Intrebare Despre Luminile De Zi De Pe Noul Logan!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Midnighte View Post
    Se arde LED-ul sau LED-urile, schimbi tot farul.
    Imi vine cam greu sa cred asta...

    Comment


    • Ce îmi plac mie cei cu idei...ai avut un far de X52 ph2, pe masă, l-ai studiat, știi sigur că se schimbă ledurile fără să faci praf tot farul... nu dar ne dăm cu părerea
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Originally posted by t0rquemada View Post
        Ce îmi plac mie cei cu idei...ai avut un far de X52 ph2, pe masă, l-ai studiat, știi sigur că se schimbă ledurile fără să faci praf tot farul... nu dar ne dăm cu părerea
        T0rquemada de mine zici? Aia era părerea mea nu idee. Nu trebuie sa fi mecanic sau sa ai cunoștințe vaste in domeniu sa îți dai seama că e de bun simț că ar trebui sa se schimbe doar ledurile și nu tot farul. Evident nu acasă ci la un service. Sau acasă dacă te pricepi. Poate mă înșel și într-adevăr trebuie schimbat tot farul dacă se arde un led însă rămân tot la părerea că e o tâmpenie marca Dacia.

        Comment


        • E o tâmpenie marca tuturor care parcă s-au vorbit să ne rupă la piesele originale şi manoperă, DRL şi la VW e la fel dacă nu ştiai, aşa poţi sta liniştit.

          Comment


          • Originally posted by bogdan_cr View Post
            E o tâmpenie marca tuturor care parcă s-au vorbit să ne rupă la piesele originale şi manoperă, DRL şi la VW e la fel dacă nu ştiai, aşa poţi sta liniştit.
            Asta nu știam. Macar din punctul asta de vedere Dacia s-a aliniat cu restul producătorilor.

            Comment


            • DRL-ul nu intră pe garanție, pe partea electrica?

              sigpic

              Comment


              • Meșterim, improvizăm și tot nu cumpărăm un far nou

                Comment


                • Poate face guvernul si programul "primul far cu led" special pentru clientii Dacia...

                  Comment


                  • poate o sa conteze cand va fi macar pe faza scurta...

                    Comment


                    • Mergeți mai rar cu mașina, ca să nu se ardă led-urile .

                      Comment


                      • Dar e cineva cu ledurile arse?

                        Comment


                        • S-a gândit cineva că nu are cum să schimbe niște leduri care au MTBF de 50.000h.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Originally posted by dl_dr25 View Post
                            Meșterim, improvizăm și tot nu cumpărăm un far nou
                            Sau lipim un abtibild fosforescent pe led-ul ars. Asta asa ca o gluma pentru ca oricum aceste led-uri nu sunt prea vizibile ziua, mai ales cand bate soarele in ele.
                            Last edited by gabrieln1960; 24 July 2017, 09:38.

                            Comment


                            • Daca bate soarele s-ar putea sa fie vizibila toata masina, zic si eu.

                              Comment


                              • Sigur ca este vizibila toata masina, dar ideea era ca aceste lumini de zi cu led de la Dacia sunt doar o simpla gluma, au fost puse doar pentru a respecta legislatia. Asta o spune unul care are o asemenea masina. Uitati-va in filmuletul facut ieri de mine si o sa vedeti la un moment dat, spre sfarsit, cum se vad led-urile aprinse.

                                https://youtu.be/-l2qudGkwV4
                                Last edited by gabrieln1960; 24 July 2017, 10:59.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google