Sigurante Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    O parere... despre faptul ca atunci cand apas pedala de frana mi se aprinde (se ilumineaza slab) ledul din bord de la lumini de ceata? sa fie de la sigurante? recent am schimbat bateria, am facut garantia la ea (verificat cu aparatul ala al lor). Care o fi legatura intre apasarea pedalei de frana (la care stopurile functioneaza ok) si ledul ala din bord?

    sper sa filmez astazi fenomenul (daca mai persista).

    imi cer scuze ( iar fac dublu post ) rog cu ocazia asta sa stearga un moderator.

    Am aflat, este o problema comuna si apare din cauza unor contacte imperfecte la stopurile frana spate, se rezolva dupa metoda Streulea
    Last edited by lord_wader; 2 September 2011, 10:10. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #32
      de curand nu imi mai merge radiocd-ul, nu se mai aprinde niciun led de pe panoul central, dar incuierea-descuierea de la butonul de interior functioneaza, avariile functioneaza, vitezele ventilatorului functioneaza, butoanele de la geamuri functioneaza...oare ce sa fie?

      Comment


      • #33
        Verifica siguranta F38-10A, din panoul cu sigurante din stanga bordului.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #34
          Lumini Panou Bord Nu Se Mai Aprind

          Va rog frumos... care este siguranta ce trebuie schimbata in cazul in care luminile de pe comenzile AC, aeratoare, geamuri, inchidere (intregul panou central) nu se mai aprind odata cu pozitiile?
          Precizez ca indicatoarele de bord, radio, etc functioneaza normal.
          Multumesc.

          Comment


          • #35
            Vezi postul 21, sau aici.
            Attached Files
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #36
              Salut.
              Am o problema cu lampile de marsarier. Nu se aprind si nici curent nu ajunge la becuri.
              Ce trebuie sa verific ?
              Multumesc.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google