Vyp's Garage - MCV Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    deci tot pe mana airride customs te-ai lasat. vazusem o poza cu masina si am intrebat daca e a ta si au zis ca da. pune-o pe burta cat mai repedeee ) si sa speram ca nici cu asta nu o sa ai probleme la perne sau ceva cum tot citeam pe ici pe colo..ba ca nu montau aia calumea, ba ca nu ii interesa de nu stiu ce etc etc..e mare heitareala intre "pernari" mai nou.. era mai misto daca faceai o aroganta si pastrai dusteru si pe stepway puneai de la afs, sa ai si de la unu si de la altu ) si sa termini conflictu asta dintre toti. cel putin eu asa as face cu prima ocazie ) loganul la airride si stepwayul la afs.

    spor la munca si astept cu nerabdare poze cu ea trantita. ti-ai ales un model de janta sau o sa ramana o vreme cu jantele stock si doar pe burta? a si cat ti-a oferit discount? am vazut ca masina avea nr de bistrita si sunt curios acolo cam ce reducere au facut baietii. la tata in baia mare i-au facut un discount de 500euro pentru stepway ca e la a doua masina luata de acolo
    Semințele acelaș gust are.

    Comment


    • #47
      Buna, tot la airride customs am optat pentru ca ma inteleg bine cu ei.
      Dusterul nu erau bani de amandoua, altfel o pastram ca a iesit cum am dorit.
      Masina a costat 11700e, am avut o reducere de 1350e, e noua.
      Jantele astept sa o vad pe burta sa putem masura ce intra si ce da bine.
      Astazi am avut o victorie, am reusit sa mut comanda geamurilor spate si a blocajului de pe consola bord pe usa sofer, probe facute, instalatia functioneaza, maine sa o asez pe pozitie si sa o maschez.
      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

      Comment


      • #48
        Te rugam sa revi cu poze si poate un mic tutorial sau cat mai multe detalii

        sigpic

        Comment


        • #49
          Am sa revin cu poze si detalii.
          Pana atuncea am reusit sa finalizez instalatia geamurilor, asezata, pozata, finalizata, mai am nevoie de 2 leduri albe pentru butoane si nu gasesc in sibiu......
          Attached Files
          Last edited by vyp75; 20 October 2017, 19:36.
          Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

          Comment


          • #50
            super bun discountul!
            Semințele acelaș gust are.

            Comment


            • #51
              Salut Vyp75, exista vreo optiune pentru elementele astea pe Stepway?
              Or fi protejand partea de jos a usii impotriva ruginii?
              Daca nu, exista alta solutie?
              Attached Files
              Last edited by XanRO; 21 October 2017, 22:15.

              Comment


              • #52
                De fabrica nu se pun pe stepway, dar merg montate dupa daca vrei, se potrivesc cele de mcv, impotriva ruginei nu au nici un efect, ele se pun mai mult pentru protejarea usii daca deschizi si dai in bordura sau ceva mai mic de inaltime, pentru rugina trebuie protejata usa din interior cu ceara.

                Montat cu spor de la achizitie pana acuma:
                - obturatoare praf opritoare usi
                - tavita portbagaj
                - cheder compartiment motor
                - multiplexor
                - carenaj scaun pasager
                - suport ochelari in loc maner viraj sofer
                - conducte incalzire picioare locuri spate
                - butoane geamuri spate si blocaj mutate pe usa sofer
                - incalziri scaune fata si spate
                - cotiera scaun sofer cu spatiu depozitare

                Mai am de finalizat suportul pentru cele 4 incalziri si adaptarea lui in consola centrala bord.
                Last edited by vyp75; 22 October 2017, 20:20. Reason: Automerged Doublepost
                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                Comment


                • #53
                  Mersi de raspuns si felicitari pentru modificari!

                  Comment


                  • #54
                    Montat leduri plafoniere si montat lampa dreapta in portbagaj.
                    Attached Files
                    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                    Comment


                    • #55
                      de unde ai luat alimentarea pentru lampa din portbagaj, ce tip de leduri ai folosit la plafoniere?

                      Comment


                      • #56
                        Macar stii o treaba,ai terminat cu garantia pe partea electrica..desi tot ce ai bricolat e de folos si util!
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • #57
                          La lampa din portbagaj, mi-ai furat inventia.
                          Mi-ai citit gandurile sau cum )
                          Am asta in plan de cand am comandat masina. Dar nu am luat inca cele necesare.

                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Alimentarea la lampa am luat-o de pe lampa din stanga, cele necesare: lampa de portbagaj/torpedo de logan/renault indiferent de an fabricatie, sunt la fel, 3 metri de cablu cu 2 fire, eu am folosit cablu litat cu dubla izolatie de care se foloseste la iluminatul in casa de 0,7mm.
                            Ledurile din plafoniera sunt luate local, e banda cu 3 leduri si lipita pe spatele lampei, fara sa umblu la mufa.
                            Modificarea la lampa e nimic pe langa mutarea butoanelor pe portiera sofer, a montari incalzirilor pe toate 4 locurile, garantia pe partea electrica a zburat de mult, dar sincer cati din posesori de logan au avut probleme pe partea electrica?
                            Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                            Comment


                            • #59
                              E adevarat,nu multi au avut probleme dar stii cum e.E bine sa nu le dai motive.
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • #60
                                Cablurile de la o lampa la alta pe unde leai trecut? Cum ai decupat, cu cutter sau ceva unealta electrica?

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google