Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O sa bag mobil1 ca sa-mi permit benzina ieftina. Consum 4 litri de ulei la 10.000 de km, dar benzina...

    Originally posted by mr.K View Post
    Pentru cei cumpatati cu banii, exista si ulei Motrio, 51 lei/ 4 litri

    Norme: ACEA: A3/B4API: SL/CF RN 0700
    Recomandat 10.000 de km de Dacia.
    Last edited by Fanez; 11 February 2018, 22:58. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Produsele Motrio sunt recomandate de catre producatorul Dacia/Renault, pentru autovehiculele iesite din perioada de garantie, construite in perioada 2004 - 2012, avand un numar considerabil de kilometri si cu o uzura considerabila masurata in ore de functionare/km parcursi de la data inmatricularii pana astazi.
      Ia vezi nea Fane, te incadrezi?
      Cu alte cuvinte, pui ulei Motrio la un motor la care nu mai conteaza ce-i pui ca tot praf e... Cred ca la motoarele la care se recomanda motrio, ar putea merge si ulvex.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Conform Dacia, pentru motoare praf dar in garantie exista Dacia Oil, pentru cele prafao out din garantie, exista Motrio.
        Oricum ar fi, Dacia incaseaza malaiul.

        Comment


        • Originally posted by IancuMIC View Post
          Ia vezi nea Fane, te incadrezi?
          Cu alte cuvinte, pui ulei Motrio la un motor la care nu mai conteaza...
          Am zis ca pun Elf, recomandat de Renault "din nastere". Nu mai comentez despre motoare vag de peste 300.000 de km la care poti sa pui si motrio sau...

          Comment


          • Pai si motrio cine crezi ca-l face?
            Nu stiu de vreun producator de ulei care se numeste dacia ori reno ori ...motrio.
            Motrio este un derivat din elf 10w40; ca si dacia oil (10w40).
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Motrio o fi uleiul care curge la urma din cazan, dupa Elf, cum e la cazanul de tuica licoarea aia mai slaba de la final.

              Comment


              • Comment


                • Originally posted by Fanez View Post
                  De cand bag benzina de " unde e mai ieftin", nu mai sunt multumit de ulei. Cred ca Mobil1 ar fi rezolvat apa din benzina.
                  Fi mai explicit, ca nu prea mai inteles ultima fraza?

                  Comment


                  • Doar bascalie ieftina la adresa Mobil 1.
                    Niciun ulei nu "rezolva" apa din benzina, doar nu torni uleiul in rezervor.

                    Poate Fane are motor in 2 timpi la masina.
                    Last edited by mr.K; 13 February 2018, 14:58. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Originally posted by aris86 View Post
                      Fi mai explicit, ca nu prea mai inteles ultima fraza?
                      Daca benzina e proasta, indiferent ce ulei pui tot prost (sau ciudat) merge motorul.

                      Comment


                      • Atunci de ce pui de aia mai ieftina, ca la 5 bani/l diferența nu e mare sfaraiala.

                        Comment


                        • Motorul merge prost si din alte cauze, nu doar benzina proasta.

                          Comment


                          • Originally posted by aris86 View Post
                            Atunci de ce pui de aia mai ieftina, ca la 5 bani...
                            Am incercat si eu... Unii spun ca e aceeasi benzina la orice "peco". Nu e chiar asa.


                            Originally posted by mr.K View Post
                            Motorul merge prost si din alte cauze, nu doar benzina proasta.
                            Doar e "Dacie", ce pretentii sa avem? E ieftina, nu are brand etc...

                            Comment


                            • Salutari, recomandati-mi un site de unde as putea cumpara ulei Castrol original de germanica.
                              sigpic
                              !

                              Comment


                              • Azi am fost la un amic cu un magazin de piese auto sa intreb de un Mobil 1 0W40 si s-a nimerit vanzatorul/dealerul de uleiuri acolo care mi-a zis ca nu recomanda acest tip pentru logan,ca a pus unu' si-i tremura ca dracu' motorul ca e prea subtire. Am ramas perplex si am plecat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google