becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iancu, aceea este durata pe lumina de întâlnire (f. scurtă). Dacă mergi 75%+ în oraș, atunci filamentul mic este cel uzat mai mult.

    Comment


    • Maxim 10% din totalul km. parcursi, sunt facuti in oras.
      Cand am vorbit despre orele de functionare, acest lucru l-am avut in vedere.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • stie cineva ceva de astea ? din cate imi dau seama sunt legale pentru lighean

        Comment


        • Unde scrie ca sunt legale?

          Comment


          • Pentru schimbare bec far, faza scurta H7 la modelul logan 2017, trebuie demontat farul?
            Un tutorial ar fi bun..

            Comment


            • Nu trebuie. Dai jos “capacul” de cauciuc/plastic, scoti mufa de alimentare si declipsezi becul tragand inspre exterior. E doar clipsat in suport.

              Atentie cand il scoti la pozitia becului, sa-l pui pe cel nou la fel.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • Mulumesc pentru informaii, deci daca am inteles bine, becul doar trebuie tras afara, fara rasucirii, fara cleme de prindere sau alte mecanisme?

                Comment


                • Ai inteles bine. Doar il tragi afara. Atentie cand il scoti la pozitia lui.

                  Nu-mi mai amintesc exact cum trebuie poItionat dar o sa vezi cand il scoti.
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • Da, ieri am schimbat becurile la faruri, am pus OSRAM H7 Night Breaker Laser +130%, se schimba destul de usor, aprox 5 min, multumesc inca o data pentru informatii.

                    Comment


                    • Asteptam si ceva impresii dupa cateva drumuri mai lungi facute cu aceste becuri.
                      MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

                      Comment


                      • Salut! As vrea sa stiu daca acestea sunt becurile compatibile cu logan 2 (2016). Gasesc un kit care sa contina cate un bec din tipurile de mai jos?
                        FATA
                        1- Bec faza scurta/lunga- H4 anti UV
                        2- Lumina zi/pozitie -W21/5W LL
                        3- Semnalizare PY21W
                        SPATE:
                        1- Pozitie/stop - P21/5W
                        2- Semnalizare - PY21W
                        3- Bec mers inapoi - P21W
                        A treia lampa stop – P21W
                        Bec numar – W5W
                        Semnalizare lateral- W5W

                        Comment


                        • La proiectoare ptr logan 2 ph2 adica X52. Ce becuri sunt? In manual spune H16LL, dar tot in manual spune ca la stopul central P21W si de fapt e un W16W.
                          Știu ca era scris de Torque pe undeva, dar nu gasesc.

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by C.Mike View Post
                            Da, ieri am schimbat becurile la faruri, am pus OSRAM H7 Night Breaker Laser +130%, se schimba destul de usor, aprox 5 min, multumesc inca o data pentru informatii.
                            Revin cu impresii.
                            Lumina mai alba, lumineaza bine in fata, si in lateral se vede foarte bine, semnele si marcajele se vad de-asemenea foarte bine. Merita investitia, sunt foarte multumit, recomand cu incredere.

                            Comment


                            • Eu am Night Breaker Laser pe soclu H4 , foarte multumit (montate in octombrie anul trecut) , am facut cu ele 10k. Cred ca sunt singurele becuri aftermarket care au rezistat atat de mult la mine si inca am lumina foarte buna pe ele.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Mi-am pus si eu Osram Night Breaker Unlimited 110% iar rezultatul este multumitor. Am facut si un video mic comparativ cu becurile stock ale altui Logan:
                                Lumina faruri becuri clasice Osram vs niste Osramuri de pe alta planeta..

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google