesc ca nici nu prea am mai fost pe la biserica, nici post nu prea am tinut.

          Chiar ar fi interesant sa ne spuna cineva care s-a aflat in situatia ta, cum a procedat.
          De asemenea, asteptam feedback de la tine sa ne spui cum se solutioneaza pana la urma problema, daca vrei desigur.
          Last edited by mihaipoto; 23 June 2017, 18:48. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Luni sper sa am un raspuns de a ei. Mi se pare romanism sa livrezi o masina fara sa o testezi inainte...la naiba zici ca vand cartofi. Nu are voie sa le treaca prin filtrele de control o masina cu franele defecte...pur si simplu mi se pare tragi-comic. Inclusiv m-am uitat la masina cu actele in mana,la seria de sasiu...zic o fi trosnit o vreun Dorel pe aici sau pe platforma...Dar nu )) masina impecabila pe afara, dar cu martor aprins in bord

            Comment


            • Bogbil, taxa nu e normala, dar stii vorba aceea: nu e prost cine cere..... Ce dealer ti-a cerut banii?

              Iobaginfuga, din ce imi amintesc ai semnat ca si mine un bon de comanda si niste conditii de vanzare unde cred ca scrie ca daca masina nu corespunde ei au obligatia sa o aduca la standardul de comercializare, adica sa o repare daca e lovita si/sau defecta inainte sa ti-o livreze.

              Comment


              • Nu esti singurul care a patit asta. Mai avem un coleg cu fix aceeasi problema, doar ca cetateanul in cauza apucase sa semneze de primire si masina lui noua nici nu apucase sa vada strada ca in prima luna a stat in service pentru ca nu stiau inginerii unde e buba.

                Ai pus problema foarte bine; felicitari pentru verticalitate! Daca as fi in locul tau nu as accepta decat banii inapoi sau alta masina. Cu tot discount-ul lor, n-as cumpara o masina care are probleme la sistemul de franare (o masina care nu a facut nici 2 metri pe drumurile publice), mai ales ca stiu ce fel de oameni lucreaza in service-uri.
                Last edited by vitriol; 23 June 2017, 19:25.
                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                Comment


                • @iobaginfuga: e "superfull de full, numai pentru cunoscatori si pretentiosi", man! )
                  las-o mai lejer, ca e o extraoptiune de care n-ai stiut ca vrei sa-ti comanzi. nu stii tu sa apreciezi la adevarata valoare efortul pe care l-a facut fabrica pentru tine
                  asta, doar, in cazul in care vor sa-ti dea, cu adevarat, masina; ca doar stim foarte bine ca mai sint unii care au platit-o si inca n-au apucat-o.
                  am, asa, o impresie ca era cit pe ce sa tiobageinfuga ;)

                  Comment


                  • @mihaipoto stii, chiar nu ma bucura ca si tu esti in aceeasi situatie, ba chiar ma intristeaza. Asa as fi zis ca e idioata aia de la VC. Insa se pare ca nu e tipa idioata ci intregul sistem e cretin. Oricum, e o performanta....sa fie clientul nemultumit, inainte de a primi masina.

                    Dar am invatat ceva de pe forum....nu le semnez nici pe dracu pana nu vad eu masina, pana nu verific eu seriile si "aparatura de bord"

                    Comment


                    • Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

                      Originally posted by iobaginfuga View Post
                      nu aveau baietii de montat alarma aparatori de noroi etc...o luam fara frane?
                      Ca sa-i puna alarma, evident au avut ceva de lucrat la ea. De unde stii ca nu ei sunt cei care au stricat modulul abs? Lasi doreii sa-si bage nasul in partea electrica a masinii, asa de noua?
                      Am o banuiala ca ei sunt cauza...

                      Pana acum n-am vazut la nicio reprezentanta sa se respecte intocmai ce scrie in manualul de service, ca sa fac o paranteza la profesionalismul lor.
                      Last edited by c0ntele; 24 June 2017, 00:50.

                      Comment


                      • Originally posted by Orednas View Post
                        Cand vad pozele alea ma bucur pt 2 lucruri:

                        - ca o sa am volanul imbracat in piele.
                        - ca schimbatorul de pe cutia robotizata nu arata asa rau.


                        Cate viteze o fi schimbat la viata ei numai ea stie
                        Sau am eu mana mai aspra [emoji23][emoji23][emoji23]
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by c0ntele View Post
                          Ca sa-i puna alarma, evident au avut ceva de lucrat la ea. De unde stii ca nu ei sunt cei care au stricat modulul abs? Lasi doreii sa-si bage nasul in partea electrica a masinii, asa de noua?
                          Am o banuiala ca ei sunt cauza...
                          Este si asta o posibilitate. Modul in care a evoluat discutia, si transparenta de care au dat dovada,ma fac sa cred ca nu ei au comis o. Dar repet ai dreptate...este o posibilitate. Astept sa primesc un raspuns de la Dacia luni (sper), si vi-l impartasesc. Sper sa nu inceapa sa o arunce de la unii la altii. Am intrat la ANPC pe site, ei spun acolo ca intervin daca nu reusesc sa se inteleaga reclamantul cu reclamatul. Sper sa existe intelegere, daca nu masina la dealer ramane, nu o ridic pana nu ma lumineaza si pe mine cineva...

                          Comment


                          • Va salut ! stie cineva daca s-a epuizat Programul Rabla 2017 ?

                            Comment


                            • Originally posted by Sfet View Post
                              Din ce am vorbit cu dealerul ieri, mai erau aproape o mie de tichete disponibile.
                              Cyrusmdd, culoarea? Oarre sunt singurul fraier cu comanda in aprilie si livrare in septembrie?
                              Culoare brun tourmaline

                              Originally posted by gigiones View Post
                              Va salut ! stie cineva daca s-a epuizat Programul Rabla 2017 ?
                              Din informatiile pe care le am, mai sunt sub 1000 locuri
                              Last edited by cyrusmddd; 24 June 2017, 18:14. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Salut.
                                Comanda si avans dat in iunie. Astept si eu pana in septembrie ultima sau penultima saptamana. Logan prestige cu extra ( minus piele si cutie pilotata). Culoare nemetalizata. Prin rabla, desigur.
                                P.S.
                                Program rabla incheiat ( informatie primita ieri de la dealer). Numai daca se suplimenteaza mai apar altele in acest an.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google