Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • a mai facut cineva ITP-ul in ultimul timp? la braicristu mai costa 60 lei? acum doi ani atat a fost.
    sigpic

    Comment


    • Va rog ajutati-ma si pe mine. Stie cineva in Braila care imbraca in piele volanul. Din pacate nu ma pot lipsi de masina si imi doresc foarte mult sa imi schimb si eu aspectul volanului. In momentul de fata este distrus din cauza ca s-a decojit si daca nu pun husa pe el raman numai cu bucatele din el in mana. Va rog mult sa ma ajutati si pe mine.

      Comment


      • Cine ma poate ajuta in zona Braila-Galati cu schimbarea ledurilor de pe consola ? demontez eu blaca si butoanele,am nevoie de ajutor la alegerea ledurilor si la montarea lor,lipire.

        Comment


        • de unde din braila pot cumpara oglinzi MCV manuale?
          sigpic

          Comment


          • daca aveti probleme cu actuatoarele portierelor, le pot rezolva eu. am readus la viata 3. unul de la logan si doua de la clio.
            Attached Files
            sigpic

            Comment


            • Sal all
              Stiiti pe careva din Braila sau Galati care se ocupa cu activari cu interfata Derelek - software DDT2000 pe Logan 2?

              Mersi anticipat. Pentru eventuale "inconveniente de postare" astept PM.

              Comment


              • Aveti sugestii pentru un hotel,o pensiune decent/a in Braila aflate pe langa hotel Orient?Multumesc.
                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                Comment


                • pensiunea adriano



                  Hostel Bella Italia

                  Rezervari Cazare Hotel Hostel Bella Italia Braila la PRETUL MINIM GARANTAT. Confirmare imediata. PLATA DIRECT LA HOTEL, fara carte de credit !




                  ar mai fi hotel GBC

                  Last edited by bogdan_1984; 1 September 2017, 09:56. Reason: Automerged Doublepost
                  sigpic

                  Comment


                  • Oare de ce sunt atât de imbecili majoritatea șoferilor brăileni (bine, nu doar brăilenii)? Să înțeleg că nu cunosc Codul Rutier?
                    Să explic de ce. La semafoarele unde există 3 benzi de preselectare, cei ce merg înainte ocupă DOAR banda 2 (cea din mijloc), lăsând-o pe prima liberă, deși este și pentru mers înainte. Se fac cozi imense când, prin folosirea și a benzii 1, circulația ar fi mult mai fluentă. Mai mult, ocupă deseori banda 3, cea de viraj la stânga, de foarte multe ori obstrucționând șoferii care vor să facă la stânga.
                    Banda 1 este pentru "înainte și la dreapta". Micul semafor intermitent cu verde pentru dreapta NU conferă prioritate celor ce vor să facă dreapta când semaforul principal este roșu. Altfel spus, idioții care dau claxoane și se agită când ești pe banda 1 și vrei să mergi înainte nu au dreptate.
                    Din păcate, n-am văzut nici polițiști care să civilizeze traficul în urbea noastră. Ar fi un loc unde ar putea interveni. De fapt, n-am prea mai văzut poliție pe străzi care să-și facă datoria. În afară de mersul la mica ciupeală.
                    Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                    Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                    Comment


                    • Nea ursa eu cred ca in toate orasele mari se intampla asta; chiar aici a avut loc o mica polemica pe tema asta in care unii sustineau ca e politicos chipurile, sa lasi banda aia DOAR pentri virajul la dreapta.
                      Eu nu spun ca nu e nevoie de politete in trafic, dar asta nu inseamna ca trebuie sa stai in urma a 20 de masini pe banda 2, iar banda 1 sa ramana libera, in ideea ca va veni cineva sa faca la dreapta. Daca am cateva masini pe banda 2, si banda 1 e libera nu ma bag acolo; can e ful banda 2 si pe prima sunt doar cateva masini, evident ca o aleg pe cea mai putin aglomerata.
                      Ma rog, pareri si pareri.
                      Last edited by IancuMIC; 12 December 2017, 10:43.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Se dă bulevard cu 3 benzi:
                        la semafor ai
                        3 stânga
                        2 înainte
                        1 înainte sau dreapta

                        după semafor ai libere doar 3 și 2, 1 e plină de mașini parcate.
                        În situația de mai sus e de porc să te pui pe 1, tu și alții, iar unul care vrea să facă drepta să stea după tine, mai ales că în intersecție și după nu vei putea intra pe banda 2 din cauza celor care deja sunt pe ea, deci blochezi toată banda 1 și intersecția.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Scenariul este foarte bun. Dar atunci și marcajele sunt prost plasate. Cine ar intra pe b3? De unde, dacă inainte de semafor pe b3 este "obligatoriu stânga"? B2 de dinainte de semafor ar trebui direcționată către B3 de după intersecție, B1 către B2 iar B1 de după semafor ar putea fi pentru "verde intermitent" de pe strada din dreapta.

                          Comment


                          • Că să vină deștepți să îți spună că marcajele e proaste(vezi cazul cu noua intersecție din Semaforișoara).

                            Nu e scenariu, e real
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • intr-o intersectie semaforizata cu 3 benzi, semafoare pt inainte-dreapta si stanga, eram 2 pe biciclete pe B3 (obligatoriu stanga) si cel din spate ne facea semn sa ne dam intr-o parte ca sa continue inainte. ca un bun cetatean, nu m-am dat...astfel blocandu-i pe cei din spatele lui si obligat fiind sa treaca de trecerea de pietoni ca sa elibereze banda.
                              sigpic

                              Comment


                              • Bicicletele ar trebui interzise in trafic.
                                Ori pista separata, ori deloc.
                                E de rasul curcilor cand la un pasaj suprateran cu o singura banda stai dupa o bicicleta si nu o poti depasi, ca e coloana pe contrasens plus linie continua.
                                Nu mai spun ca majoritatea biciclistilor nu-s si soferi, asa ca circula dupa regulile lor proprii, trebuie sa fii atent sa nu dai peste ei cand merg ca pishatul boului intre benzi.

                                Cat despre B1, cat timp nu se interzice sa te incadrezi pe ea daca nu faci obligatoriu dreapta, ramane la constiinta soferilor.
                                De obicei, banda 1 se lasa libera pentru viraj dreapta pe verde intermitent.

                                Acum, daca cineva blocheaza banda aia, nu trebuie impuscat direct in cap.
                                Last edited by mr.K; 12 December 2017, 16:26. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google