Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu tine dubla-adeziva,este un sistem care care pot "culca " tableta cand nu am nevoie,cum e slide ul de la un laptop.deci am de ales intre gauri si adeziv.nu stiu care i mai nociv.oricum in caz ca nu merge/ma plictisesc ,se poate pune acolo un covoras de cauciuc care maschiaza totul

    Comment


    • Știu ca sa mai discutat, dar vreau, sa ma asigur.
      Mașina în cauză e Mcv Pretige, 1.5 dci 90cp.
      Ce becuri sunt in proiectoare?
      Butoanele de geamuri de pe usi trebuie să fie iluminate, sau nu?

      sigpic

      Comment


      • Becuri ceata: H16LL

        Butoanele de geamuri de pe usi sunt iluminate, la mine, Logan MCV Prestige Ph2.

        Becuri ceata: H16LL

        Butoanele de geamuri de pe usi sunt iluminate, la mine, Logan MCV Prestige Ph2.
        Last edited by Silviu; 19 September 2017, 03:30. Reason: Automerged Doublepost
        I have no special talent. I am only passionately curious.

        Comment


        • Mersi, si la mine la fel, dar nu stiu de ce, eram ferm convins ca vin neiluminate.

          sigpic

          Comment


          • Butoanele sunt iluminate, dar să vezi lumina trebuie sa ai 18 ani, eu la aproape 40 nu prea le văd prea mare intensitate

            Comment


            • Cei care aveti seria limitata Logan 10 ani, ce cod aveti pe jante (langa prezoane)?
              Am vazut la vanzare 2 tipuri de jenti: unele cu cod 403001040R si altele 403002053R. Specificatile sunt identice: ET37 6J X 16H2 si nu imi dau seama care ar fi diferentele. Poate cunoaste cineva mai multe detalii.

              Comment


              • 403002053R sunt de Sandero II Stepway(205/55R16), probabil mai grele ca cele de Logan II(195/55R16)
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Asa am zis si eu initial, dar eu chiar astea le am pe Logan. Si vroiam sa stiu cum au altii ca sa stiu daca pot cumpara oricare dintre cele doua.

                  Comment


                  • Cumpara ce e mai ieftin

                    Comment


                    • Evident ca ma orientez si dupa pret.
                      Dar vroiam sa ma conving ca sunt in regula ambele variante avand in vedere codurile diferite.

                      Comment


                      • Stie cineva "tehnologia " cum se demonteaza/monteaza butoanele intrerupatoare(ex. ECO, senzori parcare) de pe modelele Logan/Sandero/Duster II?
                        As vrea sa montez unul activ in locul unui capac fals.

                        Comment


                        • Scoți masca ce conține butonul fals te uiți cu atenție și o să vezi imediat.

                          Butoanele sunt împerecheate cu locurile din măștile ce le conțin, cu alte cuvinte nu poți pune buton ECO decât în locul în care ar trebui să ai buton ECO
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Deci daca vreau sa mut butonul de SS in locul celui de anulare sunet senzori parcare nu se poate?Asta la Duster ph2..
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • Nu fără modificări fizice:

                              -X52 buton ECO și senzori de parcare
                              Attached Files
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Originally posted by MRomeo View Post
                                Am ajuns in prezent la 35xx km, deci consider ca masina si-a facut rodajul si ma bate gandul sa ii fac un schimb de ulei. Chestia este ca am auzit atat pareri pro, cat si contra legat de acest schimb. Unii spun ca primul ulei este diferit, ca ar mai aduna impuritati/span in timpul rodajului, altii imi spun sa astept pana la prima revizie (care oricum va fi la an, si probabil sub 15.000km). Voi ce parere aveti?

                                *Este vorba de un Logan 1.0 SCe.
                                La cealalta masina, Ford Fiesta, stiu ca era prevazuta si am facut o verificare la 2500km, din pacate am uitat daca am schimbat atunci si uleiul.
                                Multumesc pt. parerile exprimate la vremea respectiva, pana la urma am votat cu buzunarul si aman schimbul uleiului pana la prima revizie!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google