Zgomot Dubios Porbagaj La Franare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zgomot Dubios Porbagaj La Franare

    Salut,

    Stiu ca ar trebui sa merg cu masina in service in cazuri de genu, doar ca progamarea e pe data de 17 oct si as vrea sa stiu niste posibilitati la ce sa ma astept.

    Masina e cea din description, de vre-o saptamana aproximativ cand franez( nu tot timpul) se aude un zgomot din porbagaj(parca un pic spre dreapta) ca si cum as avea ceva lichid intr-o sticla ce se misca, un clonc?..

    Se aude odata/doua/trei ori cand opresc dupa isi revine, si nu se mai aude nimic.

    Aveti idee de la ce poate sa fie?

  • #2
    Da, o posibilitate ar fi să ai apă în ușa dreapta spate. Deschide portiera și verifică orificiile de evacuare a apei pluviale de sub portieră (cred că sunt 2). Ar putea fi înfundate.

    Comment


    • #3
      Si eu parcă aud așa ceva, am un Mcv 1.5dci 90 cu easy-r.
      Tind să cred că e ceva reducere de costuri pe la rezervor.

      sigpic

      Comment


      • #4
        nu cumva e motorina din rezervor?

        Comment


        • #5
          La MCV se aude exact la fel si e de la rezervor (am verificat), mai exact ce zice @Luciano2. Si se aude mai pronuntat cand e la un anumit nivel.
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • #6
            Rezervoarele au o formă neregulată iar atunci când suprafaţa lichidulului (motorina) ocupă cea mai mare arie atunci se bălăngane cel mai mult la şocuri. După cum se vede în poză asta se întâmplă cănd nivelul e undeva aproape de jumate. Cred ca la toate maşinile se întâmpla dar loganul probabil e mai slab insonorizat dinspre partea aia şi de asta se aude.
            Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

            Comment


            • #7
              Si la mine face la fel cand am plinul facut.

              Comment


              • #8
                Calm. Se aude si la vechea generatie. La mine se aude si la rezervorul pt lichid de parpriz, cand e pe la jumate. Proasta insonorizare plus alte ieftineli marca Dacia.

                Comment


                • #9
                  Și la mine se aude din când în când, tot de la benzina din rezervor (Logan Ph2). De regulă se întâmplă atunci când volumul carburantului din rezervor e în jur de 40 litri.
                  M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                  Comment


                  • #10
                    Okay..dupa ce am facut ceva km cu masina, aparent era prea plin rezervorul..penibil ))

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google