Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In judetul Suceava se conduce foarte prost.
    Viteza mare, depasiri pe linie continua, tot felul de zmei.

    Sotia mea era incepatoare prin 2009 si conducea cu 70 km pe ora constant pe DN in jud. Suceava. Ne-am luat atatea claxoane incat credeam ca urmeaza sa se mai dea unii jos sa ne ia la bataie, cu toate ca avea semnul de incepator pus si vremea nu era buna ptr. condus in viteza.

    Babuini frate !

    Apoi cred ca este si incompetenta la nivelul politiei. Nu se face preventie deloc.
    Cei care sunt soferi acum sunt cei care luau cu ani in urma permisul pe spaga, cei care atunci cand erau opriti sunau ei pe cutare si pe cutare ... rezultatele se vad si mortii nu se mai intorc ... vesnica pomenire politiei incompetente si zmeilor din trafic.
    Logan GPL 1.4

    Comment


    • Dar asta nu-i doar in suceafa. Peste tot in tara.
      Am mers acum ceva vreme la Cluj prin Arad-Oradea...si eu am prostul obicei (deh...inadaptat, fraier, prost..poti sa spui cum vrei)...sa merg prin localitati cu viteza legala (59 km/h)...ce de flash-uri mi-am luat. Si daca ma uit pe filmulete...am vazut o groaza de depasiri la limita...din care multi care mi-au dat flash-uri. Inclusiv doua accidente ratate. Si ne mai miram ca suntem pe locul I la accidente si morti.

      Comment


      • Da, asa e este! Geme Romania de cati prosti si nesimtiti avem in trafic! Merg dest de des pe DN2/E85 intre Bucuresti si Adjud. Da, e vorba despre drumul cu o banda si jumatate pe sens. Pana la Urziceni drumul e foarte prost, plin de gropi si denivelari. Eu merg constant cu 90/95, desi stiu ca limita pe E-uri este de 100, implicit majoritatea merg cu 110. Totusi, ca sa nu incurc traficul, stau pe dreapta si imi vad de treaba mea. Pe langa mine "zboara" zmeii cu 140, altii au flash-uri, altii nu semnalizeaza...
        MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

        Comment


        • Ieri la iesirea din Brasov un cretin cu un seat cordoba (BV --CUV)m-a depasit prin dreapta , a intrat in fata mea si a pus frana , mergeam pe banda a doua cu 90km/h . De domnul se grabea a mai mers 2km si a intrat la Total. E plina tara de cretini.

          Comment


          • A mai fost un accident in Sinersig,sper ca am retinut bine.O tanti la 70 de ani nu a acordat prioritate intro intersectie si poc.Nu avea carnet,numerele masinii conduse erau de la alta masina..Ambii soferi au suferit vatamari corporale...
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • In Bucuresti m-a depasit unul cu numar de Islanda (IS) prin dreapta, ca sa se bage inaintea mea 20 de metri cat mai avea pana la semaforul care era rosu de mult. Ce sa zic? Nu avea Logan...
              Daca esti din islanda si ai beamveu iti permiti orice.
              Last edited by Fanez; 15 October 2017, 14:26.

              Comment


              • Sambata, 14 octombrie, a mai fost un accident grav, la Cislau.
                Cauza, aceeasi ca la Cornu Luncii, depasire prost facuta pe o portiune de drum drept, de viteza n-are rost sa amintim, e implicita. Ca si prostia unora de la volan.


                Pe DN2E, s-a turnat covor asfaltic, recent. Inainte drumul era denivelat, nu permitea sa mergi cu 140/h.
                De 2 saptamani de cand s-a terminat de asfaltat si drumul e bun, au murit deja 2 oameni pe 9 octombrie+ 5 decedati pe 14 octombrie. Plus cei care au ajuns la spital.
                Incep sa cred ca romanii nu au nevoie de autostrazi si drumuri bune in general, pentru ca nu stiu sa circule pe ele. Apar mai multe victime decat pe drumuri proaste, macar atunci sunt nevoiti sa mearga mai incet.
                Last edited by mr.K; 15 October 2017, 14:59.

                Comment


                • azi la pranz, in apropiere de caransebes, s-au ciocnit frontal doua bucati tir bulgaresti. soferul vinivat (59 de ani) e la spital la caransebes, celalalt (61 de ani) a scapat nevatamat.http://www.ziuadevest.ro/doua-tir-ur...te-grav-ranit/ despre celalat camion am vazut poza pe waze, era culcat in fata astuia, pe-o parte si nu prea mai avea cabina...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • Ce mai e de spus?
                    ...
                    videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă
                    Last edited by IancuMIC; 19 October 2017, 15:00.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • @mr.K in TM...la iesirea spre lugoj...pana in 2004 parca...nu a fost nici un accident fatal. In 2004 sau 2005 au fost vo 10 morti (din care 4 colegi de servici cu mine intr-un singur accident). Care-i explicatia? Simplu...a fost reabilitat drumul si largit de la doua la 4 bnezi. Si nu-ti mai rupeai masina daca depaseai 60Km/h...prin urmare...mers cu 140 la intrarea in oras (extrem de aglomerata zona)...depasiri pe linia continua (nu asteptau sa se dea de pe B2 pe B1...practic asa mi-au murit colegii mei...un tip a depasit prin stanga o masina pe B2...si a intrat in colegii mei.
                      Nu ca nu au nevoie de drumuri...incepe sa-mi para o aberatie sa avem masini in general...sau ori ce vehicul ce depaseste 5km/h.

                      Comment


                      • Ca suntem un popor prietenos.
                        Prietenos, dar plin de retarzi.

                        @bolovan, cum am zis mai sus, suntem un popor prietenos, si nu numai.
                        Last edited by mr.K; 19 October 2017, 15:12.

                        Comment


                        • mr.K eu am mai spus si o repet...noi romanii avem extrem de multe calitati si abilitati...pacat ca inteligenta nu-i printre ele (si asta nu doar la volan se vede).

                          Comment


                          • Din jud.Tr...
                            Citeste stirile de ultima ora de pe Observator News. Fii la curent cu ultimele stiri interne, externe, din sanatate, educatie, economice si politice.

                            Am vazut filmuletul de dupa accident..Se vedeau doar degetele fetei ramase pe volan,restul era in mormanul de fiare[emoji52]
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • Cuvinte cheie: masina de spalat Smart, femeie la volan...

                              Comment



                              • Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google