Pret Gpl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by nicu001 View Post
    In Solca, la 45 km. de Suceava = 2,17 lei/litru
    Ieri tot 2.17 era, am pus numai de 50 ron pentru "testare", pana la inceputul scolii numai de aici o sa alimentez, am traseu saptamanal Siret - Cacica. La prima vedere sunt multumit, trage bine 1.4 cu gazul asta.

    Comment


    • De ce la unele statii Lukoil e mai mare discountul de 10 bani/ litru? La Lukoil Sos Alexandriei e 15 bani/litru reducere , la Buzau pe centura e tot 15 bani/litru si in localitatea Tisita, de langa Focsani e 22 bani/litru

      Comment


      • Pentru cei interesați, Engie România construiește prima stație de gaz natural comprimat în București.

        Comment


        • Trebuie vazut daca RAR omologheaza instalatiile de metan pe masina.Am inteles ca ar fi ceva probleme.

          Comment


          • Prețuri gaz în zone diferite

            De vreme ce am fost în ultimele săptămâni plecat mai mult mă gândeam că pot fi utile câteva repere de prețuri în diferite zone. Deci:
            Bulgaria:
            - zona Balcic 0,83 - 0,84 leva adică ~ 1,94 - 1,97 lei
            - stații Silistra 0,82 - 0,87 leva ~ 1,92 - 2,04 lei
            Evident, ca și la benzină, au prețuri mai mici.
            Altele, de la noi:
            stație Drajna - 2,15
            stație GPL Negru Vodă - 2,38
            Carbogaz București str. Litovoi Voievod - 2,19
            partener Rompetrol Afumați - 2,17
            TSV Afumați - 2,19
            Euroil Timișul de Jos - 2,15
            Rompetrol Alba Iulia - 2,47
            Lukoil Alba Iulia ieșire către Sebeș - 2,38
            stații particulare zona Bâscov - 2,19 - 2,20 - 2,24
            Rompetrol Lancrăm - 2,58

            Constat că lanțurile încearcă să impună prețuri mari nejustificate. În mod normal a trecut perioada în care prețul petrolului ar fi putut explica mărirea prețurilor de la ~ 2 lei la ~ 2,3, iar acestea ar fi trebuit să coboare firesc spre acei 1,92 pe care îi plăteam la începutul anului. Dovada este că beniznarii mici tind să coboare sub pragul de 2,25 impus de marile lanțuri (2,15 în Dâmbovița, Argeș sau Brașov).

            Comment


            • In Braila, ROMPETROL partener 2,35 lei, MOL 2,32 lei, si diversi particulari 2,35 lei. Nu stiu Lukoil, nu mai alimentez de-acolo.

              Comment


              • Mol Orastie 2.16 lei /litru

                Comment


                • In Ramnicu Valcea la Lukoil, pretul este de 2,33 lei/l de vreo 6 luni.

                  Comment


                  • Dadui o fuga prin Focsani si la Petrom era 2,18 lei, iar la lukoil 2,3 lei. S-a scumpit si pe-acilea.
                    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                    Comment


                    • Prețuri actualizate gaz

                      Am stat cu ochii pe prețuri pentru că au crescut ușor recent. În ultimele câteva zile am înregistrat:
                      2,23 - stație GPL non stop intersecția Nerva Traian cu Octavian Goga
                      2,42 - Butan Gas str. Răcari lângă Kaufland
                      2,34 - majoritatea stațiilor LukOil din București (printre care din bd. 1 Dec. 1918 sau de pe bd. Tudor Vladimirescu)
                      2,33 - Mol și LukOil după Sinaia către Poiana Țapului
                      2,29 - majoritatea stațiilor pe DN1, inclusiv LukOil Ploiești lângă Auchan, stație GPL Tohanu Nou Bran sau alte stații particulare
                      2,19 - Petrom centură Ploiești lângă Auchan
                      2,16 - Mol Ploiești lângă Selgros

                      Comment


                      • Ieri,30 septembrie, 2.27 lei la Petrom Buzau pe centura. Astazi s a scumpit iar benzina din cauza accizei (desi un politician nesimtit zice ca el nu a vazut nicio scumpire ). Sunt curios daca s a scumpit si Gpl u.
                        Saab 9-5 Aero

                        Comment


                        • 2.35 lei mol postavarului

                          Comment


                          • La Buzau, dupa 1 octombrie, pretul la gpl a cam luat-o razna. La particulari in zona Barierei Ploiesti, era 2,42 lei, la Alascom, care pana mai ieri practica unele dintre cele mai mici preturi, acum era 2,41 lei, Lukoil afisa 2,36 lei pe litru iar la Rompetrol aveau un pret de 2,37 lei pe litru la gpl.
                            Last edited by niros; 4 October 2017, 22:49. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Braila - Galati - Rompetrol - 2,42 lei/litru. Nu stiu de MOL, Lukoil.

                              Comment


                              • Trebuia sa se scumpeasca gazele cu 6% de la 1 octombrie si cica au amanat scumpirea ca sa puna mai mult de la 1 nov. O sa avem cresteri de preturi in toate domeniile.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google