Problema Marsarier

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Ultimul user care a sesizat probleme la marsarier a fost "dule". A gresit si a deschis un topic separat, a fost indrumat aici...asa ca ii raspund aici:
    NU e normal sa faca problemele mentionate. NU PH2 si NU 16v-ul.
    "Asa face toate" a fost valabil pana la modelele de prin 2007, cred, nu sunt sigur, cand au modificat ceva prin cutie si au rezolvat problema. Sunt useri experimentati si documentati care stiu exact despre ce e vorba.
    Am avut LGN din 2005 care intradevar se inscria in categoria celor cu probleme, intra cu dichisuri, ba si cate o caraiala...am invatat sa "il gadil" si ma obisnuisem.
    La modelul pe care il aveti dumneavoastra NU e normal. Mai cititi, mai faceti "sapaturi" sa fiti perfect lamurit.

    Comment


    • #62
      Si a mea face figuri cand si cand dar nu mi-a sarit din viteza niciodata. parerea mea e sa nu-ti faci griji inca, dar pentru linistea ta cere si parerea unui mecanic (priceput). Bafta!

      Comment


      • #63
        A mea este din 2007 si nu am observat aceasta problema. Stiu in schimb pe un baiat cu o masina din 2011 la care ''caraie'' de fiecare data cand o baga in marsarier. Eu zic sa mergi totusi la dacia si sa le explici problema.
        MY CLA

        Comment


        • #64
          Am si eu o intrebare legata tot de Marsalier dar in cazul meu de exemplu turez, cuplez ambreiajul si dupa ce parcurg 2m calc ambreiajul si frana pentru a incetini, moment in care masina se tureaza singura pana la 1500rpm, dupa care scade la relanti, asta cu ambreiajul si frana calcate, fara acceleratie.De ce face asa?

          Comment


          • #65
            Pai de ca sa turezi inainte de a ambreia; nu cumva ar trebui sa o faci in acelasi timp cu ambreierea? Ce-i tractor sa-i dai "sprit" ?
            Asa intelege MPP-ul sa corecteze relantiul; e si el un pic nedumerit de cum faci manevra asta.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #66
              eu cand bag marsarier si nu intra, o tin pe pozitia de marsarier pana unde merge si in timp ce dau drumul treptat la ambreaj accelerez foarte incet si intra fara sa caraie salut !
              http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

              Comment


              • #67
                ce cutie de viteze se mai potriveste pe logan de 1.4 mpi ?

                Comment


                • #68
                  de la alt logan 1,4mpi

                  Comment


                  • #69
                    Dublu ambreaj ar fi mai indicat!

                    Trimis de pe al meu K6000 Pro folosind Tapatalk

                    Comment


                    • #70
                      Am Logan din 2009, de noua avea probleme sa intre în mararier, acum.cativa ani am citit despre o mecherie, sa bagi in treapta a 3-a i apoi în R. De atunci mi s-a format reflexul asta i nu am vreo problema.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google