Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • hmm..interesant, mie mi s-a spus ca scutul de pe Logan1 nu se potriveste pe L2 aşa că mi-am luat/montat special de L2

    Comment


    • Originally posted by vimtherabbit View Post
      va salut
      intampin si eu urmatoarea problema:
      a aparut pe bord cei doi martori cel din dreapta si cel din stanga stanga
      ce poate fi?
      multumesc de ajutor
      o zi minunata
      [ATTACH]520910[/ATTACH]
      Alte defecțiuni electrice + ESP (aprins = probleme) = SWAS defect sau senzor de roată cu probleme

      SWAS= steering wheel angle senzor
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Originally posted by t0rquemada View Post
        Alte defeciuni electrice + ESP (aprins = probleme) = SWAS defect sau senzor de roat cu probleme

        SWAS= steering wheel angle senzor
        Multam de raspuns, dupa ce a aparut in 10min a disprut, acum nu mai zice nimic, voi merge la reprezentanta.
        Ps este scump un astfel de senzor.
        Zi buna

        Sent from my HTC 10 using Tapatalk

        Comment


        • Originally posted by vimtherabbit View Post
          Multam de raspuns, dupa ce a aparut in 10min a disprut, acum nu mai zice nimic, voi merge la reprezentanta.
          Ps este scump un astfel de senzor.
          Zi buna

          Sent from my HTC 10 using Tapatalk
          Am patit si eu la fel, s.a rezolvat banal in cazul meu. Aveam bornele la baterie slabe si pe tester la relrezentanta aparea 0 V la un senzor (numai stiu care) sau ceva d genu. Dupa strangerea bornelor a aparut tensiunea corecta si s.a rezolvat.

          Sent from my ASUS_Z010D using Tapatalk

          Comment


          • Am incercat azi sa pun scutul metalic de pe loganul vechi, dar am renuntat la idee. Am renuntat din cauza filtrului de ulei care este pozitionat sub scut, si imi era mai greu sa dau jos scutul metalic decat cel de plastic. Si am renuntat si la bara stabilizatoare deoarece trebuia sa dau jos evacuarea ca sa o pot scoate de pe masina veche.

            Trimis de pe al meu SM-G901F folosind Tapatalk
            "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." ALBERT EINSTEIN

            Comment


            • Salutare tuturor.Detin un Logan 2 din 2015,varianta prestige, motor 12 16v,42.000 km la bord.Am constatat de curand un zgomot la denivelari pe dreapta fata,am dat roata jos si dupa ce fortez cu un levier observ ca pivotul are joc.Acum o luna m-au chemat in service sa imi schimbe bieletele pe garantie,se pare ca nu au vazut de jocul la pivot.O sa merg la reprezentanta sa expun problema.Intrebarea mea este daca il schimba pe garantie sau trebuie sa il platesc?

              Comment


              • Se schimba pe garantie din cate stiu
                sigpic

                Comment


                • buna.
                  nu stiu daca am nimerit bine dar postez o problema sau anomalie.
                  am un logan ambiance din 2013 la care nu se deschide din cheie doar usa sofer, celelate raman inchise, iar daca deschid toate usile si inchid cu cheia de la usa sofer se inchide doar usa soferului. din telecomanda functioana toate ok.
                  care ar putea fi problema?

                  Comment


                  • Nu este nici o problema
                    Asa este fabricata
                    sigpic

                    Comment


                    • Eu stiu ca la Logan 1 ori ca inchideai din cheie usa soferului ori din telecomanda amandoua faceau acelasi lucru, inchideau toate usile. Sper sa nu ma insel insa la cea de munca asa facea...
                      La logan 2 au schimbat schema?

                      Comment


                      • La orice X52 ,din cheie descui și încui doar ușa soferului, din butoanele de pe cheie încui/descui toate deschiderile mobile.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Daca ma poate cineva ajuta si stie se poate schimba cap planetara loggan 2 1.2 16 v
                          Metionez ca m-am uitat si capul este separat de tija ,problema e ca la magazine iti da doar planetara complecta
                          Daca a schimbat cineva? si de la ce model se potriveste?
                          Multumesc!

                          Comment


                          • Planetare de Clio4, oricum alea originale de pe Logan II sunt hyundai
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Adica vrei sa spui ca potriveste capul de planetara de pe clio 4 sau de pe hyunday si ce model daca stii?

                              Trimis de pe al meu V1_Viper folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Originally posted by t0rquemada View Post
                                Planetare de Clio4, oricum alea originale de pe Logan II sunt hyundai
                                Piese facute de hyundai pentru dacia ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google