Renault Cheama In Service DACIA Logan II & Sandero II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by proteinman View Post
    Sa trecem la subiect:
    Sincer nu stiu ...., nu as vrea sa stiu ....probabil fix ...., este doar o presupunere.
    Multumim pentru informatie!

    Comment


    • @cohen_ro
      La dCi, numai acolo fac si eu reviziile; baieti ingrijiti si spilcuiti.
      ...
      Poate nu uiti sa ne prezinti si noua cateva pareri dupa vizita in service.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Originally posted by cohen_ro View Post
        ...
        Nu tiu de ce dispar litere când scriu.


        ... using Tapatalk
        Pentru ca Tapatalk. Nu apar literele daca scrii cu diacritice. Doar "â, î" apar.

        Comment


        • eram in port la o terasa cand a trecut o garnitura intreaga de logan'uri si dustere RENAULT, evident la export ...

          Comment


          • Trec aproape saptamanal prin spatele casei mele... trenuri lungi de tot

            Comment


            • Originally posted by GuGu21 View Post
              eram in port la o terasa cand a trecut o garnitura intreaga de logan'uri si dustere RENAULT, evident la export ...
              Adica RENAULT, nu DACIA.

              Comment


              • Asa arata chemarea in service pt reducerea NOx, m-am programat maine, revin cu impresii, respectiv daca merge masina altfel/consuma mai mult sau mai putin.
                Attached Files
                Last edited by horatiuc; 17 July 2017, 11:00.

                Comment


                • Salut.

                  Si eu am primit scrisoare de mai sus. Am fost vineri in service la Meridian Nord Pipera si mi-au facut resoftarea respectiva.A durat vre 40 de minute. A trebuit mai intai sa astept sa se raceasca motorul dupa care au facut resoftarea.Mentionez ca nu s-a schimbat nimic.Masina trage la fel ca si inainte.Imi era frica sa nu fie mai lesinata dar e ok deocamdata.

                  Comment


                  • Probabil o sa regenereze mai des NOx trap-ul ala si o sa consume o idee mai mult din cauza asta. N-am mai avut NOx trap niciodata dar am avut DPF si pot sa zic ca la regenerare consuma ceva, strica rau media de consum. O sa vad si eu maine... Inca nu gasesc informatii precise despre NOx trap-ul asta, cum functioneaza exact, cat e durata de viata, cat de des se regenereaza...

                    Un prieten ce lucreaza la Titu m-a avertizat acum vreo 2 ani sa nu iau diesel E6 ca are 2 DPF-uri in serie (probabil se referea la asta). Eu am fost prost si am luat, acu sper ca nu am riscat aiurea si o sa ma duca masina 300.000 fara probleme.

                    Comment


                    • Originally posted by Fanez View Post
                      Adica RENAULT, nu DACIA.
                      Renault am scris si eu, nu inteleg ce vrei sa spui ... Erau logan'uri si dustere RENAULT ...

                      Comment


                      • Ziceam apropos de rechemarea in service a modelelor "Dacia" care sunt fix "Renault". Unii de pacilea considerau ca asta se intampla pentru ca "Dacia" scrie pe ele.

                        Comment


                        • Am fost astzi la Apan Galati pentru resoftare/reducere noxe.
                          Nu am observat nici o diferena in funcionarea motorului.
                          A durat câteva ore.


                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Comment


                          • Rechemare Pentru Scaderea Emisiilor De Poluare

                            Am fost chemat in service pe acest motiv. (1.5dci 90cp din 2016)
                            Are cineva idee daca o face mai puturoasa dupa ce-i schimba parametrii.

                            Comment


                            • Renault susține că schimbare nu afectează consumul ci implementează porțiuni lipsă ale software-ului care nu foloseau DPF-ul atunci când turațiile erau mici sau când motorul era rece. Până acum nu am auzit de modificări ale consumului la dCi.

                              A nu se confunda cu situația VW la care consumul a crescut. Ei chiar au trișat când foloseau DPF-ul în regimul normal de utilizare a motorului.

                              Comment


                              • Oare vor face rechemare și pentru Logan Prestige diesel, 75 cp, euro 6, fab. noiembrie 2015?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google