Vrum, Vrum....Formula 1!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Avea loc suficient, a tras nejustificat stanga de volan.

    E a nu stiu cat-a oara cand scoate Ferrari anul asta, acum 2 dintr-un foc.
    Cred ca are volan promis de Mercedes, de aia face asa, intentionat.
    Oricum, cred ca nu mai are ce cauta la Ferrari, s-a pus bine cu fanii.

    Comment


    • n-ar fi prima oara cand titlul se decide de catre un pilot care nici macar nu e implicat in lupta de la varf. cam mai toti ultimii campioni au patit-o de fapt...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Hamilton a bifat al 70-lea pole din cariera.
        Dezastrul a venit din nou la echipa Ferrari, acolo unde Sebastian Vettel, singurul om care il mai poate ajunge pe Hamilton in clasamentul general (sunt 28 de puncte avans pentru englez) a avut probleme cu masina sa, la cutia de viteze, astfel ca motorul i-a fost schimbat chiar inaintea calificarilor, ceea ce inseamna ca timpul lui Vettel, conform noilor reglementari F1, nu a putut fi inregistrat, iar germanul va pleca ultimul pe grila, locul 20.
        Mizez din nou pe Max, poate reuseste sa scoata primii 2 din cursa chiar la start, acu' fiind unu' de la Ferrari, unu' de la Mertz.

        Briatore, despre faza de cursa trecuta, cu Vettel incercand sa-l inchida pe Max.
        ”Pentru mine a fost o mare greşeală. Dacă te lupţi pentru campionat nu îţi asumi asemenea riscuri. Sebastian şi-a asumat riscuri când a făcut acea manevră, Verstappen nu avea nimic de pierdut. Nu ştiu de ce nu l-a lăsat pe Vertappen să treacă, îşi poziţiona maşina pe locul doi şi apoi avea o şansă la victorie”, a spus Flavio Briatore, fostul șef al echipei de Formula 1 Renault
        Subscriu.
        Respect pentru don Flavio, probabil cel mai bun sef de echipa F1 din ultimii 30 de ani.
        Last edited by mr.K; 30 September 2017, 16:19.

        Comment


        • Victorie Max, bambusek pe 2, Vettel recuperare buna dar cam inutila, avand in vedere ca are o penalizare mare si cursa viitoare, campionatul e cam jucat, daca bambusek nu va avea probleme cu masina.
          Daca Vettel si Kimi nu aveau probleme cu masina, Ferrari facea dubla in cursa asta.

          Comment


          • Mdea...iar a intrat Max printre babele virgine.
            mr.K ma indoiesc ca faceau dubla...la cat de erecta a fost a lu' Max astazi...nu prea aveau sanse. Dar probabil erau peste Mercedes.

            Comment


            • Avand in vedere de unde a plecat Vettel si unde a ajuns, Max era in urma lui la finalul cursei daca neamtul pleca si el din fata.
              Iar Kimi a avut tur mai bun decat Max ieri, pacat ca nu l-a tinut masina.
              Pare ca Ferrari si RBR au adus niste motoare mai bune, poate un castig pentru spectacolul din cursele urmatoare.

              Comment


              • Se pare ca macaronarii su rasolit noul motor, Vettel kaput, campionat kaput.

                Comment


                • Imi pare rau de vettel...dar asa ma bucur pt ferrary. Nu suport aroganta italiana...
                  Buei...dar imi place de max. Cred ca o sa am o parte de o premiera...devin fanul cuiva...imi place pustiulica teribil.

                  Comment


                  • Cred ca e nevoie de mai mult sange proaspat in F1.
                    Vine Leclerc, campionul din F2, a aparut si Gasly.

                    Comment


                    • Moment istoric în Formula 1: Alfa Romeo revine în ”Marele Circ”.
                      Echipa va fi formată din piloții Marcus Ericcson, în vârstă de 27 de ani și cu experiență în ultimele sezoane din Formula 1, și Charles Leclerc, una dintre speranțele sportului cu motor, campion în sezonul trecut în Formula 2.
                      E bine ca apar nume noi, Leclerc cred ca e un pilot care va confirma.

                      Comment


                      • astia, grupul fiat, nu-s in stare sa faca o masina de strada calumea, dar le cam nimeresc cu masinile du curse. pesronal, sunt curios ce vor face. numa' sa nu fie doua echipe "honda" (jaloane mobile)...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • E de ajuns sa nimereasca Ferrari motorul si o sa fie mai animate cursele.
                          Sauber avea varianta veche de motor, Alfa Romeo cred ca tot pe penultima varianta de motor vor merge pentru inceput, numai Haas beneficia rapid de update-uri la motor.
                          E de ajuns sa nimereasca Ferrari motorul si o sa fie mai animate cursele, daca vor fi 3 echipe cu motorul performant creste mult concurenta.
                          Plus lupii tineri care vor sa confirme, sper sa avem spectacol, ca la ultimele curse din sezon cam ma lua somnul daca luam si 2 beri la bord.

                          numa' sa nu fie doua echipe "honda" (jaloane mobile)...
                          McLaren are motor Renault, Onda s-a dus la Torro Rosso.
                          McLaren avea sasiu performant, motorizarea ii tinea pe loc, cred ca sezonul asta vor termina multe curse in primii 10, poate Alonso sa se bata si la podium cu cei de la RBR, cand Mercedes si Ferrari se mai scot unii pe altii.
                          Last edited by mr.K; 23 February 2018, 23:28. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Lansare FERRARI SF71-H + interviuri
                            https://www.youtube.com/watch?v=6jsyPKeAPCE

                            Lansare MERCEDES 09 + interviuri
                            https://www.youtube.com/watch?v=YpZAtdl4lPE

                            Lansare MCLAREN + Interviuri
                            https://www.youtube.com/watch?v=h6cwZ_s8HYs

                            Comment


                            • Si totusi, cand ma pregateam sa vad F1 pe RTL, RDS transmite F1 pe Digiport.
                              Am inteles ca drepturile au fost achizitionate cu 1 sau 2 zile inainte de calificari.
                              Nu stiu daca a mai achizionat alt post drepturile TV pentru F1 pe Romania, nu de alta, dar ar fi trist pentru fanii F1, pentru ca RTL nu e decat in grila RDS. Tot RDS.
                              Bravo RDS!
                              Forza Ferrari!

                              PS: nu stiu ce abonati fideli si cuminti are UPC, astia n-au vreun canal de sport care sa transmita ceva interesant.
                              Last edited by mr.K; 24 March 2018, 23:05.

                              Comment


                              • Ma bucur ca au reusit cei de la RDS/Digi sa achizitioneze drepturile! Revenind la calificari:



                                Cam mare distanta dintre Mercedes si Ferrari, aproape 1 sec....



                                Kimi!
                                Last edited by Sifredi; 24 March 2018, 23:41.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google