Vyp's Garage - MCV Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ar cam trebuii sa-ti urmareasca si astia de la Dacia, postarile. . Mult succes in continuare !

    Trimis de pe al meu HUAWEI Y625-U51 folosind Tapatalk

    Comment


    • Te rog posteaza cateva poze cu carenajele rotilor din spate sa vad cum se potrivesc.

      Comment


      • Am poze cu carenajele dar la mine nu stiu daca poti sa-ti faci idee, e stepway si are ornamentele alea pe aripa, nu se vede imbinarea intre aripa si carenaj. in rest sunt mulate pe caroserie, exact de forma care o vezi acuma la masina, acopera plasticele alea de protectie la firele de abs, acopera conductele de la rezervor si telescoapele.
        Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

        Comment


        • Probleme la prinderi? Nevoie de improvizari, gauriri sau alte probleme si solutii?

          Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

          Comment


          • La mine pe masina nu, s-a potrivit la toate prinderile.
            Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

            Comment


            • Originally posted by vyp75 View Post
              Am poze cu carenajele dar la mine nu stiu daca poti sa-ti faci idee, e stepway si are ornamentele alea pe aripa, nu se vede imbinarea intre aripa si carenaj. in rest sunt mulate pe caroserie, exact de forma care o vezi acuma la masina, acopera plasticele alea de protectie la firele de abs, acopera conductele de la rezervor si telescoapele.
              Sandero meu e stepway .Caut de mult carenaje dar cei de la novline nu stiu sa-mi spuna daca se potrivesc asa ca vroiam sa le vad cum s-au potrivit pe a ta.

              Comment


              • Perfect. Atunci ar trebui si la mine

                Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                Comment


                • Am luat eu acum o luna jumate carenaje de la Novline, pentru L1 si pentru L2, sa vad care si daca se potriveste pe Sandero Stepway 2. Inca nu am avut timp sa merg sa le montez dar cand ajung va anunt daca se potrivesc si care.

                  Am luat si pentru L1 pentru ca am citit asta:
                  "Nu-mi mai amintesc exact modelul, dar stiu ca ceva probleme am avut cu montarea celui din dreapta pentru ca cel mai probabil carenajele erau formate pentru Logan 1, iar la Logan 2, difera putin conductele de la rezervor. Am reusit sa le potrivesc folosind un piston cu aer cald si unde forta in conducte, incalzeam putin si prelua forma de-acolo. Mi-a placut foarte mult la ele ca acopera perfect spatiul de sub aripa si nu mai permite noroiului sa intre. Uite, modelul asta seamana foarte mult cu cea am si eu, posibil sa fie chiar acelasi:
                  http://www.tutorialelogan.ro/2016/05...e.html"

                  Cel care a afirmat asta le-a montat pe Sandero Stepway 2.
                  Last edited by gogeala; 14 December 2017, 16:14.
                  "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                  Comment


                  • [QUOTE=gogeala;1782075]Am luat eu acum o luna jumate carenaje de la Novline, pentru L1 si pentru L2, sa vad care si daca se potriveste pe Sandero Stepway 2. Inca nu am avut timp sa merg sa le montez dar cand ajung va anunt daca se potrivesc si care.

                    Am luat si pentru L1 pentru ca am citit asta:
                    "Nu-mi mai amintesc exact modelul, dar stiu ca ceva probleme am avut cu montarea celui din dreapta pentru ca cel mai probabil carenajele erau formate pentru Logan 1, iar la Logan 2, difera putin conductele de la rezervor. Am reusit sa le potrivesc folosind un piston cu aer cald si unde forta in conducte, incalzeam putin si prelua forma de-acolo. Mi-a placut foarte mult la ele ca acopera perfect spatiul de sub aripa si nu mai permite noroiului sa intre. Uite, modelul asta seamana foarte mult cu cea am si eu, posibil sa fie chiar acelasi:
                    http://www.tutorialelogan.ro/2016/05...e.html"

                    Astept cu nerabdare sa vad cum ti s-au potrivit pe masina.Te rog sa spui se ce modificari trebuiesc facute .

                    Comment


                    • Incalzire scaune - partea 2
                      Attached Files
                      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                      Comment


                      • Daca ar sti astia de la daciaaaa [emoji16]

                        Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                        Comment


                        • N.au cum!Astia nu urmaresc forumul dedicat marcii![emoji16]
                          Buna treaba cu canapeaua spate!Sa le fie bine si altora!
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • Ce sa facem, ne gandim la toate. Cei de la dacia daca vor ar putea adauga pe lista de accesorii si dotari mici chesti, dar nu e interes.
                            E absurd sa nu poti macar comanda la ei in retea piese originale cu cod de renault-dacia care se pun in alte tari pe acelasi model, daca nu sunt in stare sa oferie ei ca optionale, dar asta e politica...........
                            Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                            Comment


                            • Incalzire scaune - partea 3
                              Attached Files
                              Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                              Comment


                              • Felicitari pentru masina si sa o stapanesti sanatos!

                                Am si eu cateva intrebari pentru tine:
                                1. De unde ai luat covorasul pentru tunelul median spate?
                                2. De unde ai luat multiplexorul si cat costa?
                                3. Stii daca carenajele pentru rotile spate se potrivesc la Sandero Stepway?
                                4. Avem vreo posibilitate sa vedem temperatura motorului la masinile noastre?
                                Am un Sandero Stepway 2 0,9 TCe cu Easy-R.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google