Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montat astazi carenaje plastic pe spate la mcv stepway, carenajele sunt de la novline si sunt carenajele de sandero/berlina. Deci se potrivesc, am promis ca postez dupa montare, doritori pot cumpara acuma linistiti.
    multumesc.
    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

    Comment


    • Multam fain vyp. Gata acum pot cumpara

      Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

      Comment


      • Originally posted by aris86 View Post


        Mare economie a făcut dacia cu 2,2 euro.



        Masca radiator Heko, ajuta motorul sa se incalzeasca mai repede in sezonul rece. Masca radiator Heko pentru iarna. Cauta o masca pentru masina ta! Carsupreme.ro.


        A montat acu 2 ani Bobbyred.
        Cum sta la tine? a venit si al meu de la autocobalcescu, dar nu prea sta ferm in gatul vasului. Gresesc eu undeva?


        Pentru delfectoarele din fata rotii, si da stiu ca sa discutat undeva, dar nu mai gasesc. In afara de nituri ce alte solutii de prindere mai avem, recomandati ceva? Am primit si eu in sfarsit deflectoarele de sub masina, si vreau sa le montez, dar nu stiu cum sa le prind pe cele din fata, ne avand niturile originale.

        sigpic

        Comment


        • Șuruburi + piuliță cu autoblocare + șaibă mare ( si la surub si la piuliță) așa am facut eu.

          Comment


          • @SoNyKeL - mai invarte-l sau forteaza-l putin ( fara sa-l rupi, bineinteles ). Pana la urma nu trebuie sa existe spatiu intre buza vasului si sita

            Comment


            • Nu se invarte foarte usor, dar observ ca la cel cu sita capacul se deschide putin mai greu, si daca nu sunt atent cand deschid capacul, iese cu tot cu sita

              sigpic

              Comment


              • @vyp75 Ma bucur sa aud ca acele carenaje se potrivesc bine pe masina.Eu am sunat la ei si nu mi-au putut spune daca se potrivesc pe sandero stepway(2016),au spus sa mai astept sa vad daca a montat cineva si dupa aceea sa comand carenajele.Pe undeva ,au fost cinstiti si nu mi-au vandut produsul ca pe urma sa-l returnez.Te rog sa postezi cateva poze cu carenajele montate.Multumesc mult.

                Comment


                • Dați dracu ruși ăștia
                  https://www.drive2.ru/l/488130937003966491/ am folosit google pt traducere
                  Attached Files

                  Comment


                  • Originally posted by SoNyKeL View Post
                    Cum sta la tine? a venit si al meu de la autocobalcescu, dar nu prea sta ferm in gatul vasului. Gresesc eu undeva?
                    la mine sta fix, a facut click si e la fel ca cel fara sita. Am completat o singura data cu lichid de parbriz. O sa iti fac maine o poza, sa vezi cum s-a fixat.

                    Comment


                    • Originally posted by sadicu View Post
                      Asta nu-mi place la Dacia, sigur nu tine de reducerea costurilor ci mai degraba de diferentele intre versiuni. Insa mi se pare aiurea sa faci diferenta intre versiuni printr-un bec sau doua. Eu la prestige am becul insa e aiurea pe Access, de exemplu, sa nu fie. Da-l incolo de bec, macar de l-ar da la optional. Omul cred ca ar plati si 50 de ron pe un bec pus din fabrica decat sa stea sa se chinuie pe urma si sa faca improvizatii. La fel si cu plafoniera, as renunta la pachetul de fumator (ca nu sunt) si as fi dat bani pe o plafoniera secundara in spate.

                      Si alte marci fac diferențe între versiuni cu astfel de becuri
                      Am un amic care si a cumpărat de curând un fiat tipo versiunea de baza- gen acces si nu are bec în torpedou printre altele. Alte versiuni superioare au acel bec

                      Apropo acel tipo la bani de prestije cu motor de 0.9 are dotari de ambiance
                      Dacia prestije are în plus față de fiat tipo la aceeași bani:
                      Geamuri electrice spate
                      Oglinzi electrice si degivrate
                      Senzori de parcare
                      Media nav
                      Camera de marsarier
                      Cruise control
                      Limitative de viteză
                      Comenzi pe volan
                      Proiectare de ceata
                      Semnalizatiare pe oglinzi
                      Bandouri protectie
                      Aer conditionat automat
                      Bec în torpedou
                      Scaun reglabil pe înălțime si cotiera
                      Last edited by panselin4; 18 December 2017, 18:04.

                      Comment


                      • Indiferent de marca, mi se pare aiurea sa faci diferenta intre versiuni prin niste lucruri care ar trebui sa fie de bun simt deja puse pe orice versiune. Un bec in torpedo sau reglare centura pe inaltime nu mi se par optiune demne de a diferentia intre clase. Asa o sa zica, versiunea Acces n-are volan, il gasesti de la Laureat in sus...Eu as vedea diferentele intre versiuni facute cu incalzirea in scaune, clima 2 zone, camera marsarier, lucruri mai serioase care sa justifice diferenta de pret

                        Comment


                        • Nu are bec la brichetă sau bec în torpedou... dar
                          -becul de la brichetă e de 2w, w care vin din aer nu combustibil
                          -torpedoul+plafoniera+portbagajul sunt gestionate de uch (maxim 25w), care iarăși sunt veniți din aer nu din combustibil.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Originally posted by sadicu View Post
                            Indiferent de marca, mi se pare aiurea sa faci diferenta intre versiuni prin niste lucruri care ar trebui sa fie de bun simt deja puse pe orice versiune. Un bec in torpedo sau reglare centura pe inaltime nu mi se par optiune demne de a diferentia intre clase. Asa o sa zica, versiunea Acces n-are volan, il gasesti de la Laureat in sus...Eu as vedea diferentele intre versiuni facute cu incalzirea in scaune, clima 2 zone, camera marsarier, lucruri mai serioase care sa justifice diferenta de pret

                            Si eu sunt de acord, anumite dotari ar trebui să fie standard indiferent de marca.
                            Dar vad ca toti producătorii fac niste diferențe aiurea, inclusiv sau mai ales cei premium
                            De exemplu noul audi a4 sau q3, q5 în versiunile de început nu au camera de marsarier, la fel la bmw sa merc. Marci premium cu pretentii care cer bani frumosi pe mașinile lor
                            Care camere de marsarier le găsești pe aliexpress la preturi foarte bune

                            Comment


                            • Originally posted by panselin4 View Post
                              Si alte marci fac diferene între versiuni cu astfel de becuri
                              Am un amic care si a cumprat de curând un fiat tipo versiunea de baza- gen acces si nu are bec în torpedou printre altele. Alte versiuni superioare au acel bec

                              Apropo acel tipo la bani de prestije cu motor de 0.9 are dotari de ambiance
                              Dacia prestije are în plus fa de fiat tipo la aceeai bani:
                              Geamuri electrice spate
                              Oglinzi electrice si degivrate
                              Senzori de parcare
                              Media nav
                              Camera de marsarier
                              Cruise control
                              Limitative de vitez
                              Comenzi pe volan
                              Proiectare de ceata
                              Semnalizatiare pe oglinzi
                              Bandouri protectie
                              Aer conditionat automat
                              Bec în torpedou
                              Scaun reglabil pe înlime si cotiera
                              Fara media nav!

                              Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Nu, prestije cu opționale, cu media nav e la banii de fiat tipo de baza, chel

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google