Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kojak , dar scump RLI asta... de , vrei ceva bun scoti banu
    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

    Comment


    • Da, dai un ban dar stii ca nu-l mai ai.

      Comment


      • Scapi de-o grija nu mai atarna greu in buzunar

        Unde gasesc specificatiile tehnice pentru acest RLI 5w40 ? ca la o cautare sumara nu prea am gasit cine stie ce.
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Ce mai vrei sa stii, nu e suficient cat ai aflat de pe forum?

          Ulei auto full sintetic AMSOIL | RED LINE import SUA. Ulei full sintetic PAO si ESTER. Primul importator din Romania.


          Renewable Lubricants manufactures high performance, environmentally friendly lubricants and greases that directly replace conventional petroleum products.


          Last edited by Kojak; 17 July 2017, 22:25.

          Comment


          • Te poti uita aici pentru uleiul lui Kojak; bun după specificații...
            Și eu comandai azi Amsoil Signature 0W40...il astept ca painea caldă...

            P.S. am scris odată cu tine linkul...scuze...
            Last edited by plopii; 17 July 2017, 22:37.

            Comment


            • Pentru pretentiosi; are si aprobare renault, daca tot conteaza.
              Cel mai ieftin am vazut ca e...48 de lei litrul.

              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Ce parere aveti despre : Ravenol SSL 0W-40 ?
                Fisa tehnica nu arata rau deloc !
                Attached Files
                Last edited by prometheus; 15 August 2017, 21:20.
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Una foarte buna.
                  Daca nici asta nu mai e ulei bun, atunci inseamna ca s-a perimat de tot acest termen.
                  Faptul ca il folosesc de ~50 de mii, denota faptul ca e uleiul de care am fost si sunt foarte multumit; deja se fac 4 mii de la ultimul schimb. Inutil sa spun ca sunt totusi destul de pretentios, in sensul asta; nu ma duc la gramada, adica la pomul laudat, pana nu ma conving pe deplin, despre ce inseamna un ulei bun.
                  N-are sens sa spun ca nicaieri (urmaresc totusi cateva forumuri), n-am auzit reprosuri de la cei care il utilizeaza pe motoare mult mai pretentioase ca asta al meu.
                  Cine doreste poate sa caute si alte reviuri despre SSL ul 0w40 de la Ravenol.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • L-am comandat , sa vad ce-i poate pielicica
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • O sa vezi.
                      Daca in privinta sunetulul motorului, a stingerii martorului iarna, a demarajului, nu vei fi convins, consumul de combustibil nu poate trece neobservat.
                      O sa vezi cum arata acel ulei dupa cateva mii bune in motor.
                      Astepam primele impresii.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Si Ravenolul asta la cati km ar trebui schimbat la mers in regim preponderent urban, daca m-as hotara sa trec si eu la el? Ca Elf 5W40 il schimb la 7500, conform indicatiilor din carnetul de service.
                        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                        Comment


                        • Ei spun 30 de mii in conditii normale de utilizare si 15 mii conditii severe.
                          Eu schimb, in general la 15-16 mii.
                          Poti folosi de la Ravenol, VST ul 5w40, despre care s-a spus atatea lucruri bune pe majoritatea forumurilor. Pana acum, n-am auzit sa se planga cineva de uleiurile Ravenol, excluzandu-i pe aia care nu l-au folosit.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Constat ca unii nu se pot abtine sa nu bage batul prin gard, asa cum faceau si cu Mobil1.
                            Cu toat eca, nici de Mobil1 NL nu se plangea nimeni, exceptie cativa pretentiosi pe forum logan, care l-au utilizat o singura data sau deloc.
                            Last edited by mr.K; 17 August 2017, 13:44.

                            Comment


                            • Sper ca nu faci referire la mine , pe mine ma intereseaza strict marca uleiului , nu tin partea lui IancuMIC , repet sunt interesat de calitatea uleiului , l-am comandat deja si o sa revin cu impresii dupa x km , daca ceva va fi in neregula cu el il voi schimba.


                              Torn ce vreau in motor , sunt banii mei , pasiunea mea , daca credeti ca incerc nu stiu ce manevra pe aici sa ii fac pe altii sa renunte la marca lor actuala de ulei va inselati amarnic. Postez tot timpul experienta pe care am avut-o cu fiecare ulei incercat , daca credeti ca exagerez , no problem....renunt sa mai postez.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Nici nu stiu daca ai folosit M1 0w40, asa ca nu am facut referire la tine, ci la niste discutii iscate pe aici.
                                Toarna ce vrei in motor, important e sa fii multumit.
                                Last edited by mr.K; 17 August 2017, 14:06.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google