Dacia "Golan" 1.4 Preference

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Siii...am reusit
    Attached Files

    Comment


    • #47
      bravo bine ai venit

      Comment


      • #48
        Felicitari !

        Acum ai grija de permis.
        sigpic
        Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

        Comment


        • #49
          @ Strike : Felicitari !
          Attached Files
          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

          Comment


          • #50
            Felicitări tinere!

            Comment


            • #51
              Bravo , felicitari + niste sfaturi de sofer , sa ai grija cum conduci(gen viteza redusa etc) pana capeti o oarecare experienta in ale sofatului , fii calm , lasa orgoliile/nervii deoparte si nu vei avea probleme bine acum mai tine si de noroc pentru ca atunci cand te urci la volan esti expus la tot felul de pericole.

              Respecta regulile de circulatie e bine sa te rutinezi in felul acesta de la inceput.
              Last edited by prometheus; 31 August 2015, 13:51.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • #52
                Multumesc domnilor !

                Comment


                • #53
                  Hai cu modificarileeee Fie ele la motor sau la aspectul exterior...Un sfat: daca modifici motorul nu te baga la ''ilegale'' Lasa-i pe altii cu BMW-uri pe bulgaria sa faca asta ;)
                  Drumuri bune!

                  Comment


                  • #54
                    Felicitari pentru permis si spor la modificari !!!
                    http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

                    Comment


                    • #55
                      Multumesc !

                      Astazi am facut primii kilometri.O singura problema: masina trage mult spre dreapta,trebuie reglata geometria,in rest,e o placere sa-l conduci
                      Attached Files

                      Comment


                      • #56
                        Felicitari si la cat mai multi kilometrii fara evenimente !

                        Comment


                        • #57
                          Multumesc ! Asemenea îti doresc si tie ! Nu am mai scris de ceva timp pe aici.Masina are 40k km (dupa un an si cateva luni de la obtinerea permisului-ca deh,cateva luni am umblat cu batrana dacie 1310). Am luat-o în primire as putea sa zic definitiv...acum cateva luni am facut si schimbul de ulei,am folosit Castrol 10w40 si filtru Renault.De asemenea am schimbat bieleta si capatul de bara pe partea stanga,fiind terminate,si cam atat.În mai 2016 am participat la un eveniment organizat la Rasnov,unde ne-am adunat atat loganisti cat si posesori de clasice.Am stat mai bine sa ma gandesc si am ajuns la concluzia ca mai bine o tin cat mai aproape de original,fara tuning.In curand o sa aplicam folie pe geamurile spate+luneta, si parasolar pe parbriz.Am o dilema: am primit niste inele ornament cromate pentru jante,dar multi mi-au sugerat pe motiv ca ar fii "tiganie".Nu stiu ce sa zic,mie imi plac.Voi ce parere aveti ?

                          Comment


                          • #58
                            Chiar ca sunt tiganie. Mai bine strangi bani pentru niste jante de aliaj, cat de simple. Dar nu inelele alea cromate!

                            Comment


                            • #59
                              O sa mai meditez o vreme în legatura cu treaba asta.Ma gandeam la jantele de logan prestige ph1 1.6 16v.

                              Comment


                              • #60
                                Nu am mai frecventat acest forum de ceva timp,insa mi-am adus aminte ca am un topic pe aici Masina traieste,facem zilnic kilometri,a ajuns aproape la 46k,mai e putin.Ca o noutate: avem folii pe geamurile spate si luneta,inele cromate la aeratoarele de la bord,maciulie schimbator de prestige (momentan e o copie,pe viitor o sa caut una originala cu tot cu plasticul pentru adaptarea pe tija),statie,player cu toate nebuniile si cam atat.Ca planuri de viitor apropiat: proiectoare,oglinzi electrice si incalzite de facelift,si revopsire toata partea stanga din cauza vopselei matuite si a multiplelor puncte de rugina rasarite.

                                Acum vine si partea mai urata.Pe 14 martie anul acesta am fost acrosat pe partea dreapta de o solenza care nu a acordat prioritate la iesirea dintr-o parcare,eu mergand regulamentar pe strada cu sens unic...avarii constatate: aripa dreapta fata,usa fata+spate,si pasajul rotii din spate.Am facut amiabila,am primit asigurarea,dar problema e ca,Carpatica este in insolventa,iar banii o sa-i primesc abia dupa solutionarea dosarului...in fine,am facut constatarea ,am bagat masina in service (pe cheltuiala mea),la IATSA Stefanesti. S-a lucrat foarte ok,am fost multumit de rezultat.Usa dreapta fata si aripa dreapta fata au fost inlocuite pentru ca nu mai puteau fii indreptate.Despre costul reparatiei as vrea sa nu discut,si chiar nu as vrea sa insiste cineva.Important e ca s-a rezolvat...desi banii de la asigurator cred ca-i mai vad la anul si la multi ani.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google