Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nicio piesa pusa de fabrica nu este la fel ca cele care se gasesc pe piata.

    Comment


    • Originally posted by aris86 View Post
      Pe mine m-au ținut 49000 km, acu nu știu ce sa zic. Depinde și de stilul fiecăruia de mers.

      La Meridian Sud, am cumpărat plăcuțele de la piesenet.ro și manopera de la ei m-a ajuns la 220 lei în total.
      Buna afacere !)
      Manopera dubla fata de piesa:ewpu
      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

      Comment


      • Adevarul e ca am un stil de condus mai ciudat... accelerări și frânare mai bruște, probabil de ăsta.
        Și încă o chestie ciudata, doar una mai avea aproximativ 2mm, toate celelalte aveau cam 4 sau 5 mm, deci nu s-au tocit uniform....
        Attached Files
        Last edited by eliadib; 21 October 2017, 21:28.

        Comment


        • Eu as face si un test la frana.
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • A făcut acolo după înlocuirea plăcuțelor și a ieșit ok....

            Comment


            • Originally posted by bobbyred View Post
              Buna afacere !)
              Manopera dubla fata de piesa:ewpu
              110 lei piesele și 110 lei manopera cu test de frână inclus.

              Comment


              • La plăcuțe o să merg pe ferodo fdb, la vechea mașină numai de bine a fost cu acest model ( frane bune, uzura mica a discului și lipsa de scârțâieli). Acum sunt momente când mai se aude cate un scârțâit.

                Comment


                • Buna seara , prima revizie la MCV-ul meu 1.5dci la 10300km, filtru ulei+aer+polen+filtru motorina (150 LEI) + ulei elf( Pdf) 5w30 (170LEI) +50 lei manoperă -total =370 lei . Una peste alta eu zic ca am ieșit bine . La 20.000km o sa mergem la Dacia pentru revizie si o sa vedem cat o sa fie totalul.

                  Comment


                  • Iti spun eu...miercuri am programare la Dedeman,cu uleiul meu,ma costa 535 lei

                    Comment


                    • IMG_2481.jpgIMG_2482.jpgIMG_2479.jpg. Am facut prima revizie,dupa 8 luni si 13200 km,pret 517 lei,fara ulei(cumparat de mine -210 lei).schimbat:ulei,filtru ulei,filtru carburant,filtru aer,filtru polen.total 727 lei si 30 lei dat la mecanic sa manance o ciorbita(mi-a placut cum a lucrat,ingrijit,atent,curat si cu calm)

                      Comment


                      • Întrebare
                        Dacă mașina are 11mii și revizia trebuie să o fac in martie 2018, eu mă duc acum și fac revizia, Dacia mă mai obligă să mă duc în martie 2018 la revizie sau la un an din acest moment ( dacă fac acum revizie) ? Mulțumesc

                        Comment


                        • Pai ti-au confirmat ei ca poti sa te duci acum la revizie ? ( Mai ai 4 luni pana la termen )

                          Comment


                          • Revizia se face nu mai tarziu de 1 an sau 20000km.

                            Deci daca mergi mai repede nu vad o problema atata timp cat platesti tu pentru piese si manopera.

                            Nu trebuie sa-ti confirme Dacia revizia (chiar si in garantie) ci tu alegi cand mergi.
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • Eu am fost azi la 13200 km si 8 luni de zile,au resetat km pentru revizie din nou la 20000,au spus sa merg cand se fac km sau 1 an zile(primul termen care se indeplineste)nu te obliga sau nu iti impune nimeni sa nu faci mai inainte revizia de implinirea termenelor...doar sa nu depasesti,CREZI CA SE SUPARA CINEVA DACA II BAGI BANI IN BUZUNARE?[emoji851]

                              Am uitat sa specific:masina este cumparata din Februarie,deci nu a implinit 1 an si nici 20k km nu am facut...nu a bazait nimeni
                              Last edited by meticulosul; 25 October 2017, 13:37. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Mă bate gândul să mă duc mai mult pt a schimba uleiul, din 11mii cat am acum, undeva la 4-5mii sunt făcuți pe autostradă la 130-160km/h. Fiind și uleiul de fabrică cred că l-am fiert puțin
                                La mine nu indică Nr de km până la revizie.
                                Mulțumesc pt răspunsuri

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google