Aditivi benzina, aditivi ulei. Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    U
    Originally posted by adi xxl View Post
    Am un logan 1.4 din 2006 are 130mii am zis ca la km astia sa-i fac un cadou acum de sarbatori, i-am schimbat uleiu la mot. Si am bagat si un aditiv 2+2 cu teflon ,{masina nu avea nici o problema inainte} supriza!! A inceput sa scoata putin fum alb ,cind desfac busonul era crema de capucino ,in chiulasa spuma . Am mers doar 40 de km. Dupa craciun pe 26dec i-am facut un alt cadou am schimbat iar uleiu .acum totul e ok. Nu m-ai scoate gram de fum . { uleiu era elf 10w40}
    Eu mi-am spus parerea in legatura cu aceste...minuni, dar nu ma deranjeaza sa o mai spun odata; bani aruncati. Un ulei premium are tăti șelea in trănsul.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #62
      Aditivii pentru tratamentul uleiului afecteaza catalizatorul.Se folosea la mototoare de genereratie veche.Poti folosi un tratament al motorului cu aditivi ce contin nanoceramice.

      Comment


      • #63
        De ce?
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #64
          Am luat un aditiv Dura Lube pentru injectoare care si-a facut treaba f. bine si fiind la oferta am. luat si unul pentru motor , saptamana asta sunt programat la revizia de 100.000 km si nu stiu daca sa il bag sau nu.
          Poate ma poate ajuta cineva care a bagat .

          Comment


          • #65
            Originally posted by darksid3 View Post
            Folositi uleiuri bune si mergeti cu masina normal...nu schimbari la 2200RPM cum fac altii sau masini care nu vad in viata lor mai mult de 3000 RPM ca d-aia se infunda injectoarele, catallizator, etc...ulei bun, folosire corecta a masinii si combustibil macar de la statiile de firma...restul nu conteaza
            Citeste thread-ul pentru mai multe pareri si de ce nu, google
            In rest, zicea bine mai demult darksid3
            sigpic
            !

            Comment


            • #66
              cu aditivul de benzina am avut o experienta trista pana in 89 atunci chiar era nevoie de el avand in vedere calitatea proasta a benzinei. I-am pus la dacioara mea si surpriza dupa vreo 200 km. infundat carburatur, jigler, si sorb rezervor. cred ca la calitatea de azi a benzinei nu mai este necesar. in ceea ce priveste cel pt. ulei, la fel nu cred ca este nevoie, daca puneti ulei de calitate si exploatati motorul cum trebuie, in sensul de a nu mai schimba vitezele la turatii prea mici.

              Comment


              • #67
                Aditiv de la un fabricant de ulei consacrat.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google