Bandou Laterala MCV Stepway Zgariat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bandou Laterala MCV Stepway Zgariat

    Buna. Bucurie mare la masina de nici 2 luni, bandoul de pe aripa e zgariat. Intrebarea mea ar fi. se poate cumpara doar bucata zgariata sau trebuie tot carenajul de deasupra rotii. Practic este bucata de pe spoiler dar nu stiu daca se vinde separat. Aceste protectii se sunt vopsite sau daca iau una o sa fie la fel ca celelalte ? Atasez o poza sa se vada despre ce bucata vorbesc. Mersi.Dacia-Logan-MCV-Stepway-r.jpg

  • #2
    Teoretic da , că are cod separat. Practic s-ar putea să nu poți și să fie necesar tot kitul (600euro)
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #3
      Mie mi se parea exagerat sa iau tot bandoul din jurul rotii...nici prin cap nu mi-a trecut sa iau tot kitul de stepway. Daca e asa cum zici...parca nu e asa tare zgariat.

      Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

      Acum am venit de la reprezentanta EuroM. Brasov. Pt informare: acel bandou se poate achizitiona separat cost 36 lei. Pana si vanzatorul s-a mirat pt ca partra din fata a carenajului este vreo 90 euro.

      Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
      Last edited by t1b1m; 22 November 2017, 18:38. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #4
        O fi 36 de euro si s-a exprimat "in fuga"... sau 360 de lei. Mi se pare super putin 36 de lei.

        Comment


        • #5
          Am comandat. Oi vedea la plata. Si 36 euro mai treaca mearga.

          Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

          Comment


          • #6
            E zgaraiat tare? Nu se poate "ajusta" curata? Inca nu a inceput iarna si ar fi mai bine de schimbat inspre primavara..

            Comment


            • #7
              Daca e 36 de lei...nici macar nu o spal o schimb direct. Am incercat sa o dau cu ceva pasta abraziva dar nu prea iese. Nu e foarte tare zgariata, acuma depinde de cat costa. Nu-mi place ideea de masina noua, nici nu am apucat sa o inmatriculez si deja e zgariata.

              Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

              Comment


              • #8
                OFF: unde ai lasat-o? Ma gandesc ca ti-a lovit-o un dobitoc...in Coresi cumva?
                Parca acolo se aduna cei mai dobitoci dintre dobitoci...eu o parchez cat ma departe....

                Comment


                • #9
                  Incearca cu o laveta de bumbac si cu putina benzina..si mai las-o pana la primavara, chiar daca ai facut comanda..banuiesc ca nu i-ai pus inca nici aprataori de noroi, deci mai bine mergi cu ea asa la iarana.
                  Desigur, e alegerea ta, stii cel mai bine cat de tare e atinsa si sunt sigur ca atunci cand urci in masina acolo fug ochii..
                  Si eu am numere rosii si ma gandesc foarte serios sa o foliez complet, am vazut la un vecin folie incolora si e chiar interesant, nici nu am observat pana ce mi-a arat de ce nu a fost afectata vopseaua de la cateva mingi primite de la pustii din cartier..

                  Comment


                  • #10
                    o incercare cu un pistol cu aer fierbinte... reconditioneaza suprafata

                    Comment


                    • #11
                      eu iti pun o alta intrebare. daca gasesti bara lovita usor cum am patit eu la nici 2 saptamani dupa ce am luat masina.. ce faci te duci la casco si ceri despagubirea? sau o schimbi pe banii tai? parerea mea ca plasticele alea sunt fix de protectie acolo si ca sa murdareasca, uzeze si zgarie. nu neaparat pt a arata bine

                      Comment


                      • #12
                        stai linistit, vor urma alte lovituri si altele si altele. Eu si la cumparaturi, o las in cele mai izolate locuri, singura ... Crezi ca am scapat ? O data n-am gasit liber unde o lasam de obicei si am pus-o in alta parte. Fix atunci un destept mi-a harjait usa soferului cu usa lui, altul m-a pocnit cu caruciorul fix in locul unde credeam ca e in siguranta ... Nu exista masina nelovita, am vazut masini de 50mii+ EUR lovite si sterse cu urme de vopsea straina. Proprietarii le-au lasat asa, stiu ca sunt de luni de zile si le vad si nu le-au mai reparat ...
                        Sfatul meu e sa incepi sa te impaci incetul cu incetul cu gandul ca pur si simplu nu ai ce sa faci si nu o scapi

                        Comment


                        • #13
                          Bandourile o sa se zgarie cu timpul. Dai bani degeaba pentru un plastic al carui rol este de protectie.
                          Si apropo, vezi ca se poate vopsi super usor ( se demonteaza doar partea din spate, insa destul de greu fiind cu clips + banda )
                          Oricum, ai grija la montare / demontare - sa nu indoi tabla . De asta recomandarea mea ar fi sa o lasi asa cum e
                          Last edited by Midnighte; 23 November 2017, 15:03.

                          Comment


                          • #14
                            Pentru asa ceva sunt acele bandouri. Pentru zgarieturi. Vei primi cel putin 1-2 zgarieturi pe luna. Succes.

                            Comment


                            • #15
                              Și eu mi-am zgâriat bandoul. Și de atunci le sunt foarte recunoscător că există. Altfel vopseaua aripii era "pa".

                              Un sfat când mai parchezi pe care probabil îl știi. Evită parcarea lângă mașini garate cu fața către perete. Ele trebuie să iasă cu spatele și de multe ori nu prea este spațiu (mai ales dacă au breakuri lungi) să dea înapoi prea mult astfel încât să scoată fața dintre mașini fără să meargă foarte aproape de vecinii de parcare paraleli. În cazul tău, te-a atins cu bara față pe bandoul din spate. Dacă ieșea cu fața, mult mai ușor, scăpai nevătămat. Evită și vecinii cu breakuri.
                              Last edited by gecmc94; 29 November 2017, 01:49.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google