ET Sau OFFSET Jante Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare. Vreau sa cumpar niste jante. Am gasit pe 15" 7J ET28 cu anvelope 195/50R15. Sunt ok dimensiunile?

    Comment


    • PHP Code:
      http://www.clubopel.com/link.php?url=http://www.rims-n-tires.com/rt_specs.jsp?postId=906 
      aveti aici o aplicatie foarte interesanta care s-ar putea sa va fie de folos

      Comment


      • Logan 2 am pus jante de aliaj 7J ET 38 cauciucuri 185/65/15R, afectează cu ceva această modificare?
        Stabilitate, uzură, consum carburant, kilometraj ?

        Comment


        • Am inteles de la un mecanic faptul ca et ul mic ofera stabilitate mai buna masinii dar accentueaza mai repede uzura bucsilor
          Last edited by biancamarius5; 4 March 2016, 23:36. Reason: Corectie

          Comment


          • 7J R15 nu are omologare pe X52.

            ET-ul trebuia să fie 40 sau 37.

            Am mai scris, caută
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Salutare. Intentionez sa cumpar un set de jante cu dimensiunea 7Jx15 H2 et 37. Din pacate imi atinge pe etrier ceea ce inseamna sa pun un distantier de 0,5. Pe aceste jante voi pune anvelope 185/65/15. Imi afecteaza intr-un fel masina? Mentionez ca doar pe fata voi pune distantiere, pe spate se pare ca se potrivesc.

              Comment


              • Am o întrebare ,pentru logan motorizare de 1L( 2017) cu anvelope 185/65/15 pot monta jante cu aceste specificarii: 6,5J 15" 4X100 ET 38. Va multumesc anticipat.

                Comment


                • daca janta de fabrica are tot 4x100 la prezoane, da. verifica si centrarea sa fie de 60mm. eu am jante de 6.5J, 4x100, et38. pe logan1 ph2, ce-i drept, dar presupun ca dacia n-a schimbat butucul pentru acelasi tip de roti.
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Nu a ramas tot 60.01gaura centrala, doar ca vin din fabrica cu Et 40 la jantele de tabla si nu stiu daca ar fi o problama et 38 ....

                    Comment


                    • acu' 9 ani, am trecut de la et50 la et38 si tu te cramponezi pt 2mm? )
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Eu merg cu ET35 cu jantele Keskin ,care au fost pe logan 1 ,iar acum pe logan 2 si nu am nici o problema.
                        Captain of the black pearl

                        Comment


                        • jante aliaj

                          Salutare!

                          Am un Logan Prestige 2007 si as vrea sa imi iau inca un rand de jante de aliaj si am gasit unele Anzio Split cu dimensiunile 6 / 15 prezoane 4 PCD 100 ET 38 si ma intrebam daca se potriveste la Loganul meu ,mai ales acel ET!?

                          Mersi

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google