Modificare Admisie (manifold Intake) 1.4,1.6(8v), 1.6 (16v)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu da nimeni din casa pe aici se pare...De aceeasi treaba m-am batut si eu, si am luat-o pe masurate si proba.
    Mihai1205
    Inafara de senzorul pozitie clapeta, la restul trebuiesc doar prelungite firele. Pinii la senzorul pozitie clapeta, cad in aceeasi oridine ca si la original. Te uiti doar sa fie pe aceeasi parte santul de ghidaj din mufa, si ii legi in ordinea in care da. nu am poza sa iti trimit, si nici nu pot face, eu am tras in termocontractabil si banda toata instalatia.

    Comment


    • Salut! Am si eu o dacia solenza 1.4 si am achizitionat o admisise de megane 1.6. Am observat ca are 4 stuturi pe ea, ma poate ajuta cineva care stie ce tuburi intra in ele ?
      Multumesc anticipat.

      Comment


      • Salut
        Am si eu o intrebare: Cum imi pot face singur un corp clapeta marit?
        Adica merge luat din el la strung? Si dupa facut un alt banut?
        Dar cum il prinde in strung fiind din plastic corpul?
        Multumesc anticipat.

        Comment


        • iti iei corp de aluminiu daca vrei sa te joci... dar nu cred ca are rost.

          Comment


          • Nu stiam ca exista corp din aluminiu....vazusem numai pe cele negre din plastic.
            Am inca unul in plus si ma gandeam ca daca tot e in plus as putea sa incerc sa il maresc.

            Comment


            • Stie cineva cum se scoate axul de la banutul din corpul clapeta stock?
              Are joc stanga dreapta dar nu iese.

              Am rezolvat...trebuia sa bat nitel in el
              Last edited by CatalinRobert; 25 November 2017, 14:12. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Nu a mers facuta la strung pentru nu a putut sa o prinda acolo....cica i o da peste cap si daca strange mai tare se sparge...mi a zis ca ar trebuii la un frezor dar el nu are.
                Asta e renuntam si poate punem admisia de megane.

                Comment


                • Ce alta clapeta mergea pe admisia de megane?

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google