Vyp's Garage - MCV Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Incalzire scaune - partea 4
    Attached Files
    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

    Comment


    • Originally posted by gabrieln1960 View Post
      Felicitari pentru masina si sa o stapanesti sanatos!

      Am si eu cateva intrebari pentru tine:
      1. De unde ai luat covorasul pentru tunelul median spate?
      2. De unde ai luat multiplexorul si cat costa?
      3. Stii daca carenajele pentru rotile spate se potrivesc la Sandero Stepway?
      4. Avem vreo posibilitate sa vedem temperatura motorului la masinile noastre?
      Am un Sandero Stepway 2 0,9 TCe cu Easy-R.
      1. De unde ai luat covorasul pentru tunelul median spate? - rimi.ro
      2. De unde ai luat multiplexorul si cat costa? - forum sau olx/ocazii, 200-300ron
      3. Stii daca carenajele pentru rotile spate se potrivesc la Sandero Stepway? - teoretic da
      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

      Comment


      • Multiplexorul e 160 ron cu tot cu mufa de la "Planetara".
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Intrebare: jante pe 17 sau 18, acuma sunt pe 16, concave, spite model racing, 5 spite late?
          Pareri?
          Attached Files
          Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

          Comment


          • 18 parerea mea e ca sunt prea mari si nu arata asa bine in comparatie cu discurile de frana. Parerea mea

            Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

            Comment


            • Cred ca jante cu spite late se potrivesc mai bine cu aspectul "rugged" al masinii.
              As inclina catre 17" incat sa mai ramana un "balon" suficient de confortabil.
              (si poate pret mai mic al anvelopelor).
              Logan GPL 1.4

              Comment


              • Inlocuit becuri plafoniera cu modul leduri.
                Attached Files
                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                Comment


                • Am montat si priza din portbagaj, direct de pe baterie prin siguranta, pentru lada frigorifica, etc.
                  Attached Files
                  Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                  Comment


                  • You're nuts[emoji16]

                    Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                    Comment


                    • Montat carenaje spate de logan, achizitionate de la novline.
                      Attached Files
                      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                      Comment


                      • Felicitari pentru modificari. Multumim ca ne dai idei di nou. Totusi as vrea sa imi spui te rog cat te-au costat carenajele pe spate si priza 12V din portbagaj. Priza 12V de unde ai luat-o? Ai pus siguranta pe cablajul prizei sau ai trecut firul prin panoul de sigurante? Multumesc, ti-am pus cam multe intrebari :-).

                        Comment


                        • Originally posted by vyp75 View Post
                          Am montat si priza din portbagaj, direct de pe baterie prin siguranta, pentru lada frigorifica, etc.
                          Sa mai citim..
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • Am vazut ce a scris acolo, tocmai de aia m-am gandit ca a trecut firul prin tabloul de sigurante, de asta am pus intrebarea...


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Comment


                            • ~ 140 lei bucata. Google is your friend

                              Comment


                              • Se poate si prin tabloul de sigurante, sunt pozitii libere, trebuie doar papuc pentru iesirea din bloc, eu am pus direct pe firul tras de pe baterie.
                                Priza a fost moka, am demontat-o de pe un renault laguna 2 si am luat-o cu tot cu mufa.
                                Daca sunt doritori ma interesez daca mai are baiatul, probabil pe la 15-20 lei da prizele cu mufa, eu sunt prieten cu el si nu am platit.
                                La carenaje la montaj, am demontat semicarenajele de fabrica pentru un montaj mai usor, merg lasate si acelea dar e mai complicat, trebuie taiat din carenajul nou si nu merita.
                                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google