Cotiera Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Exact identic și la fel, cum am mai scris, trebuie clește capsator inele tapițerie
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Originally posted by t0rquemada View Post
      Exact identic și la fel, cum am mai scris, trebuie clește capsator inele tapițerie
      Cat dau pe scule, pe curent sa-mi spal chilotii dupa operatiunea asta mai bine la service !

      Comment


      • Eeee trebuie clește, niște soricei de calitate și ai terminat problema. La cealaltă mașina am folosit soricei și nu am nici o problemă.
        La ce mecanici găsești la noi să fi sigur că nu sunt mai buni că tine
        Mai bine cauți pe cineva care montează încălzire în scaune și mai pui ceva bănuți și le faci pe amândouă.

        Comment


        • Dati-mi voie sa am oarece dubii in ceea ce priveste prestatia ca la carte a gigelului din service-ul de reprezentanta... cu siguranta va pune tot soricei de uz electrotehnic si in acel pret o sa primesti si un bonus cu niscaiva zgarieturi pe la plasticele de pe usa, stalp, consola, etc.

          Tavalindu-ma cu capul pe la pedale cand puneam sonda de la termometru pe turul caloriferului din bord, am avut "ocazia prilejului" sa vad cum a fost instalata alarma de catre electricianul autorizat de catre Dacia Groupe Renault... nu va spun ce-am gasit acolo pentru ca nu vreau sa imi creasca iar tensiunea!
          „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

          Comment


          • Asta cu alarma o pot confirma si eu, bataie de joc. Dar sa nu ne departam de subiect...

            Comment


            • Calitatea manoperei service-ului reprezentantelor este un subiect conex tuturor subiectelor de topic!
              „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

              Comment


              • Vrei să îți spun când am fost sa fac revizia ( meridian vest) la primul dci (65cp) din familie mă întrebau cat ulei se pune

                Comment


                • Va salut!
                  A gasit cineva vreo cotiera compatibila Logan/Sandero 2017 in afara de cele doua modele prezentate in acest thread? S-au apucat baietii sa le faca si aftermarket la preturi mai decente sau mai avem de asteptat?
                  Vrea si eu sa imi pun una. Imi poate da cineva un sfat ce sa cumpar si din ce locatie?
                  Multumesc

                  Comment


                  • Salut,

                    M-am hotrât dupa ceva timp sa achizionez o cotiera pt al meu logan 2 din 2014 si m-am orientat spre modelul Armster 2, dar am inteles ca este compatibil doar cu modele dupa 2017. Imi aduc aminte ca citisem undeva pe forum ca cineva a montat pe un logan 2, dar nu reusesc sa gasesc postul.

                    Ma poate indruma cineva dsca sa fac achizitia asta sau sa ma orientez spre altceva?

                    Multumesc!

                    Trimis de pe al meu VTR-L29 folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Originally posted by wolfiqed View Post
                      Salut,

                      M-am hotrât dupa ceva timp sa achizionez o cotiera pt al meu logan 2 din 2014 si m-am orientat spre modelul Armster 2, dar am inteles ca este compatibil doar cu modele dupa 2017. Imi aduc aminte ca citisem undeva pe forum ca cineva a montat pe un logan 2, dar nu reusesc sa gasesc postul.

                      Ma poate indruma cineva dsca sa fac achizitia asta sau sa ma orientez spre altceva?

                      Multumesc!

                      Trimis de pe al meu VTR-L29 folosind Tapatalk
                      EU stiu ca merge Armster 2 la Logan 2. Nu merge la Ph2 ca se prinde cotiera in scaun , nu pe tunelul median

                      Comment


                      • Asa stiam si eu, dar sunand la armster dupa ce am plasat comanda asa mi-a spus domnul la telefon. Si am zis sa intreb ca poate doar am avut impresia ca am citit.

                        Trimis de pe al meu VTR-L29 folosind Tapatalk

                        Comment


                        • Vezi postul 229 , pagina 12

                          Comment


                          • Nu pare la fel cu armster 2 http://armster.ro/index.php?route=pr...product_id=173


                            Poate e ceva schimbat, chiar nu stiu ce sa mai cred.

                            Comment


                            • Eu zis sigur ca merge Armster 2 ala. E facuta pentru Logan 2 Ph1. Intr-adevar nu merge pe Ph2 deoarece aia se prinde pe spatar.

                              Comment


                              • Originally posted by sadicu View Post
                                Vezi postul 229 , pagina 12
                                Aia nu e Armster.

                                Originally posted by wolfiqed View Post
                                Salut,

                                M-am hotrât dupa ceva timp sa achizionez o cotiera pt al meu logan 2 din 2014 si m-am orientat spre modelul Armster 2, dar am inteles ca este compatibil doar cu modele dupa 2017. Imi aduc aminte ca citisem undeva pe forum ca cineva a montat pe un logan 2, dar nu reusesc sa gasesc postul.

                                Ma poate indruma cineva dsca sa fac achizitia asta sau sa ma orientez spre altceva?

                                Multumesc!

                                Trimis de pe al meu VTR-L29 folosind Tapatalk
                                Cat despre armster ... o sa ramai dezamagait dupa ce osa iti dai seama cat de slaba e prinderea ei.
                                In principiu toate cotierele originala aparute pentru l2ph2 au prindere (metalica sau plastic) direct in podea. Asta ii confera o rezistenta soprita la socuri, lovituri etc. Plus ca elimina trepidatii sau altele care apar si se transmit in tunelul median.

                                Despre armster am doar cuvinte de lauda, sunt materiale de calitate insa la l2 ph2 prinderea e deficitara. Sunt doar 4 suruburi in plasticul median.

                                Bafta.
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google