De unde alimentati cu benzina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu se cearta nimeni!
    „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

    Comment


    • si in plus statiile "peco" nu mai apartin firmelor mama , doar le poarta brandul. desigur , seful sau patronul fiecareia e obligat sa cumpere combustibilul de la firma mama , dar traim in Romanica...
      eu pun doar de la statii "peco" mari , nu de alea ascunse pe stradute. prefer sa fac plinul inainte de un drum mai lung. prefer petrom si omv , dar nu am avut probleme nici cu mol.
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • Originally posted by tipicarul View Post
        Nu se cearta nimeni!
        imi cer scuze ca n-am remarcat pacea si buna-intelegere dintre tine si k...e evdenta de pe luna, numa' mie mi-o scapat
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • Este evident de pe luna ca ti-este mintea in luna, atunci cand citesti pe aici!




          Originally posted by Seba View Post
          in ultima vreme era vorba de problema unui coleg cu benzinar, voi va certati care motorina e mai buna ce pricepe omul, saracul?
          Daca tu imi arati mie unde ne certam noi pe forumul asta care MOTORINA e mai buna, eu ma duc sa ma calugaresc!

          Originally posted by Costi-bc View Post
          ... dar traim in Romanica...
          Din pacate asta explica multe!
          Last edited by tipicarul; 11 July 2017, 11:52. Reason: Automerged Doublepost
          „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

          Comment


          • nu s-a discutat si de injectoare de diesel, diseluri care tacane in functie de statia de unde alimentezi sau care nu fac deosebirea intre firme (Iancu si NDL)... la asta ma refeream. daca te uiti la titlul topicului poate-ti dai seama ca unele posturi nu au treaba aici; cat despre cearta, raman la parerea ca-n posturile 1367-1379 au fost momente cand discutia ta cu K fost cam apriga. poate asa vad eu, din luna.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Originally posted by Seba View Post
              poate asa vad eu, din luna.
              si de pe Pamant s-a vazut la fel ...
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • Bine! Trecem la subiect?
                Dati-mi voie sa raman in continuare nemultumit de calitatea BENZINEI de la Mol!
                „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                Comment


                • Pana la urma "de unde alimentati", nu "de unde NU alimentati".

                  Comment


                  • Originally posted by tipicarul View Post
                    ... cand am intrat aici, prima data am participat la sondaj!
                    Pun si benzina si motorina de la OMV...
                    Scrie in postul de mai sus!
                    „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                    Comment


                    • Eu de cand am luat masina doar Rompetrol si in rare cazuri Petrom. MAre greseala cu Petrom. Cel putin aici la Galati e de rahat benzina.
                      Simt masina gajaita de vreun an incoace chiar si cu Rompetrol de 98.
                      Am sa incerc si de la OMV sa vad daca e mai ok.

                      Comment


                      • Am pus benzina de la OMV de 100. Oauuuuu. Ce diferenta am mare fata de 98 de la rompetrol. Rompetrol sucks.....badly. Am zvac la masina, a disparut psa de vlaga si mai ales gajaiala cand acceleram. Inca odata oauuu. Cred ca voi trece pe OMV.

                        Comment


                        • Petrom...

                          Sent from SM-G920F using Tapatalk

                          Comment


                          • Am pus de la Socar un plin. Senzatia ca trage greu, consum mai mare decat alte benzine, cum am patit cand am alimentat de la o anumita statie omv (am alimentat de vreo 4 ori cu acelasi consum marit fata de altele).
                            Dus la mare 8.9 consum mers cu maxim 140 in depasiri, restul 100-130 in functie de drum.
                            La intoarcere am alimentat de la un omv, consum 7.8/100, viteza medie 75.5 km/h, acelasi stil de mers, doar ca la intoarcere aveam vreo 30 kg mai putin in portbagaj însa drumul "urca" (de fiecare data, la intoarcere consumul era putin mai mare decat la dus).
                            O sa evit Socar.

                            Comment


                            • Eu alimentez in mare parte de la OMV si de la Petrom, cand cu benzina 95 cand cu 100 sau 99 plus. Mai alimentez si in cazuri extreme de la Rompetrol ( foarte rar ) sau Mol. De la LukOil am alimentat o singura data si nu am avut probleme. Evit sa alimentez de la statiile No Name pe care le consider nesigure, in general cand plec la un drum lung alimentez de al primul OMV sau petrom care imi iese in cale, fac plinul si asta e.

                              Comment


                              • Am avut tupeul sa alimentez iar de la socar. Aceleasi concluzii: consum marit, senzatia de lipsa de vlaga a calutilor.
                                In afara de asta, au intrat 45 de litrii in conditiile in care nu mi se aprinsese beculetu ba chiar mai aveam o liniuta in plus. La alte benzinarii, dupa ce mergeam cativa km cu becul aprins, n-au intrat mai mult de 43 de litri.
                                Alta neplacere: am platit cu cardul si mi-a dat "tranzactie esuata". Am mai platit o data la un alt pos, s-a acceptat tranzactia si cand am verificat contul, erau banii extrasi de doua ori (asta am mai patit si la alta benzinarie).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google