Accesorii Logan

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accesorii Logan

    Salut, colegi! Din experienta voastra, ce accesorii imi recomandati sa.mi iau direct de la dealer si ce sa.mi iau de pe piata? Mentionez ca ma intereseaza cotiera (armster.ro am inteles ca e o varianta buna), huse(huse.ro), aparatori noroi, deflectoare aer, captuseala portbagaj, bare portbagaj. Incerc sa ajung la cel mai bun raport calitate/pret. Orice sfat e binevenit

  • #2
    Trebuia deschis topic nou ?!

    -cotieră mai bună ca aia OEM(aka originală) nu vei găsi.
    -apărătorile de noroi anulează efectele deflectoarelor.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #3
      huse.ro
      Eu recomand...mi le-am facut la ei si ptr L1 si ptr L2.
      Eu nu am stiut unde sa caut huse ptr bvanchete fractionare....nu sunt perfecte, sa fim intelesi, insa sunt multumit de cat au costat.

      Comment


      • #4
        Originally posted by t0rquemada View Post
        Trebuia deschis topic nou ?!

        -cotieră mai bună ca aia OEM(aka originală) nu vei găsi.
        -apărătorile de noroi anulează efectele deflectoarelor.
        Am deschis topic nou văzând că celelalte sunt mai vechi- și poate între timp au mai apărut chestii interesante. deci trebuie sa aleg intre aparatori si deflectoare știu că printre cei cu experiență lucrurile astea sunt deja plictisitoare, dar nu am gasit toate răspunsurile prin topicurile mai vechi. Ms de sfat

        Comment


        • #5
          Nu sunt plictisitoare sunt redundante , n topicuri cu aceeași informație.





          Ca idee "Logan 2018"(X52 ph2) e tot același X52 din 12/2012 încoace, majoritatea accesoriilor sunt aceleași, eventual cu cod schimbat.

          Fiind X52ph2 recomand cotieră de spătar (nu altceva), tubulatură pasageri spate și deflectoare.
          Last edited by t0rquemada; 13 February 2018, 01:10.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #6
            In sectiunea aceasta exista un topic despre cotiera, un al doilea despre imbunatatirile care pot fi aduse si un al treilea despre referintele pieselor/accesoriilor de origine.
            Daca le citesti cu atentie, vei vedea ca sunt extrem de multe informatii folositoare...dupa studiu pui si intrebari, daca exista neclaritati!
            „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

            Comment


            • #7
              Tot ce are nevoie de "instalare" ia de la dealer, chiar daca e mai scump dar nu iti bati capul cu toti "expertii". Ca sa nu mai vorbim de garantia masinii. La cotiera daca nu iei de la iei si o iei mai ieftin din alta parte tot mergi in service sa ti-o monteze, asta daca nu te cheama dl_dr25 si ti-o faci singur. Ca sa nu mai vorbesc de camera spate. Accesoriile gen bare de portbagaj,deflectoare da poti sa le iei din alta parte ca sunt simplu de pus dar ce necesita interventie la masina as zice sa iei direct din fabrica.
              PS. vezi ca nu e buna cotiera de la armster.ro daca aici Logan nou (X52 ph2 pe limba lui t0rquemada =) )

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google