Cum Sa Ne Confectionam Singuri O Interfata Pentru G.P.L

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fratelli, o derivatie a instalatiei Milano ,asa vb lumea. Iar mufele difera in functie de tipul instalatiei.

    Comment


    • Salutare baieti am o problema cu masinuta mea un logan din 2007 1.4 cu instalatie gpl landi renzo cea de fabrica. Fostul proprietar ia inlocuit injectoarele cu unele valtek bineinteles cei de la service au inlocuit si firmware de la ecu din LR in unu AM202033G24. Acum eu baiat destept ma mancat undeva sa incerc sa ii rescriu dinou acelasi firmware de aici si problema.. sa conectat la ecu a sters bineinteles tot si la rescriere dupa ce sa incarcat 100% mi-a dat eroare de descarcare.. intrebarea mea aveti idee cum il pot rescrie? indiferent ce firmware asi incerca tot la fel zice.

      Asa ar trebui sa arate :
      si asa imi da mie

      Comment


      • salut ma poate ajuta cineva cu un cod pentru a debloca plus max 2010 BB634991 multumesc.

        Eastcowboy mă poţi ajuta cu un cod de deblocare? Mulţumesc.

        ovi ajuta-ma te rog cu obtinerea unei licente pentru plus max 2010. multumesc.
        Last edited by corneldraga; 7 May 2017, 09:08. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Salutare tuturor.
          Care ma poate ajuta cu licenta pentru Plus Max 2010 si Landi Omegas 3.2 as fi recunoscator, am incercat cu mailuri si nu am primit nici un raspuns.
          Daca s-au dezlipit atipildurile de pe instalatia mea Landi renzo, cum aflu ce model si marca este calculatorul de pe aceasta.
          Va rog frumos daca ma poate ajuta cineva.

          Comment


          • Chiar nu poti citi citeva posturi ?
            Scrie putin mai sus...PlusMax... Omegas nu e...
            Du-te la montator si trage cu ochiul ce soft foloseste...
            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

            Comment


            • Originally posted by moog View Post
              Chiar nu poti citi citeva posturi ?
              Scrie putin mai sus...PlusMax... Omegas nu e...
              Du-te la montator si trage cu ochiul ce soft foloseste...
              Da am sa ma duc in Germania, multumesc pentru nimic.

              Comment


              • Dacă citeai un post mai sus, vedeai cui trebuie sa ceri ajutorul pentru soft.
                Dacă nu dai detalii... Nu suntem mama Omida sa ghicim...
                Dacă e montaj in Germania ai Omegas...
                Când te-am trimis la montator, nu neapărat la cel care a făcut montajul... La un service ce lucrează cu Landi Renzo... Aia sunt singurii aproape ce au sigur soft...
                Dacă ești acid inutil, nu rezolvi nimic... Mai ales ca ești în culpă...
                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                Comment


                • Ok am sa ma duc la un service ce lucreaza cu Landi Renzo, nu va mai deranjez.

                  Comment


                  • A few photos and already the way to the solution of your problem would be shorter ;)

                    Comment


                    • Gata cu service, am fost la 3 firme diferite , am un Calculator Omegas care nu accepta decat injectoare Landi Renzo---> cele mai proaste, scumpe-900 de lei 4 buc si cele mai galagioase. Pentru softul Omegas nu se mai da licenta de 3 ani daca nu ai firma ta.....super, numai motive sa renunt la aceasta instalatie.
                      Ce am decis pe viitor este faptul ca trebuie sa schimb tot Kitul gpl si anume calculator, rampa injectoare, vaporizator plus toate cablurile necesare , ramanand doar cu Butelia si tevile de gaz, toate astea ma costa in functie de ce kit vreau sa pun.
                      Va dau un sfat, nu se merita o instalatie gpl LANDI RENZO sa fie montata pe masini, deoarece toti din service gpl nu mai lucreaza cu aceasta firma din cauza preturilor si calitatii atat de proaste a injectoarelor. Am fost refuzat la service pentru inlocuirea injectoarelor pentru motivul de a nu ma duce pe capul lor.
                      LANDI RENZO ---> O instalatie GPL care nu se merita din nici un punct de vedere sa fie montata pe masini.

                      Comment


                      • Originally posted by seby55 View Post
                        Gata cu service, am fost la 3 firme diferite , am un Calculator Omegas care nu accepta decat injectoare Landi Renzo---> cele mai proaste, scumpe-900 de lei 4 buc si cele mai galagioase.
                        No, there are possibilities to edit the parameters for other injectors.
                        Your ECU has no type label to identify it?

                        Comment


                        • Originally posted by eastcowboy View Post
                          No, there are possibilities to edit the parameters for other injectors.
                          Your ECU has no type label to identify it?
                          Nu pot sa imi dau seama ce tip de calculator este pentru ca nu mai am nici o eticheta pe el, Landi Omegas nu citeste ce tip este, daca exista un program care sa imi citeasca ce tip de calculator este va rog ajutati-ma, cablul il detin.

                          Comment


                          • A detail photo of the front and back of the gpl ecu you make.

                            Comment


                            • Pune niște poze, fata /verso a calculatorului... Poate te ajută prietenul nostru de pe alte meleaguri...
                              Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                              Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                              Comment


                              • Originally posted by moog View Post
                                Pune niște poze, fata /verso a calculatorului... Poate te ajută prietenul nostru de pe alte meleaguri...
                                Am inteles ce vrea, dar calculatorul este pus intr-o pozitie in care nici poze nu ii pot face, dar o sa incerc sa ii fac poze, oricum este un LandiREnzo Omegas 3-4 cylinders dupa cate am vazut care nu accepta decat injectoare de la aceeasi firma.
                                LANDIRENZO OMEGAS 3-4 CYLINDERS

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google