[CUMPAR] Arcuri Sport Logan 2.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [CUMPAR] Arcuri Sport Logan 2.

    Salutare, m-ar interesa sa cumpar arcuri sport pentru un Logan 2.
    Stie cineva, se potrivesc cumva cele de Logan 1 ?!

    Pentru contact, 0765062321 - Florin (daca nu raspund, rog lasati sms).
    sigpic

  • #2
    Va la bil !
    sigpic

    Comment


    • #3
      Va-la-bil !

      Pentru contact, 0765062321 - Florin (daca nu raspund, rog lasati sms).
      sigpic

      Comment


      • #4
        pe spate se potrivesc sigur ca este aceeasi punte, pe fata sunt diferite amortizoarele la logan 2. Ma gandesc totusi ca cu doua amortizoare pe fata de logan 1, s ar potrivi arcurile de logan 1.... dar nu stiu sigur cum este pe fata prinderea sus, sau gaurile de pe fuzeta...
        laureate 1.5l, albastru marin

        Comment


        • #5
          Am montat eu amortizoare de logan 1 pe logan 2, se potrivesc fata lejer......
          Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

          Comment


          • #6
            @vyp75, tu ai montat amortizoare de logan 1 reglabile pentru perne, nu ?! Daca ai montat amortizoarele fata de Logan 1, teoretic nu ar merge si arcurile de logan 1 ?! Mai precis cele "shport" ?!

            P.S. are cineva Logan 2 cu arcuri sport pe telescoape stock ?!
            sigpic

            Comment


            • #7
              nu se potriveste arcul de logan 1 pe amortizor de logan 2. Cel de logan 2 este mai lat in diametru iar la prinderea pe amortizor este foarte ingust, pe cand la logan 1 este mai mic in diametru cu totul si nu este mic la prinderea pe talerul amortizorului.
              laureate 1.5l, albastru marin

              Comment


              • #8
                Ideea e urmatoarea, eu am montat perne pe amortizoare originale de logan 1, nu pe reglabila. Daca cineva doreste suspensie sport pe logan 2, recomand kit de arcuri sport de logan 1 cu amortizoare de logan 1 stock pe fata sau celebrul kit de reglabila de clio care s-a pus pana acuma pe logan 1. E o parere, daca eram eu in situatia de a face modificarea pe masina mea, procedam exact cum am scris mai sus.
                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google