Vyp's Garage - MCV Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    foarte interesant. cum se comporta suspensia asta pe drum, banuiesc ca este mai rigida decat telescoapele normale.

    Comment


    • #92
      Originally posted by XanRO View Post
      La sfarsit se auzeau niste apasari pe telecomanda fara sa faca nimic. Mi s-a parut?
      nu mai ridica fata


      si mie mi se pare foarte tare ideea... nu stiu cum se comporta in mers, viraje etc dar poate ne mai explica initiatorul.

      Comment


      • #93
        instalatia e in teste inca, am intampinat o dilema legat de curentul bateriei cu gel, mai urmeaza mici reglaje, intradevar fata nu s-a ridicat, masina nu am mai iesit de mult din garaj si bateria e cam slaba, de aicea si dilemele de alimentare ale valvelor. voi reveni cu un film mai profi dupa reglaje si dupa inmatriculare sa pot scoate masina la plimbare.
        Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

        Comment


        • #94
          Abia asteptam sa o vad la ddiferite inaltimi.

          Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

          Comment


          • #95
            voiam sa zic ca garda coboara cam greu, da am citit chestia cu alimentarea..si nu stiu daca coboara greu din cauza ca nu are curent suficient sau efectiv atata poate kitul. daca e problema electrica atunci e ok, dar altfel pentru gusturile mele e prea inceata si o idee prea sus.
            pe stepwayul lui tata ar fi suficient de joasa, cata vreme se ridica la max la fel ca si stock..la viteza la fel, ca nu e nevoie viteza mai mare ca sa ridici botu putin pentru niste borduri sau sa o lasi blana jos in parcare.. dar eu personal pe stepway (daca as avea) sau pe log1 pe care-l am as pune kit care o coboara mai repede si care o coboara mai jos. sa fie pragul la un cm de pamant.

            oricum, si asa cu roti stock arata super ok. felicitari! spor la munca si bani cat mai multi, o sa iasa super misto
            Semințele acelaș gust are.

            Comment


            • #96
              Chitul asa are viteza datorita furtunului, eu am dorit-o asa, am copil mic si e mai confortabila, pe duster am avut kitul configurat pentru show si era prea brutal si greu de reglat la o anumita valoare, kitul se poate configura cum doreste fiecare la volum aer, presiune, viteza, pentru ce vreau eu asa am ales intentionat si sunt super multumit de rezultat. Partea cu curentul este o enigma legata de bateria cu gel, valvele prezinta comportament diferit fata de bateria normala. Momentan mai am de inlocuit o valva si de facut mici reglaje la prinderea pernelor pe spate.
              Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

              Comment


              • #97
                a. am inteles.
                oricum nu la o configuratie de show ma gandeam, ci ceva intre cum are MXP si cum ai tu acum pe mcv ) nu stiu cum sa explic dar mna sa nu smuceasca in halu ala stii?
                dar cum ziceam, bafta si sa o faci asa cum iti doresti si cum ti se potriveste tie mai bine. cata vreme nu o dai in kitsch eu te sustin, chiar daca nu imi convine "viteza" )
                Semințele acelaș gust are.

                Comment


                • #98
                  Multumesc, viteza asa am ales-o eu, e pe conducta de 6, pe conducta mai mare ar functiona exact cum zici tu, intre ce am eu si extrem.
                  Cine ma cunoaste stie ca nu sunt adeptul kitsh, modificari cat mai aproape de aspectul original, sa ai impresia ca sunt accesorii de fabrica.
                  Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                  Comment


                  • #99
                    Salut, poți să-mi zici codul de piesă de la conductele de încălzire pentru locurile din spate, din pozele tale nu reușesc să-l văd. Mulțumesc!

                    Comment


                    • - 279304511R - 68RON - Tubulatură aer pasageri spate dreapta conducta incalzire
                      - 279318256R - 68RON - Tubulatură aer pasageri spate stânga conducta incalzire
                      Atata am dat eu la dealer in sibiu.
                      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                      Comment


                      • Imi place ce ai facut pana acum. Mai mult pentru threadul tau mai intru pe Logan Club
                        Logan GPL 1.4

                        Comment


                        • Mersi, am multe in plan, dar le postez pe rand, multe sunt facute deja modificari dar nu am postat inca.
                          Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                          Comment


                          • Incalziri scaune - partea 1
                            Attached Files
                            Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                            Comment


                            • https://youtu.be/Z7PoX5gSjuA - Functionala 100%, din pacate calitatea imaginii lasa de dorit, crec ca vine mosul cu ceva mai bun, sper......
                              Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                              Comment


                              • Niice. Poate printr-un concediu o gasesc [emoji6]

                                Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google