Condens Stop Spate Stanga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Foarte ciudat, eu personal n-am avut probleme cu condensul in faruri si stopuri, si am mers chiar prin vreme extrem de umeda, cu mazga si in spatele tirurilor. Cred ca o singura data mi s-a intamplat, desi nu stiu daca era din vina farului ca era mai murdar sau era condens in spatele sticlei, dupa un drum de la Brasov la Iasi prin vreme umeda, ninsoare combinata cu ploaie, mi s-a parut ca in dreptul becurilor de faza lunga era condens, dar s-ar fi putut la fel de bine sa fie lumina de la DRL-uri, neavand aprinse farurile in momentul ala si fiind noapte, o fi fost de la difuzia luminii

    Comment


    • #32
      Originally posted by gabrieln1960 View Post
      Manual de utilizare pag. 5.43:

      "Urme de condens in lampi. Aceasta nu este o anomalie. Prezenta urmei de condensare este un fenomen natural legat de variatiile de temperatura. Aceste urme vor disparea progresiv in momentul utilizarii lampilor."
      Ahaaa, deci e pe bune! WTF!

      Originally posted by sorin1983 View Post
      cum dracu se face ca la dacia toate tampeniile sunt normale? NU, nu este normal sa fie condens...de aia are si si aerisiri pe spate si nu este etans 100%... ca sa se evite condensarea... condensul se creaza in momentul in care nu etanseaza bine sticla pe partea cu oglinda(in general)... si patrunde apa...
      Am mai văzut, sincer să fiu și la unele "nemțoaice"... dar mă gândeam c-o fi fost de la vechime.

      Sau alea nu erau aburite ci mătuite?
      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google