Cotiera Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc de raspuns M. Florin.

    Am vazut mai sus cotiera cea noua(nu stiu cat de noua mai e) de logan cu prindere pe scaun. O sa dau o fuga la dealer sa vad daca o au pe stoc si la ce bani ajung cu tot cu montaj. Imi place f mult ca este prinderea in scaun si indiferent de pozitia lui nu i se modifica pozitia cotierei.

    Comment


    • Originally posted by wolfiqed View Post
      Multumesc de raspuns M. Florin.

      Am vazut mai sus cotiera cea noua(nu stiu cat de noua mai e) de logan cu prindere pe scaun. O sa dau o fuga la dealer sa vad daca o au pe stoc si la ce bani ajung cu tot cu montaj. Imi place f mult ca este prinderea in scaun si indiferent de pozitia lui nu i se modifica pozitia cotierei.
      Pai tie nu ti se potriveste aia cu prindere pe spatar ca nu ai prinderea in spatar,aia e doar la L2Ph2

      Asta e pt Ph1 8201533390 iar asta e pt Ph2 8201679842

      Oricum, ca si pret e undeva la 300-400 RON cotiera (depinde de unde o iei , 100 Euro reprezentanta) si cam 200 RON manopera. Asta pentru cea de Ph2, stiu ca am intrebat eu la Meridian

      Comment


      • @sadicu:

        Cotierele de X52 ph2 care se prind pe spătarul scaunului vin cu tot inclusiv prinderea, scaunul are doar 2 găuri de prindere și atât.
        Acele găuri din spătar sunt și pe L52-ul ph1 din ograde proprie - nu garantez pentru restul, dar fiind găuri tehnologice ar trebui să fie acolo la toate x52 ph1
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Originally posted by t0rquemada View Post
          @sadicu:

          Cotierele de X52 ph2 care se prind pe spătarul scaunului vin cu tot inclusiv prinderea, scaunul are doar 2 găuri de prindere și atât.
          Acele găuri din spătar sunt și pe L52-ul ph1 din ograde proprie - nu garantez pentru restul, dar fiind găuri tehnologice ar trebui să fie acolo la toate x52 ph1
          Stiu ca vin cu prinderea dar credeam ca Ph1 nu are gaurile alea si ca au fost introduse de la Ph2 in colo ...scuze,greseala mea.

          Comment


          • Stie cineva detalii despre cotiera asta?

            Comment


            • E Varză și pentru alt model
              Attached Files
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Originally posted by Fanez View Post
                Stie cineva detalii despre cotiera asta?
                Eu mi-am luat-o si o am pe masina, mie mi se pare OK, daca vrei iti fac poze.

                Bine inteles cu tunel median la frana de mana de Logan 1 luat din dezmembrari, se potriveste perfect.
                Last edited by eliadib; 24 October 2017, 08:31. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Multumesc pentru raspunsuri.

                  Comment


                  • Recomand cotiera prinsa pe spatar scaun sofer, cea cu spatiu depozitare, e mai lata si e chiar ok ca functionalitate, am montat si eu saptamana trecuta si e ok.
                    Attached Files
                    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                    Comment


                    • Salutare,

                      A montat cineva cotiera cu prindere in spatarul scaunului pe Logan II Ph1 ?
                      Cei de la Dacoserv Militari mi-au spus ca trebuie demontat scaunul si verificat daca se potriveste, dar ca cel mai probabil se gaseste o solutie de prindere. Sunt mai tipicar si nu as vrea sa se dea jos husa ca mai apoi sa imi dau seama ca nu se potriveste.
                      Pretul estimativ - 600 Ron cu tot cu manopera. 2.5h durata de montaj.

                      Comment


                      • Mai bine îți cumpăr eu cotieră de la planetară și ți-o montez cu 500lei
                        Fă singur că nu merită Dacoserv banii ăia de montaj.

                        Comment


                        • Originally posted by Crutzi View Post
                          Salutare,

                          A montat cineva cotiera cu prindere in spatarul scaunului pe Logan II Ph1 ?
                          Cei de la Dacoserv Militari mi-au spus ca trebuie demontat scaunul si verificat daca se potriveste, dar ca cel mai probabil se gaseste o solutie de prindere. Sunt mai tipicar si nu as vrea sa se dea jos husa ca mai apoi sa imi dau seama ca nu se potriveste.
                          Pretul estimativ - 600 Ron cu tot cu manopera. 2.5h durata de montaj.
                          Vezi postul 363, un pic mai sus de la torque

                          Comment


                          • Originally posted by vyp75 View Post
                            Recomand cotiera prinsa pe spatar scaun sofer, cea cu spatiu depozitare, e mai lata si e chiar ok ca functionalitate, am montat si eu saptamana trecuta si e ok.
                            a fost complicat montajul? si eu simt lipsa cotierei care o aveam pe passat

                            Comment


                            • Originally posted by vyp75 View Post
                              Recomand cotiera prinsa pe spatar scaun sofer, cea cu spatiu depozitare, e mai lata si e chiar ok ca functionalitate, am montat si eu saptamana trecuta si e ok.
                              Pe asta o vreau și eu însă nu am avut timp și nu a fost o prioritate dar sper că în lunile următoare să o achiziționez și eu. Eu o montez la Meridian că nu mă pricep s-o fac singur.

                              Comment


                              • Originally posted by sadicu View Post
                                Vezi postul 363, un pic mai sus de la torque
                                Am vazut dar am zis sa fiu sigur. Ca si update, Meridian Vest a confirmat ca se potriveste, ca si preturi 425 Ron pentru Cotiera si 90 Ron Manopera ( aprox o ora )
                                Maine sunt programat pentru montaj, voi reveni cu poze

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google