Buton Claxon Parţial Defect

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Si cat ai manopera pentru asta?

    Comment


    • #17
      [QUOTE=ibuzescu;640691]Sugestie pentru cei care vor demonta cochilia volanului: la reasamblare, aşezaţi pe poziţie semicochilia inferioară mai întâi şi abia apoi semicochilia superioară, astfel încât cei doi craci ai celei din urmă să treacă pe sub umerii corespondenţi ai semicochiliei superioare. Dacă nu se acordă atenţie acestui amănunt, cele două semicochilii nu se vor îmbuca corect şi în plus se vor deforma sau chiar rupe umerii respectivi.[/QUOTE


      cum ce desface pe la cap adica la buton ? un inteleg cum l-ai desfacut

      Comment


      • #18
        dati cu "search" si au colegii de vanzare cu preturi intre 80 si 150 lei,florin_dnf e unul
        sigpic
        Poate pentru lume ești o singură personă,dar
        pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

        Comment


        • #19
          Originally posted by tractorashul View Post

          cum ce desface pe la cap adica la buton ? un inteleg cum l-ai desfacut
          Nu am desfăcut maneta claxonului pe la buton ci blocul de la baza manetei, prin declipsare cu 4 şurubelniţe mici şi încă 2 mâini. E greoaie operaţia dar rezolvi ce te doare.
          sigpic

          Comment


          • #20
            Mai multe poze despre clemele alea si despre blocul dezasamblat se poate?

            Comment


            • #21
              Din păcate nu am pozat la vremea respectivă faze ale operaţiei de demontare.
              sigpic

              Comment


              • #22
                Azi am demontat blocul de lumini si fara sa dezasamblez am reusit sa pozitionez lamela buclucasa ,vezi poza,in centru.Deci nu indoit sau rupt a fost la mine ci deplasat lateral si parghia respectiva ce trebuia sa apese calca pe langa lamela.
                Parghia e piesa care apasa in lamela dar totodata se si roteste cand dai pozitie si lumina scurta.
                Attached Files

                Comment


                • #23
                  Claxonul functioneaza cand am pozitiile/luminile stinse. Cand sunt aprinse nimic. Nu pot claxona. Clar ca problema e de la acea maneta. Se mai poate rezolva sau se cumpara una noua?

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google