Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sigur se suplimenteaza ca altfel nu prea mai vinde Dacia in tara.

    Off: Stie cineva cat dureaza de la comanda numerelor personalizate pana la ridicarea lor?
    Last edited by ciprs; 24 June 2017, 20:12.

    Comment


    • Buna seara!

      Este prima mea postare pe acest forum.
      Pe 14 martie am dat comanda pentru un Sandero Stepway Prestige 0,9 TCe cu Easy-R. S-a dat in fabricatie fara volan din piele (nu aveau in acel moment) iar termenul primit a fost 4 iunie care s-a transformat ulterior in 14 iunie.
      Pe 16 martie am platit avansul.
      In prima zi de Rabla am adus toate actele iar la cateva zile am facut cerere pentru promotia "5 ani fara griji" implicit renuntand la cei 600 euro discount initial.
      Cam pe 12-13 iunie am sunat la VC pentru confirmare termen. Am primit raspuns dupa 3 ore ca masina va veni cel mai tarziu pe 24 iunie (luand in considerare si transportul).
      Pe 14 iunie m-a sunat dealerul ca masina a sosit. Am platit diferenta, am facut RCA transferand si clasa bonus de la masina veche, am facut CASCO si pe 16 iunie am ridicat masina. Pe factura finala era trecut la data fabricatiei 6 iunie (deci la data cand am sunat la VC masina astepta deja transportul). Spre surprinderea mea masina avea si volanul din piele.
      La ridicare am platit 100 lei pentru numerele rosii valabile 60 de zile. Alaltaieri am ridicat si CIV cu folia de securizare aplicata iar ieri am inscris-a la primarie.
      Last edited by gabrieln1960; 24 June 2017, 21:35.

      Comment


      • @gigiones eu am intrebat dealerul de curiozitate (pentur a impartasi cu voi informatiile) si mi-a spus ca voucherele au fost epuizate joi seara.

        Comment


        • Originally posted by sebibv View Post
          @gigiones eu am intrebat dealerul de curiozitate (pentur a impartasi cu voi informatiile) si mi-a spus ca voucherele au fost epuizate joi seara.
          multumesc ! ghinion
          asteptam eventualele suplimentari...m-am inscris pe siteul Dacia la programul oferta de cateva zile si nu am primit niciun raspuns !
          Last edited by gigiones; 24 June 2017, 21:44.

          Comment


          • Din pacate ai ratat programul.
            Sper sa se suplimenteze repede. Boratii astia de la guvernare au alte probleme acum...asa ca, nu vreau sa te descurajez, insa probabil vei mai avea de asteptat.

            Comment


            • Originally posted by sebibv View Post
              Din pacate ai ratat programul.
              Sper sa se suplimenteze repede. Boratii astia de la guvernare au alte probleme acum...asa ca, nu vreau sa te descurajez, insa probabil vei mai avea de asteptat.
              Nici-o graba !...am o Dacia din 1995 care zburda pe soselele capitalei si azi ...As vrea sa-mi iau alta, chiar daca o pastrez pe asta pentru 2 drumuri pe an de 500km, toamna la vie ...daca nu la anul poate oferte mai bune sau mi se pune pata pe o nemteasca !...sincer sunt fan Dacia dupa cum se vede, dar ce vrei sa faci cand capeteniile isi bat joc de popor ?
              Last edited by gigiones; 25 June 2017, 00:12.

              Comment


              • Daca o sa ai o dacie noua vei renunta la cea veche.
                Probabil ca isi bat joc doar de romani. Cu exportul nu cred ca se joaca....

                Comment


                • Salut, am dat comanda la inceputul lui Aprilie, termen de fabricatie 9 iunie, livrare 24 iunie.

                  Comment


                  • Bun, deci își iau marja de livrare 2 saptamani.

                    Comment


                    • Sadicu, astazi suntem in 26. Deci...

                      Prima veste buna la peste doua luni de la plata avansului. Este posibil sa intru in posesia SF-ului Logan 0.9 gpl la DOAR 4 luni de la plata avansului. Posibil termen de livrare actualizat': 17.08. Comanda si avans 11.04.
                      Last edited by Sfet; 26 June 2017, 12:01. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Sambata am ridicat Sandero Stepway 1.5 DCI Easy R, avans l-am platit 23.05, restul de plata pe 20.06, comanda efectiva fiind facuta undeva in aprilie.

                        Comment


                        • Originally posted by ciprs View Post
                          ...

                          Off: Stie cineva cat dureaza de la comanda numerelor personalizate pana la ridicarea lor?
                          Vinerea trecuta am fost la 4 dimineata acolo... al doilea bon de ordine chemat la ghiseu... finalizarea primirii actelor s-a facut la 7:15. Mi-au zis ca maine dimineata la 7:00 pot sa merg sa ridic actele si numerele preferentiale... deci. probabil ca in seara asta pana la ora inchiderii 21:00, sunt gata.

                          Intervalul acesta se intampla in Bucuresti, probabil ca se mai adauga vreo doua-trei zile pentru provincie.
                          „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                          Comment


                          • Am fost azi sa imi semnez bonul de comanda, si m-am facut cu o surpriza placuta. Am primit un discount de 500 de euro ca am trecut masina pe diesel. Deci pana la urma am asa la capitolul reduceri:

                            - 5 garantie
                            - 500 de euro reducere pt trecerea pe diesel
                            - Rabla

                            Woot woot. Pe joi/vineri ridic masina

                            Comment


                            • Originally posted by tipicarul View Post
                              Vinerea trecuta am fost la 4 dimineata acolo... al doilea bon de ordine chemat la ghiseu... finalizarea primirii actelor s-a facut la 7:15. Mi-au zis ca maine dimineata la 7:00 pot sa merg sa ridic actele si numerele preferentiale... deci. probabil ca in seara asta pana la ora inchiderii 21:00, sunt gata.

                              Intervalul acesta se intampla in Bucuresti, probabil ca se mai adauga vreo doua-trei zile pentru provincie.
                              Eu am fost azi dimineata in Buzau si mi-au dat numerele la aproximativ 2 ore de la depunerea cererii pentru preferentiale.
                              Am crezut ca se misca mai greu.

                              Sent from my SM-A510F using Tapatalk

                              Comment


                              • Ura, gata si cu asteptarea mea. A venit sanderica al meu 0.9 SL Plus. Abia astept sa il testez cum trebuie si sa va scriu si parerile mele. Apropo stie cineva daca e un forum dedicat pentru pareri sandero?
                                Sa rezum drumul parcurs: prin martie m-am interesat prima data si am fost notat pe .. un caiet, pe 2 Mai am stabilit exact ce masina vreau si toate datele, nu mai stiu exact data pe cat am platit avansul, dar saptamana trecuta am achitat si restul de plata, deci probabil cu vreo saptamana inainte am depus avansul. Vineri am fost sunat ca pot sa ridic azi masina.
                                Drumuri bune, sa va bucurati sanatosi de masini si sa le primiti toti cat mai repede!

                                P.S. Daca aveti sfaturi nu va sfiiti sa mi le oferiti legat de o masina marca Dacia pt ca cea veche nu era de la Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google