Desprindere Bara Plastic Dintre Parbriz Si Stergatoare (poza Atasata)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Desprindere Bara Plastic Dintre Parbriz Si Stergatoare (poza Atasata)

    Buna,

    in cursul verii trecute, la nici cateva luni de cand am cumparat masina, mi s-a desprins in partea dreapta acea bara din plastic dintre stergatoare si parbriz. Eu nu am tras de ea sau ceva, ci pur si simplu am observat intr-o dimineata ca imi era desprinsa. Singurul lucru care imi trece prin cap ar fi faptul ca am mai lasat masina in plin soare, pe motiv ca nu am gasit loc mai bun de parcare. Desi, am observat alte logan-uri vechi de ani de zile care sa nu aibe defectul asta, in fine.

    Image Desprindere plastic stergatoare hosted in ImgBB


    E normal sa se desprinda asa, e acoperit defectul asta de garantie sau o sa trebuiasca sa platesc eu pentru a o remedia ?

    De altfel, o sa am probleme pe termen lung daca s-a desprins plasticul ala si sta asa de cateva luni bune ?

    Multumesc

  • #2
    Acolo cred ca este o deformare, cauza s-ar putea sa fie soarele. Posibil material de slaba calitate, poti incerca si la garantie sa vezi ce zic.
    KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

    Comment


    • #3
      Multumesc, pai oricum le zic la revizie despre asta ca doar eu nu i-am facut nimic sa se deformeze. Si nici sa mi se spuna 'pai stiti, nu o mai parcati in soare' nu ma va satisface ca raspuns, ca e o masina la urma urmei si ar trebui sa faca fata conditiilor de mediu.

      Eram curios sa stiu daca au mai patit-o si altii sau doar eu.

      Comment


      • #4
        Eu aș cere clar schimbare piesă pe garanție deși nu am citit clauzele. Nici la bicicletă nu aș accepta așa ceva.

        Comment


        • #5
          Am sa trag si eu in aceeasi directie. La urma urmei, s-a stricat de la sine.

          Comment


          • #6
            S-a intâmplat și la case mai mari. La Jaguar.
            A new London skyscraper dubbed the "Walkie-Talkie" is blamed for reflecting light which melted parts of a car parked on a nearby street.

            Comment


            • #7
              Te rog sa revii cu raspunsul celor de la garantie. Bineinteles, asa ceva nu este normal la o masina noua. N
              MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

              Comment


              • #8
                Desigur, revizia se va face undeva pe la 1/2 lunii februarie. Am sa revin cu raspunsul in ideea ca poate ii va ajuta si pe altii.

                Comment


                • #9
                  Piesa aia are un burețel cu lipici față verso pe toată lungimea sticlei, dacă a cedat lipiciul datorită căldurii și/sau lichidelor cu care ai dat pe parbriz nu e de garanție.

                  În poză se observă obiecte străine în zonă cu verde, și actiune exterioară în zona roșie (surubelniță, briceag etc)
                  Attached Files
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #10
                    Aia cu verde, obiectul strain a intrat acolo, dupa ce s-a desprins.In zona aia, deseori intra cu tona 'obiecte straine', aici era relativ curata deoarece cu o zi inainte sau doua, am spalat masina exterior ; cat despre aia cu rosu, nu stiu ce sa zic ... eu unul nu m-am apucat sa trag de aia cu briceag/surubelnita..

                    Na bun, oi vedea ce au de zis aia de la reprezentanta si am sa revin cu raspunsul.

                    Comment


                    • #11
                      Salutari,
                      am ridicat problema acelui plastic negru desprins la revizie si au venit baietii de la divizia de tinichigerie care mi-au spus, exact cum userul t0rquemada a sugerat, ca am agatat eu plasticul cel mai probabil cu racleta, ca eu sa le zic ca plasticul ala e asa dilatat din vara.

                      Acea bara de plastic pe interior nu are niciun burete lipicios, ci plasticul vine in contact direct cu parbrizul. Si spun asta, deoarece am stat langa baietii care mi-au demontat si montat inapoi piesa din plastic.

                      Nu mi-a fost inlocuita piesa, doar mi s-a anexat pe zona aia dilatata/agatata o folie dubla adeziva si cam atat.

                      A, mi s-a si spus ca la vara, pe seama caldurii, probabil acea folie dubla adeziva va ceda.
                      Cam asta e ce am reusit sa obtin in privinta plasticului la reprezentanta.

                      O zi buna.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google