Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • https://www.facebook.com/InfoTraficL...89551534570994. Asa ceva personal nu sm mai vazut!!!!

    Comment


    • N-o fi avut omul bani de usa normala.

      Comment


      • Boieri dumneavoastră, după mai multe amânări datorate nehotărârii subsemnatului, iată că odată cu cotropirea patriei milenare de către blecfraideiul cel nemilos, am reușit să-mi iau și eu o cameră video pentru bord.
        Aș vrea să vă întreb pe cei care dețineți astfel de „gadget”-uri, unde s-o poziționez, în zona oglinzii retrovizoare, sau în partea inferioară a parbrizului, imediat deasupra planșei bordului? Cunoscuții mei locali posesori de mașini nu prea au așa ceva, așa că n-a avut cine să mă lămurească.
        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

        Comment


        • In zona oglinzii retrovizoare, ai o panorama mai buna. Alimentarea camerei o treci prin parasolar si prin chederul primului stalp, eventual torpedo, daca o alimentezi de la mufa brichetei. Asa, nu iti va atarna firul prin habitaclu.

          Comment


          • Multumesc, mr. K. Exact la varianta asta ma gandisem si eu (inclusiv traseul de pozare al cablului), dar nu eram sigur si mi-am zis ca e mai bine sa intreb.
            M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

            Comment


            • Cât mai pe mijloc, cât mai sus, iar mijlocul imaginii filmate să fie cu 5cm sub linia orizontului(adică camera trebuie puțin înclinată în jos, suficient cât să prinzi toată capota și ceva din cer dar în același timp să poată să se adapteze rapid la schimbările de iluminare).

              După ce ai găsit o poziție conformă cu prima frază, încerci în poziția aia să ajungi la butoanele camerei, dacă nu poți reiei procesul

              Cablul îl lași vraiște cel puțin până găsești poziția optimă.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Desigur iti trebuie un cablu lung sa il poti duce de la camera la mufa de alimentare fara sa te incurce. In afara de asta, asteptam filmari.
                Unde fac si eu plangere impotriva unei "firme" de asigurari?
                Am cautat pe net si nu gasesc decat pentru orice altceva decat imi trebuie mie.
                Asigurare obligatorie facultativa (deci nu esti obligat dar esti obligat) data scadenta este peste o luna dar esti somat sa platesti cu o luna inainte. Astia sunt clar cretini. Le platesti (depui banii in cont) apari ca neplatnic somat etc. N-au extras banii dar cica nu le-am dat. Cretini. Unde sa-i reclam?
                Last edited by Fanez; 23 November 2017, 15:16.

                Comment


                • Originally posted by Silviu View Post
                  @Kojak sunt de acord cu ce zice @aris86. Nu eram de acord cu aberatiile tale.

                  @IancuMIC, postul ala e din `mai 2016`. Daca ala e singurul motiv de `ban` atunci protestez si eu. Daca sunt si altele, pentru inchiderea discutiei, ar fi corect sa le expui.

                  Conform regulamentului:
                  Asta daca mai poti scrie pê forum ca sa ceri cuiva ceva/
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Originally posted by Fanez View Post
                    Asigurare obligatorie facultativa (deci nu esti obligat dar esti obligat)

                    Nu prea exista asa ceva. Ori e una ori e alta.

                    Reclamatii la ANPC si/sau ASF. As merge pe "si".

                    ASF aici.
                    ANPC aici.

                    ~~~

                    @einstein1984, si postul meu e vechi :-)
                    I have no special talent. I am only passionately curious.

                    Comment


                    • Multumesc @Silviu, n-am avut timp de pierdut cu toti tampitii dar cretinii astia merita sa pierd cateva ore ca sa le arat cat de incompetenti sunt si ca dau niste bani gramada absolut degeaba. Precis ca daca as avea vreo problema n-as fi despagubit. Din cauza ca...

                      Comment


                      • Originally posted by Fanez View Post
                        1. Desigur iti trebuie un cablu lung sa il poti duce de la camera la mufa de alimentare fara sa te incurce.
                        2. In afara de asta, asteptam filmari.
                        3. Unde fac si eu plangere impotriva unei "firme" de asigurari?
                        1. Cablul e chiar foarte lung. Dacă-l pozez așa cum mă gândisem eu (și după cum mi-a sugerat și mr.K), o să-mi mai rămână o bucată bună pe care va trebui s-o fac colac, probabil adăpostit în torpedo.
                        2. Vor veni.
                        3. La ASF, ei se ocupă de tot ce ține de asigurări.
                        M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                        Comment


                        • Originally posted by t0rquemada View Post
                          Cât mai pe mijloc, cât mai sus, iar mijlocul imaginii filmate să fie cu 5cm sub linia orizontului(adică camera trebuie puțin înclinată în jos, suficient cât să prinzi toată capota și ceva din cer dar în același timp să poată să se adapteze rapid la schimbările de iluminare).
                          Adică în cazul ăsta am înclinat-o prea în sus?
                          M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                          Comment


                          • Cam da, la mine e ca în poză - se pot observa și 3 Duster ph3
                            Attached Files
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Adică în cazul ăsta am înclinat-o prea în sus?
                              Eu o tin inclinata mai in jos cu cateva grade.

                              Comment


                              • Am înțeles, o s-o înclin mai jos.
                                M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google