Logan Cu Motor 1.0 Sce Pareri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ecoboost il compari cu tce, nu cu sce.

    Comment


    • In principiu...eu zic ca nici macar nu trebuie specificata cilindreea...ci puterea si curba de cuplu...

      Comment


      • Eu am ajuns la 12500 Km cu 1.0 SCe (Logan). Peste o luna face un an si va trebui sa merg si la revizie.
        Pana acum nu am avut nicio problema cu el. Uleiul si celelalte lichide sunt la nivelul initial (mai putin cel de spalare parbriz ).
        Consumul in continuare foarte bun.

        Revin cu costurile si ce mi-au inlocuit la revizie, dupa ce o fac.

        Comment


        • Am revenit cu costurile (revizie 1an / 14000 km).
          La Eurocar Giurgiu a costat 485 lei revizia pentru logan 1.0 SCe.
          S-au inlocuit: filtru aer, filtru polen, filtru ulei + 3 litri ulei.

          Comment


          • Filtrele si uleiul le-ai luat dela ei sau le-ai cumparat din alta parte?

            Comment


            • Daca erau din alta parte, costau pe jumatate. Astea sunt preturi din reprezentanta. Cum masina e in garantie, preferabil sa platesti dublu dar sa nu existe riscul aruncarii pisicii in curtea ta, daca masina ar avea probleme.

              Comment


              • Cât timp le prezini factur pentru produsele aduse i întrunesc cerinele productorului, nu au ce comenta.
                Ce ulei ai folosit?

                Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

                Comment


                • Insist sa incetati cu off topicul; aici doar pareri despre motorul de 1l de la dacia; pareri generale despre producatorul de la Mioveni si multe alte chestii, pe topicurile dedicate.
                  Mersi.

                  Despre revizii, vorbiti aici:
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Asta micu' 1.0 s-a nascut obosit si lesinat.
                    N-am mai condus recent o masina cu motor atat de puturos.

                    Comment


                    • Am mutat postul cu produsele folosite la revizie, in thread-ul dedicat.
                      Last edited by moru; 20 February 2018, 19:06.

                      Comment


                      • Am 7200 km cu logan laureate 1.0 sce din iunie 2017 pana acum. Intradevar consuma putin la viteza gen 70 km/h. Al meu cand opresc la damburile de la treceri pietoni ramane turometrul la 2000 rot/min ca si cum ar agata cablul de acceleratie. Ca sa isi revina bag in viteza si apas acceleratia. Am intrebat la reprezentanta si au dat din umeri. concluzia...am vandut-o cu 30.000 lei si am scapat de ea. Imi pare rau dar cred ca loganurile suntvdin ce in ce mai slab calitative.In trecut am mai avut un Logan Ambiance 2005 pe care l-am tinut pana anul trecut.

                        Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                        Comment


                        • Salutare, am condus acest motor si nu multumesc.Este lesinat rau, este doar pentru oras.Sunt posesor de 1.2 .

                          Comment


                          • este cea mai ieftina masina noua cu aer cond. si atat.
                            Last edited by 77sky; 24 February 2018, 23:53.

                            Comment


                            • L-ai urcat in ture? Este motor de turatie, mai ales ca are VVT si cilindree atat de mica.

                              Tot sper sa scoata un 1.0 TCe din el, prin presa si prin stanga si dreapta s-a auzit de o posibilitate.

                              Comment


                              • L-am condus si pe autostrada si pe judetene. Merge pana pe la 110 km/h,apoi tragi greu de tot de el. E bunicel pentru o naveta de maxim 15-20 km. E nasol rau cum se inchid usile si portbagajul la el. Parca sunt foita de ceapa. Alte probleme nu am avut cu el. Pana la urma pretul spune tot. Oricum nu il recomand decat daca ai rabdare de fier pe drum si sa nu vrei sa depasesti mai nimic.
                                Last edited by 77sky; 25 February 2018, 23:59.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google